Sondazhi, reagon LSI: Po aq qesharak sa në 2013-n, do të jemi forcë e parë

Sondazhi, reagon LSI: Po aq qesharak sa në 2013-n, do të jemi forcë e parë 2

🕔23:45, 31.May 2017

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga Lëvizja Socialiste për Integrim për sondazhin e realizuar nga Ora News dhe IPR Marketing. Deputetja e LSI-së, Silva Caka duke e cilësuar sondazhin si “konsensual”, ka ironizuar edhe paktin Rama-Basha, duke lënë të

Lexo më shumë
Marrëveshja për Klimën, BE gati të marrë rolin e liderit

Marrëveshja për Klimën, BE gati të marrë rolin e liderit 2

🕔23:05, 31.May 2017

Tërheqja e shteteve te bashkuara nga marrëveshja klimatike e Parisit do të ishte zhgënjyese, por BE është gati për të marrë rolin e liderit global lidhur me çështjen. Kështu i është përgjigjur Komisioneri Europian për energjinë Maros Sefcoviç raportimeve në

Lexo më shumë
Dëmtohet, Balaj humbet Kombëtaren

Dëmtohet, Balaj humbet Kombëtaren 0

🕔22:56, 31.May 2017

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit Bekim Balaj nuk do të jetë i disponueshëm për dy sfidat e ardhshme të kuqezinjve në qershor. Futbollisti i Terek Groznit ka pësuar një dëmtim që do ta mbajë jashtë miqësores me Luksemburgun dhe

Lexo më shumë
Lajcak zgjidhet president i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Lajcak zgjidhet president i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së 0

🕔22:54, 31.May 2017

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së vendosi në presidencën e saj për një vit, ministrin sllovak të Punëve të Jashtme, Miroslav Lajcak. Ai do të pasojë në shtator ambasadorin e ishujve Fixhi në Kombet e Bashkuara, Peter Thomson, për të drejtuar

Lexo më shumë
Turqi, rrëzohet një helikopter ushtarak, 12 të vdekur

Turqi, rrëzohet një helikopter ushtarak, 12 të vdekur 0

🕔22:36, 31.May 2017

Një helikopter ushtarak turk është rrëzuar të mërkurën në Turqi. Kanë humbur jetën 12 ushtarë, njoftuan burime nga shërbimi i sigurisë. Aksidenti ka ndodhur kur helikopteri kishte prekur një largpërçues në provincën juglindore Shirnak, transmeton Reuters.

Lexo më shumë
Sondazhi: PS fiton zgjedhjet me 43%, PD me 36%, LSI 12%

Sondazhi: PS fiton zgjedhjet me 43%, PD me 36%, LSI 12% 18

🕔22:30, 31.May 2017

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 43% të votave. Rezultatet e sondazhit të parë për votën kombëtare i realizuar nga Ora News

Lexo më shumë
“BE, më aktiv në Ballkan”; Gabriel: Të bëjë hapa konkretë për rajonin

“BE, më aktiv në Ballkan”; Gabriel: Të bëjë hapa konkretë për rajonin 2

🕔22:16, 31.May 2017

Bashkimi Europian duhet të tregohet më aktiv në mbështetje të Ballkanit. Kështu u shpreh ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel gjatë një konference për Evropën Juglindore të mbajtur në ambasadën çeke në Berlin. Sipas tij, BE duhet të bëjë hapa

Lexo më shumë
Kënga kundër kryeministres May në krye të listës në iTunes

Kënga kundër kryeministres May në krye të listës në iTunes 1

🕔22:11, 31.May 2017

Një javë para zgjedhjeve të parakohshme të përgjithshme në Britaninë e Madhe, kënga që akuzon kryeministren, Theresa May si gënjeshtare ka zenë vendin e parë në këngët e shkarkuara në iTunes. Grupi muzikor britanik “Captain Ska” para pesë ditësh publikoi këngën me titullin

Lexo më shumë
Tirana mposht Skënderbeun në Kupë, siguron Europa League

Tirana mposht Skënderbeun në Kupë, siguron Europa League 1

🕔22:02, 31.May 2017

Edhe përse vitin e ardhshëm do të shijojë shijen e keqe e të luajturit në një kategori inferiore, Tirana ka mundur që të sigurojë Europln duke mposhtur në finale Skënderbeun, me rezultatin 3-1 pas 120 minutave lojë. Fraksioni i parë

Lexo më shumë
BE & Kina: Mbështesim Marrëveshjen e Parisit për Klimën

BE & Kina: Mbështesim Marrëveshjen e Parisit për Klimën 0

🕔22:01, 31.May 2017

Bashkimi Evropian dhe Kina do të vazhdojnë të mbështesin Marrëveshjen e Parisit për Klimën, cilido qoftë vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, theksoi të mërkurën një përgjegjës i lartë evropian. “Ne do të publikojmë një deklaratë të përbashkët për ndryshimin

Lexo më shumë