Paralajmërimi i Metës: Shpejt do zbardhet e vërteta e 25 qershorit

Paralajmërimi i Metës: Shpejt do zbardhet e vërteta e 25 qershorit 28

🕔22:01, 30.Jun 2017

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit duke lëshuar një paralajmërim. Presidenti i zgjedhur, deklaroi se shumë shpejt do të zbardhet e vërteta për zgjedhjet e 25 qershorit, por pa folur

Lexo më shumë
Edi Rama: Dua që qeveria e re të jetë një koalicion real me njerëzit e zakonshëm

Edi Rama: Dua që qeveria e re të jetë një koalicion real me njerëzit e zakonshëm 7

🕔21:50, 30.Jun 2017

Faleminderit për mbi 6000 komentet në postimin e mëparshëm🙏 Sapo kemi përfunduar një diskutim paraprak mbi të dhënat kryesore që skuadra e shënimeve, ka marrë prej tyre. Janë të dhëna shumë të vlefshme, për të nxjerrë përmes instrumentave analitikë e

Lexo më shumë
Majlinda Bregu tregon nëse do të kandidojë për kryetare të PD-së

Majlinda Bregu tregon nëse do të kandidojë për kryetare të PD-së 1

🕔21:39, 30.Jun 2017

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu tha sot në “Zonë e Lirë” se ajo nuk do të jetë kandidate për kreun e PD-së. Bregu tha se ajo do të mbështesë këdo kandidat serioz, që është i vërtetë dhe që ka dalë

Lexo më shumë
Greqi, rekord europian i të nxehtit: 45 gradë në hije

Greqi, rekord europian i të nxehtit: 45 gradë në hije 0

🕔21:22, 30.Jun 2017

Vala më e madhe e të nxehtit në 10 vitet e fundit ka goditur Greqinë. Në Elefsina, pranë Athinës, është regjistruar mesditën e së premtes temperatura më e lartë sivjet në Europë, 45 gradë Celsius në hije. Gjithashtu, në më

Lexo më shumë
Ilir Meta dhe Jozefina Topalli takohen përzemërsisht

Ilir Meta dhe Jozefina Topalli takohen përzemërsisht 1

🕔21:17, 30.Jun 2017

Në aktivitet kushtuar publicistikës së gazetarit dhe diplomatit të njohur Agim Neza, ndarë nga jeta para një viti, ku kishte shumë gazetarë dhe njërëz të politikës, ishte edhe Presidenti i zgjedhur dhe kryetar i Kuvendit Ilir Meta. Në këtë aktivitet

Lexo më shumë
VIDEO/ Tritol dhe 170 kg drogë, Policia shpall në kërkim katër vëllezërit pukjanë

VIDEO/ Tritol dhe 170 kg drogë, Policia shpall në kërkim katër vëllezërit pukjanë 0

🕔21:09, 30.Jun 2017

Policia e Shtetit ka zhvilluar tjetër operacion të madh në Gjegjan të Pukës, ku ka zbuluar plot 170 kg kanabis sativa dhe 46 kallëpe tritoli, me peshë totale prej 37 kg. Droga dhe lënda plasëse janë gjetur në Lagjen Bibaj,

Lexo më shumë
Conte bën sherr me Chelsea për shkak të Lukakut

Conte bën sherr me Chelsea për shkak të Lukakut 0

🕔20:43, 30.Jun 2017

Antonio Conte, menaxheri i Chelseas, nuk është aspak i kënaqur me drejtuesit e klubit Sipas Daily Star, strategu italian, Antonio Conte nuk është aspak i kënaqur me drejtuesit e klubit, të cilët po synojnë transferimin e Romelu Lukakut. Daily Star

Lexo më shumë
Nëse në Kremlin vjen Henry Kissingeri …

Nëse në Kremlin vjen Henry Kissingeri … 0

🕔20:41, 30.Jun 2017

“Presidenti rus Vladimir Putin, të enjten priti në Kremlin ish-sekretarin e Shtetit, Henry Kissinger, thuhet në një deklaratë. Njoftimi nuk ka dhënë detaje në lidhje me temat e bisedës, por ka raportuar vetëm se Kissinger ishte në Rusi për “Primakov

Lexo më shumë
Astrit Patozi: PD, si kompani biznesi që i kanë rënë aksionet

Astrit Patozi: PD, si kompani biznesi që i kanë rënë aksionet 2

🕔19:47, 30.Jun 2017

(Ose pse 22 korriku është më i rëndësishëm se 25 qershori për Lulzim Bashën) U bënë 4 vjet që ne nuk i kemi merak zgjedhjet me kundërshtarin, por kemi vetëm një hall, si të mundim vetveten dhe të mbajmë celësat

Lexo më shumë
Presidenti në ikje, Nishani: Nuk do të kandidoj për kryetar të PD

Presidenti në ikje, Nishani: Nuk do të kandidoj për kryetar të PD 2

🕔19:09, 30.Jun 2017

Në fund të mandatit të tij si President, Bujar Nishani deklaron se nuk do të kandidojë për postin e kryetarit të PD në zgjedhjet që do të zhvillohen në datë 22 korrik. “Unë jam investuar në politike, por nuk kam

Lexo më shumë