Aludimi i Bashës për komplot ndërkombëtarësh, i dërguari i Merkel: PD po largon Shqipërinë nga BE

Aludimi i Bashës për komplot ndërkombëtarësh, i dërguari i Merkel: PD po largon Shqipërinë nga BE 0

🕔13:31, 17.Apr 2017

  Kreu i opozitës Lulzim Basha, disa herë nga çadra e opozitës e vendosur prej 18 shkurtit pranë Kryeministrisë, ka hedhur akuza për ndërkombëtarët, sa i takon përfshirjes së tyre në situatën politike në Shqipëri. I pyetur për këto qëndrime

Lexo më shumë
Data e re/ PS shtyn shpalljen e listave të kandidatëve për deputetë

Data e re/ PS shtyn shpalljen e listave të kandidatëve për deputetë 0

🕔13:20, 17.Apr 2017

  PS pritet të shpallë kandidatët e saj në Ditën e Dëshmorëve. Drejtues të PS-së bënë me dije për “Gazeta Shqiptare” se data e shpalljes së kandidatëve për deputetë është shtyrë nga data 29 prill, në 5 maj. Më herët

Lexo më shumë
Kryediplomati gjerman trondit PD-në: Askush në BE nuk e kupton kërkesën për qeveri teknike!

Kryediplomati gjerman trondit PD-në: Askush në BE nuk e kupton kërkesën për qeveri teknike! 4

🕔13:03, 17.Apr 2017

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel ishte mjaft i ashpër sot me qëndrimin e opozitës. “Ka paragjykime për Shqipërinë në Europë. Ajo që po bën opozita konfirmon paragjykimet përkundrejt Shqipërisë. Kush bojkoton parlamentin që të pengojë reformën në drejtësi,

Lexo më shumë
Turq, italianë, por dhe indianë e kinezë: “Harta” e punonjësve të huaj në Shqipëri

Turq, italianë, por dhe indianë e kinezë: “Harta” e punonjësve të huaj në Shqipëri 1

🕔12:54, 17.Apr 2017

  Shqipëria duket se është kthyer në një vend të preferuar për të punuar për turqit dhe italianët. Të dhënat zyrtare për vitin 2016 tregojnë se shtetasit me origjinë turke zunë 28% të të huajve që kanë zgjedhur të punojnë

Lexo më shumë
Ministri holandez: Harrojeni azilin, nuk jeni të mirëpritur!

Ministri holandez: Harrojeni azilin, nuk jeni të mirëpritur! 0

🕔12:37, 17.Apr 2017

“Vendi juaj nuk është në një pozitë të tillë për të qenë azilkërkues në Holandë. Pra si azilkërkues, shqiptarët nuk mirëpriten. Jo vetëm kaq, por edhe dekurajohen. Nuk ka asnjë shans që ju të vini dhe të kërkoni azil tek

Lexo më shumë
Bashën e lënë nervat: Shteti i leshit! Arrestoni Tahirin! Po më humbet durimi!

Bashën e lënë nervat: Shteti i leshit! Arrestoni Tahirin! Po më humbet durimi! 5

🕔12:20, 17.Apr 2017

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka përdorur sot një retorikë të pazakontë duke akuzuar qeverinë. “Dëgjoj vetëm një fjalë, ‘nuk ka lekë’, ‘s’kam lekë’, Paratë e karburantit, paratë e taksapaguesve, ku shkojnë? I mbledh ky, shteti i leshit. Sepse vetëm

Lexo më shumë
Vocaj: Ju tregoj bisedën me Cukun 15 minuta para vrasjes. E lamë për kafe, por…

Vocaj: Ju tregoj bisedën me Cukun 15 minuta para vrasjes. E lamë për kafe, por… 2

🕔12:13, 17.Apr 2017

  Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj, një ndër miqtë e bashkëpunëtorët më të afërt të Artan Cukut, është i bindur se vrasja e tij lidhet me veprimtarinë që ka kryer në Polici, duke përfshirë këtu edhe incidentin në

Lexo më shumë
Pas incidentit, reagon Luana: Ja si është e vërteta

Pas incidentit, reagon Luana: Ja si është e vërteta 0

🕔12:10, 17.Apr 2017

E vënë në qendër të javës së kaluar për shkak të incidentit të të dashurit të saj Krenar Çoçaj me Besmir Lilën, një fans i Luana Vjollcës, ka reaguar për herë të parë kjo e fundit. Nëpërmjet menaxherit të saj,

Lexo më shumë
U prehsh në paqe Turqi, 1917-2017

U prehsh në paqe Turqi, 1917-2017 0

🕔12:00, 17.Apr 2017

Menjëherë pas përfundimit të referendumit në Turqi, dhe daljes së rezultateve që lajmërojnë fitoren e “Pro”-ve me rezultat të ngushtë, revista amerikane e gjeopolitikës, Foreign Policy, ka dalë me një analizë të Steven A. Cook, sipas të cilit, pas këtij

Lexo më shumë
Ulet me 50% përdorimi i qeseve, nismës së bashkisë i bashkohen edhe 10 markete

Ulet me 50% përdorimi i qeseve, nismës së bashkisë i bashkohen edhe 10 markete 0

🕔11:47, 17.Apr 2017

  Në më pak se një muaj, nisma e ndërmarrë nga Bashkia e Tiranës për reduktimin e qeseve plastike, si një nga shkaktarët kryesorë të ndotjes në kryeqytet, ka rezultuar e suksesshme. Nga të dhënat e deritanishme, rezulton se përdorimi

Lexo më shumë