FOTO/ Mbytet një person në Liqenin Articial të Tiranës, zhytësit në kërkim të trupit

FOTO/ Mbytet një person në Liqenin Articial të Tiranës, zhytësit në kërkim të trupit 0

🕔19:01, 31.Jul 2017

Një person rreth i moshës 45-50 vjeç është mbytur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00. Sipas dëshmitarëve, personi ka hyrë në liqen dhe nuk ka dalë më. Në vendngjarje janë policia dhe

Lexo më shumë
Bayern Munich prezanton drejtorin e ri sportiv

Bayern Munich prezanton drejtorin e ri sportiv 0

🕔18:58, 31.Jul 2017

Bayern Munich ka lajmëruar emërimin e ish-mesfushorit të klubit Hasan Salihamidzic si drejtorin e tyre të ri sportiv. Salihamidzic ka fituar gjashtë herë Bundesliga-n me Bayern gjatë karrierës së tij dhe është konfirmuar si drejtori i ri gjatë konferencës së

Lexo më shumë
Fitoi betejën në Kolegj, Mezini: Nëse LSI doli në opozitë, s’është arsye për t’i vënë kazmën Tiranës

Fitoi betejën në Kolegj, Mezini: Nëse LSI doli në opozitë, s’është arsye për t’i vënë kazmën Tiranës 2

🕔18:58, 31.Jul 2017

Genta Mezini, ish-këshilltarja e LSI, e cila kaloi në grupin e këshilltarëve të PS në Këshillin Bashkiak të Tiranë, ka reaguar ndaj deklaratës së sotme të Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari. Në një reagim, Mezini shprehet se qytetarët

Lexo më shumë
Trashëgimia kulturore, Kumbaro: Kaluam nga faza e emergjencës tek rijetëzimi

Trashëgimia kulturore, Kumbaro: Kaluam nga faza e emergjencës tek rijetëzimi 1

🕔18:52, 31.Jul 2017

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro deklaroi të hënën gjatë prezantimit të projektit “Krijimi i Qendrave të Informimit Publik për Regjistrimin On-Line të Pasurive Kulturore Kombëtare”, se tashmë është kaluar nga faza e emergjencës në atë të rijetëzimit të monumenteve të

Lexo më shumë
Grabitet karburanti te Shkëmbi i Kavajës, shpallet në kërkim autori

Grabitet karburanti te Shkëmbi i Kavajës, shpallet në kërkim autori 0

🕔18:47, 31.Jul 2017

Një ditë më parë është grabitur një karburant tek Shkëmbi i Kavajës nga një person i paidentifikuar. Në karburant ndodheshin rojet me inicialet M.P. 37 vjeç dhe P.M.52 vjeç, njëri banues në Shkallnur dhe tjetri në Golem. Me dhunë grabitësi

Lexo më shumë
Përdhunuesi ekzekutohet me breshëri kallashnikovi në mes të qytetit

Përdhunuesi ekzekutohet me breshëri kallashnikovi në mes të qytetit 2

🕔18:45, 31.Jul 2017

Jemeni nuk bën pjesë tek vendet me ligje liberale kur bëhet fjalë për ndëshkimin e krimeve të ndryshme. Shembulli i fundit mbërrin nga ekzekutimi i një 41-vjeçari, i gjetur fajtor për përdhunimin dhe më pas vrasjen e një vajze 3-vjeçare.

Lexo më shumë
Vasili ironizon Ramën: Në shëndetësi e pate timonin i vetëm, pse nuk shkarkohesh?

Vasili ironizon Ramën: Në shëndetësi e pate timonin i vetëm, pse nuk shkarkohesh? 6

🕔18:36, 31.Jul 2017

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ironizon kryeministrin Rama pas kërkesës së tij për shkarkimin e drejtorëve të spitaleve. Vasili thotë se në Shëndetësi Rama e kishte timonin i vetëm. Kryeministri i paditur e çoi 270 vjet pas

Lexo më shumë
Dritë dhe jetë në objektivin e një mjeshtri të madh të fotografisë

Dritë dhe jetë në objektivin e një mjeshtri të madh të fotografisë 1

🕔18:35, 31.Jul 2017

Nga Ylli Polovina Ilia Xhimitiku, lindi në lagjen Goricë me 20 korrik 1907. Do të ishte vëllai madh Miltoja që do ta shtynte në profesionin e fotografit. Në vitin 1925 i dhuron një aparat 6 x 9 të tipit “Kodak”, që

Lexo më shumë
“Mallkimi” i Superiores, vetëm 2 trajnerë të huaj e kanë fituar titullin kampion

“Mallkimi” i Superiores, vetëm 2 trajnerë të huaj e kanë fituar titullin kampion 0

🕔18:32, 31.Jul 2017

Trajnerët e huaj nuk kanë ndonjë histori të madhe suksesi në Kategorinë Superiore, madje është krijuar bindja që skuadrat që kanë trajnerë të huaj kanë pak shanse për të dalë kampionë. Të shumtë kanë qenë trajnerët e huaj që kanë

Lexo më shumë
Zv.presidenti amerikan: Agresioni rus, kërcënimi më i madh ndaj shteteve baltike

Zv.presidenti amerikan: Agresioni rus, kërcënimi më i madh ndaj shteteve baltike 2

🕔18:27, 31.Jul 2017

Nënpresidenti amerikan Mike Pence siguroi sot udhëheqësit e vendeve balltike se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për mbrojtjen e rajonit. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentët e Estonisë, Lituanisë dhe Letonisë, zoti Pence tha se “Rusia

Lexo më shumë