Që të shkarkohesh nga President, më parë duhet të ngarkohesh si President

Që të shkarkohesh nga President, më parë duhet të ngarkohesh si President 3

🕔16:47, 30.Jun 2017

Arben Isaraj Në një Kushtetutë të shkruar qartë në shqipen zyrtare, nuk është i nevojshëm sqarimi ligjor i njerëzisë. Do të mjaftonte leximi me qetësi dhe dashuri i dy neneve, si më poshtë të saj. *** Neni 88 i Kushtetutës

Lexo më shumë
Pas deklaratës së Topallit, Basha shkon në zyrën e Berishës

Pas deklaratës së Topallit, Basha shkon në zyrën e Berishës 4

🕔16:41, 30.Jun 2017

  Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar sot në drekë zyrës së ish­kryeministrit Sali Berisha. Ky vendim ka ardhur pas deklaratës për mediat që bëri deputetja Jozefina Topalli e cila i bëri thirrje kreut të PD, i cili

Lexo më shumë
Altin Rraklli dënohet me 3 vjet e 4 muaj nga Gjykata, por nuk do të bëjë burg

Altin Rraklli dënohet me 3 vjet e 4 muaj nga Gjykata, por nuk do të bëjë burg 1

🕔16:20, 30.Jun 2017

  Ish-sulmuesi i kombëtares, Altin Rraklli është dënuar me 3 vjet 4 muaj nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, pas hetimit për akuzat e mashtrimit me 15 mijë euro ndaj një të njohuri. Vendimi i cili është dhënë javën

Lexo më shumë
Kujdes 40 gradë! Javën e ardhshme freskohet moti

Kujdes 40 gradë! Javën e ardhshme freskohet moti 0

🕔16:11, 30.Jun 2017

E premtja dhe e shtuna janë parashikuar si ditët më të nxehta të kësaj jave të fundit të qershorit ku termometri shënon deri në 40 grade Celcius. “Mesdita e sotme ka sjellë një rritje të ndjeshme të temperaturave në të

Lexo më shumë
29-vjeçarja tmerron kolegët e punës, pret damarët në sy të tyre

29-vjeçarja tmerron kolegët e punës, pret damarët në sy të tyre 0

🕔16:04, 30.Jun 2017

  Një 29-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës së saj duke prerë damarët në ambientet e punës, duke tmerruar edhe kolektivin. Në Shënvlash, një dite me parë, në ambientet e punës në një rrobaqepësi, shtetasja F.S, 29 vjeç ka

Lexo më shumë
INSTAT: Rritja ekonomike 3.94% në tre muajt e parë

INSTAT: Rritja ekonomike 3.94% në tre muajt e parë 0

🕔15:55, 30.Jun 2017

Për tre muajt e parë të vitit ekonomia shqiptare është rritur me 3.94%. Pavarësisht motit të ftohtë dhe izolimit që pati i gjithë vendi gjatë janarit, ndërtimi dhe aktivitetet financiare ia kanë dalë që të kontribuojnë në rritjen e ekonominë

Lexo më shumë
Leku “dorëzohet” përballë të gjitha valutave

Leku “dorëzohet” përballë të gjitha valutave 0

🕔15:43, 30.Jun 2017

  Leku është dobësuar në ditën e sotme përkundrejt shportës së monedhave kryesore. Monedha e përbashkët është çmuar përkundrejt lekut edhe në ditën e sotme (e treta radhazi pas njëzet ditëve në rënie), ku sipas kursit zyrtar të Bankës së

Lexo më shumë
Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë

Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë 0

🕔15:34, 30.Jun 2017

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Durrësit. Një fëmijë 5-vjeç ka ndërruar jetë aksidentalisht, pasi i ka rënë dera e oborrit të banesës. Sipas burimeve të policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.

Lexo më shumë
Urdhër-arresti për drejtoreshën e Hipotekës në Sarandë

Urdhër-arresti për drejtoreshën e Hipotekës në Sarandë 0

🕔15:25, 30.Jun 2017

  Prokuroria ka lëshuar urdhër-arresti për drejtoreshën e Hipotekës në Sarandë, Ana Shehu. Ajo akuzohet për shpërdorim detyre dhe përfshirje në fushatë elektorale. Ana Shehu është pezulluar nga detyra dy javë më parë pas akuzave të sipërpërmendura. Aktualisht drejtoresha e

Lexo më shumë
Ali Ahmeti uron Ramën: Tek unë dhe PDI do gjesh partner miqësor për të drejtat e shqiptarëve

Ali Ahmeti uron Ramën: Tek unë dhe PDI do gjesh partner miqësor për të drejtat e shqiptarëve 1

🕔15:19, 30.Jun 2017

  Kryetari i BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti ka uruar Kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një status në Facebook, Ali Ahmeti shkruan se BDI do të jetë përherë partner i Edi Ramës për

Lexo më shumë