Barcelona nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga braziliani Philippe Coutinho

Barcelona nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga braziliani Philippe Coutinho 0

🕔22:58, 31.Jul 2017

Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të një anësori, Neymar pritet të largohet drejt PSG prandaj Barca po insiston për zëvëndësuesin e tij. Dëshira kryesore e tyre është Philippe Coutinho i Liverpoolit, por skuadra angleze nuk dëshiron ta shes. Barcelona

Lexo më shumë
Mustafa Nano: Nuk është provuar që shqiptarët janë ilirë

Mustafa Nano: Nuk është provuar që shqiptarët janë ilirë 54

🕔22:48, 31.Jul 2017

Nëna e Skënderbeut është serbe. Kjo ka qenë një nga temat më të diskutuara të këtyre ditëve, ndërsa Mustafa Nano i cili shprehet i sigurtë mbi vërtetësinë e këtij pohimi, në jo pak raste është sulmuar si mbështetës i tezave

Lexo më shumë
Ronaldo rrezikon 7 vite burg

Ronaldo rrezikon 7 vite burg 0

🕔22:46, 31.Jul 2017

Nëntëdhjetë minuta zgjati takimi, për akuzën për evazion të mundshëm fiscal midis Ronaldos dhe Moica Gomez Ferrer. “Ishte dita më e gjatë”, kështu titullohej Marca, për CR7, që pasi u “kryqëzua” në gjykatë, tashmë pret vendimin. Nisja e gjykimit, ose

Lexo më shumë
Matiç, lojtari më i ri i Manchester United

Matiç, lojtari më i ri i Manchester United 0

🕔22:30, 31.Jul 2017

Manchester United ka komunikuar zyrtarisht blerjen e Memanja Matiç nga Chelsea. Mesfushori ka firmosur për tre vite. “Nemanja Matiç është një lojtar i Manchester United dhe një lojtar i Jose Mourinho-s. Ai përfaqëson gjithçka që duhet të ketë një futbollist,

Lexo më shumë
Dorëheqja e drejtorëve/ Komentuesi: Je i madh për Zotin. Edi Rama: Jam 198 centimetra, sa për tjetrën…

Dorëheqja e drejtorëve/ Komentuesi: Je i madh për Zotin. Edi Rama: Jam 198 centimetra, sa për tjetrën… 3

🕔21:59, 31.Jul 2017

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar sot hapjen e “aplikimeve për bashkëqeverisje”.Nisma eshte disi e paqarte, por ndërkohë, komentuesit i shkruajnë për kërkesën e tij për dorëheqje të drejtorëve të shëndetësisë dhe dikush tjetër i thotë se po anashkalon problemet e vërteta

Lexo më shumë
Rama publikon adresën online bashkëqeverisjes: Si të aplikoni

Rama publikon adresën online bashkëqeverisjes: Si të aplikoni 3

🕔21:50, 31.Jul 2017

Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook ka publikuar adresën online se ku mund të aplikohet për të qënë pjesë e zyrës së bashkëqeverisjes sic e cilëosn kreu i qeverisë. Prej kohësh gjatë dëgjesave me qytetarët Rama është shprehur

Lexo më shumë
Presidenti i Kosovës dekreton emërimin e 53 gjyqtarëve të rinj

Presidenti i Kosovës dekreton emërimin e 53 gjyqtarëve të rinj 0

🕔20:55, 31.Jul 2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar sot emërimin e 53 gjyqtarëve të rinj. Gjyqtarët e rinj kanë bërë betimin dhe janë zotuar që do t’i qëndrojnë besnikë Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Në fjalën e tij, presidenti

Lexo më shumë
Nëntë arsye të pakundërshtueshme, përse duhet të lexoni çdo ditë

Nëntë arsye të pakundërshtueshme, përse duhet të lexoni çdo ditë 0

🕔20:40, 31.Jul 2017

Cila ka qenë hera e fundit që keni lexuar një libër, apo një artikull të thellë reviste? A mos zakonet tuaja të leximit të përditshëm janë të përqëndruar tek Tuiteri, Fejsbuku apo udhëzimet për gatimin? Nëse jeni një prej atyre

Lexo më shumë
Tirana nis stërvitjen, Ze Maria: Kemi blerë dy mesfushorë dhe një sulmues

Tirana nis stërvitjen, Ze Maria: Kemi blerë dy mesfushorë dhe një sulmues 0

🕔20:23, 31.Jul 2017

Skuadra e Tiranës ka nisur sot zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri. Pas eliminimit në turin e parë të Ligës së Europës nga izraelitët e Makabit të Tel-Avivit, tani vëmendja do të jetë e gjitha te kampionati i Kategorisë së

Lexo më shumë
Serbia pret Ballist Morinën, reagon për herë të parë Presidenti Vuçiç: Kemi bërë veprimet e duhura

Serbia pret Ballist Morinën, reagon për herë të parë Presidenti Vuçiç: Kemi bërë veprimet e duhura 5

🕔20:13, 31.Jul 2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Serbia nuk do të negociojë për ekstradimin e Ismail Morinës. Pas shkrimeve të shumta në media, reagimi i parë ka ardhur nga vetë presidenti, i cili thotë se Serbia ka marrë të

Lexo më shumë