Horoskopi, 01 shtator 2017

Horoskopi, 01 shtator 2017 0

🕔23:52, 31.Aug 2017

Dashi Janë Merkuri, Afërdita dhe Urani yjet që sot do t’ju mbështesin në aspektin profesional, ku nuk përjashtohet ndodhta edhe ndonjë ngritje në përgjegjësi. edhe Erosi është në nivel të lartë.   Demi Eshtë mirë që të hidhni hapa të

Lexo më shumë
Unë që po shkruaj, e kam provuar në kurrizin tim atë “dhunë”

Unë që po shkruaj, e kam provuar në kurrizin tim atë “dhunë” 7 Updated

🕔23:44, 31.Aug 2017

I nderuar z.Thano Pas disa shkrimeve në gazetën DITA, janë bërë e po bëhen reagime në rrjetet sociale nga ish-specialistë, kuadro të naftës apo edhe të Partisë së Punës në naftë. Më përpara ka patur edhe libra të botuar nga ish-specialistë nafte apo edhe

Lexo më shumë
Slogani fashist në Kroaci rrezikon të hedhë poshtë qeverinë

Slogani fashist në Kroaci rrezikon të hedhë poshtë qeverinë 1

🕔22:51, 31.Aug 2017

Qeveria e koalicionit e Kroacisë, e udhëhequr nga Bashkimi Demokratik Kroat, HDZ, po përballet edhe një herë me një shpërbërje të mundshme, këtë herë për shkak të një pllakade me fjalët ‘Za dom spremni’ (Gati për atdhe), një slogan i

Lexo më shumë
I kuq dhe penallti në minutën e 95-të. Shqipëria mundet në Irlandën e Veriut

I kuq dhe penallti në minutën e 95-të. Shqipëria mundet në Irlandën e Veriut 0

🕔22:40, 31.Aug 2017

Kombëtarja shqiptare U-21 është mundur në mënyrë dramatike në ndeshjen e dytë të kualifikueseve të Europianit të kësaj grupmoshe që ka luajtur sot në Irlandën e Veriut. Gjithçka ka ndodhur në mënyrë kontroverse në shtesën e ndeshje, pas një kartoni

Lexo më shumë
Pse gratë nuk mund të veshin rroba të bardha gjatë takimit me Papën

Pse gratë nuk mund të veshin rroba të bardha gjatë takimit me Papën 1

🕔22:09, 31.Aug 2017

Gratë duhet të vishen me të zeza kur janë në takim me Papën dhe për këtë ka një arsyetim mjaft interesant nga Kisha Katolike. Pa marrë parasysh nëse jeni apo jo ndjekës i lajmeve për Papën, ka diçka të pashmangshme

Lexo më shumë
Aksidentohet rëndë Valentino Rossi

Aksidentohet rëndë Valentino Rossi 0

🕔22:03, 31.Aug 2017

Garuesi i MotoGP, Valentino Rossi po trajtohet në spital pas një aksidenti të pësuar në provat e javës. Sipas Gazzetta dello Sport, italiani ka pësuar një frakturë në këmbë dhe duhet t’i nënshtrohet një operacioni. Nëse konfirmohet, një dëmtim i

Lexo më shumë
Ministrja e re e Drejtësisë: Një vendim skandaloz i gjyqtarëve, sot i mori jetën një kolegeje të tyre

Ministrja e re e Drejtësisë: Një vendim skandaloz i gjyqtarëve, sot i mori jetën një kolegeje të tyre 8

🕔21:54, 31.Aug 2017

Ministrja e re e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila aktualisht është zv.ministre e Drejtësisë, ka reaguar për vrasjen e gjyqtares Fildese Hafizi. Reagimi: Ngjarja e sotshme ishte tragjike, jo vetëm për humbjen e një gruaje profesioniste të mirë, e nënë

Lexo më shumë
Vdekja e gjykatëses Hafizi, Rama: Krokodilët që lotojnë për gjykatësen e ndjerë nuk donin as Reformën në Drejtësi

Vdekja e gjykatëses Hafizi, Rama: Krokodilët që lotojnë për gjykatësen e ndjerë nuk donin as Reformën në Drejtësi 15

🕔21:14, 31.Aug 2017

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar shkurtimisht përmes rrjeteve sociale në lidhje me ekzekutimin e gjyqtares, Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj. Rama ka thënë se lotët e krokodilëve, të gjithë politikanëve që reaguan lidhur me këtë vdekje nuk donin

Lexo më shumë
Gratë, komunizmi, psikoanaliza…Papa Françesku rrëfehet në një libër

Gratë, komunizmi, psikoanaliza…Papa Françesku rrëfehet në një libër 1

🕔21:07, 31.Aug 2017

Ai falenderon Zotin se ka njohur gra të vërteta gjatë jetës së tij, vë theksin tek ana “komuniste” e të krishterëve dhe tregon se i është drejtuar psikoanalizës. Papa Françesku rrëfehet në një libër që pritet të publikohet në fillim

Lexo më shumë
Luan Rama shpërthen ndaj vdekjes së gjykatëses Hafizi: Shteti është vrasësi i vërtetë

Luan Rama shpërthen ndaj vdekjes së gjykatëses Hafizi: Shteti është vrasësi i vërtetë 11

🕔20:44, 31.Aug 2017

Një tjetër politikan ka reaguar për vdekjen e gjykatëses Hafizi. Ka qenë pikërisht kryetari i grupit parlamentar të LSI, Luan Rama, i cili nëpërmjet një statusi në Facebook, ka akuzuar si përgjegjës shtetin për vdekjen e gjyqtares. Ai ka shpërthyer

Lexo më shumë