Fitorja më e lartë e PS në rang Republike krahasuar me 2013? Në ish-bastionin e PD në Tiranë!

Fitorja më e lartë e PS në rang Republike krahasuar me 2013? Në ish-bastionin e PD në Tiranë! 5

🕔18:45, 30.Jun 2017

Farka historikisht është drejtuar nga Partia Demokratike. Por më 25 qershor pati një kthesë të fortë, një thyerje të tradites se votës në  këtë zonë. PS jo vetëm kryesoi si forcë e parë, por rezultoi fitorja më e lartë e Rilindjes në rang

Lexo më shumë
Ministri i PD emëron djalin e Rexhep Mejdanit në krye të SHKB-së në burgje

Ministri i PD emëron djalin e Rexhep Mejdanit në krye të SHKB-së në burgje 7

🕔18:26, 30.Jun 2017

Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, i cili u emëruar si propozim i PD-së pas marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha, vetëm 10 ditë më parë ka emëruar si Drejtor të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm

Lexo më shumë
FOTOT / Emergjenca nga thatësira, botet e Bashkisë shpërndajnë ujë

FOTOT / Emergjenca nga thatësira, botet e Bashkisë shpërndajnë ujë 0

🕔18:22, 30.Jun 2017

Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dhe të strukturave të tjera nën varësinë e Bashkisë së Tiranës janë në terren duke iu përgjigjur në çdo kohë qytetarëve. Siç mund

Lexo më shumë
Ish-këshilltari i Berishës: Është PD më e rëndësishme se fati i Lulit

Ish-këshilltari i Berishës: Është PD më e rëndësishme se fati i Lulit 1

🕔17:57, 30.Jun 2017

Nga Flamur Kuçi Me shqetësimin e natyrshëm , të ngjashëm me të secilit mbështetës të djathtë për situatën në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike, nuk mund të mos shpreh një reflektim mbi atë çka po ngjet sot brenda kësaj

Lexo më shumë
Forcat speciale rrethojnë Kuvendin, tensione pas lëshimit të urdhër- arresteve

Forcat speciale rrethojnë Kuvendin, tensione pas lëshimit të urdhër- arresteve 3

🕔17:54, 30.Jun 2017

Forca të mëdha policore janë stacionuar sërish në Kuvendin e Maqedonisë, pas protestave që janë rikthyer nga përkrahës të VMRO-DPMNE. Automjete të policisë dhe një prani e shtuar e njësiteve speciale, janë parë sot tek Kuvendi i Maqedonisë, njoftoi TV21.

Lexo më shumë
Sekuestrohen mbi 63 kg kanabis në kufi me Greqinë

Sekuestrohen mbi 63 kg kanabis në kufi me Greqinë 0

🕔17:41, 30.Jun 2017

Policia greke ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme droge në afërsi të kufirit me Shqipërinë. 63.2 kg kanabis, të futura në katër çanta u gjetën të fshehura në një zonë pyjore, rreth 2.5 km larg vijës kufitare. Droga ishte e

Lexo më shumë
Eduard Selami: Është për të ardhur keq ku ka arritur PD-ja

Eduard Selami: Është për të ardhur keq ku ka arritur PD-ja 4

🕔17:30, 30.Jun 2017

Kandidati për kreun e PD Eduart Selami ka shprehur keqardhje që sipas tij Partia Demokratike ka mbetur pas. Në një status në “Facebook” Selami shkruan se koha e ka lënë pas PD-në dhe se demokratët duhet të ecin përpara. Sipas

Lexo më shumë
TABELA / Titujt ekzekutivë, publikohen tarifat e reja se sa do të paguhen përmbaruesit privatë

TABELA / Titujt ekzekutivë, publikohen tarifat e reja se sa do të paguhen përmbaruesit privatë 0

🕔17:23, 30.Jun 2017

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi dhe ajo e Financave kanë miratuar udhëzimin e përbashkët që përcakton nivelin minimal dhe maksimal të tarifës së suksesit për veprimet përmbarimore të ofruara nga shërbimi përmbarimor gjyqësor privat. Referuar udhëzimit, kur titulli ekzekutiv përmban

Lexo më shumë
S’ka gjoba për mediat, KQZ miraton raportin e BMM për fushatën elektorale

S’ka gjoba për mediat, KQZ miraton raportin e BMM për fushatën elektorale 0

🕔17:14, 30.Jun 2017

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve miratoi me 7 vota pro raportin e Bordit të Monitorimit të Medias për përiudhën e fushatës elektorale. Me disa disproporcione në kohën televizive, Bordi nuk e kishte shoqëruar raportin me masa administrative. Ndërkohë Komisioni Qëndror i

Lexo më shumë
Bylykbashi u kujton rebelëve të PD-së korrupsionin që u uli kokën në 2013

Bylykbashi u kujton rebelëve të PD-së korrupsionin që u uli kokën në 2013 2

🕔16:49, 30.Jun 2017

Oerd Bylykbashi ka reaguar për përplasjen brenda Partisë Demokratike dhe për kërkesat për largimin e Lulzim Bashës. Ndërsa kërkon reflektim, Bylykbashi i kërkon demokratëve ta gjejnë përgjegjësinë e humbjes brenda vetes. Atyre që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës i kujton

Lexo më shumë