I pabesueshmi Cassano, ndryshon sërish mendje: Ishte çast dobësie, nuk tërhiqem

I pabesueshmi Cassano, ndryshon sërish mendje: Ishte çast dobësie, nuk tërhiqem 0

🕔16:53, 18.Jul 2017

  Antonio Cassano ka ndryshuar mendje. Ai nuk do të tërhiqet nga futbolli. Në orët e para të mëngjesit barezi kishte vendosur që të varte këpucët në gozhdë, por duket se në fund ka ndryshuar mendje. Ai do të luajë

Lexo më shumë
Një çift gjendet i mumifikuar nën akullnajë pas… 75 vitesh!

Një çift gjendet i mumifikuar nën akullnajë pas… 75 vitesh! 0

🕔16:37, 18.Jul 2017

  Një çift që ishte zhdukur që prej 75 vitesh në masivin e Diablerets, në jug të Zvicrës, u gjend i mumifikuar nën dëborën e një akullnaje në lartësinë 2 615 metra, njoftoi media zvicerane. “Trupat e konservuar në mënyrë

Lexo më shumë
Spalletti: Po punojmë për një Inter të madh

Spalletti: Po punojmë për një Inter të madh 0

🕔16:28, 18.Jul 2017

  “Unë shpresoj që skuadra të rritet sa më shumë, për të qenë kompetitive sezonin e ri”, ka qenë deklarata e dhënë sot nga trajneri i Interit, Luciano Spalletti, që pret edhe përforcimet e premtuara nga klubi, për të patur një

Lexo më shumë
Nuk vepruan ndaj ndërtimeve pa leje, kryeinspektorja e IKMT shkrin degën e Shkodrës

Nuk vepruan ndaj ndërtimeve pa leje, kryeinspektorja e IKMT shkrin degën e Shkodrës 0

🕔16:15, 18.Jul 2017

  Kryeinspektorja e Inspektoratit Kombëtar tё Mbrojtjes sё Territorit ka shkarkuar nga detyra tё gjithë inspektoret e degës sё IKMT pёr Shkodrёn dhe Lezhёn. Përgjegjësi i degës dhe 6 inspektorёt jane larguar nga detyra per shkak tё neglizhencёs dhe mosveprimit

Lexo më shumë
Nemyar do të qëndrojë te Barcelona

Nemyar do të qëndrojë te Barcelona 0

🕔16:11, 18.Jul 2017

  Klubi i Barcelonës është 200% e sigurt për të ardhmen e Neymar. Braziliani nuk do të lëvizë nga Barcelona. PSG është gati të paguajë 222 milion euro për Neymar. Nga ana tjetër Barcelona do të refuzojë çdo ofertë të PSG

Lexo më shumë
12 gjërat që nuk duhet t’i tregoni në vendin e punës

12 gjërat që nuk duhet t’i tregoni në vendin e punës 0

🕔16:07, 18.Jul 2017

Nuk mund të ndërtoni një rrjet të fortë profesional, nëse nuk i ndani gjërat tuaja me kolegët, por nëse tregoni më shumë sesa duhet, kjo mund të kthehet në një katastrofë për karrierën tuaj. Të ndani me të tjerët gamën

Lexo më shumë
Bilanc lufte nga aksidentet: 117 të vrarë në rrugët e Shqipërisë

Bilanc lufte nga aksidentet: 117 të vrarë në rrugët e Shqipërisë 1

🕔15:58, 18.Jul 2017

  Shqiptarët vriten rrugëve të Shqipërisë si të ishin në një luftë. Nga shifrat zyrtare të policisë së shtetit, të publikuara nga Abc News, del se vetëm në gjysmën e parë të këtij viti, mbetën të vrarë 117 persona nga

Lexo më shumë
Arrestohet presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit

Arrestohet presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit 0

🕔15:51, 18.Jul 2017

Presidenti I Federatës Spanjolle të Futbollit, Angel Maria Villar, është arrestuar paraditen e sotme në Madrid. Villar është hetuar për korrupsion, e zbuluar nga Prokuroria iberike. Në pranga ka përfunduar edhe djali i tij Gorka Të arrestuar ishin edhe 10 persona

Lexo më shumë
“Mbrojtja e natyrës dhe e mjedisit”, Gjermania ofron bursa studimi. Kriteret dhe afatet për aplikim

“Mbrojtja e natyrës dhe e mjedisit”, Gjermania ofron bursa studimi. Kriteret dhe afatet për aplikim 0

🕔15:49, 18.Jul 2017

  Të diplomuarit që duan të ndjekin studime më thelluara në fushën e mbrojtjes së natyrës dhe mjedisit, tashmë e kanë këtë mundësi. Ambasada Gjermane në Tiranë, përmes një njoftimi bën publik kushtet që duhet të ndjekin kandidatët për aplikim.

Lexo më shumë
Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua)

Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua) 0

🕔15:47, 18.Jul 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Nuk doja të replikoja me Prof. Tarifën, se mendimin për essenë e tij, “Heroizëm e përsosmëri për kohën tonë”, për fatin e mirë, i jam shumë mirënjohëse, ma botoi të plotë Gazeta “Dita”. Por kishte diçka në

Lexo më shumë