Horoskopi, 01 tetor 2017

Horoskopi, 01 tetor 2017 0

🕔23:38, 30.Sep 2017

Dashi Mërkuri në një orbitë ndriçuese në shenjën tuaj sot do të bëjë që të shihni edhe anët më të errëta të njerëzve që ju rrethojë. Mjaft e favorshme edhe Afërdita, që stimulon erosin.   Demi Sot java futet në

Lexo më shumë
Pse u largua nga Portokalli? Agron Llakaj tregon për herë të parë arsyen

Pse u largua nga Portokalli? Agron Llakaj tregon për herë të parë arsyen 6

🕔22:48, 30.Sep 2017

Lajmi se Agron Llakaj do të largohej nga spektakli i humorit “Portokalli” bëri bujë në vitin 2010, ku u përfol se humoristi e la “Portokallinë” për programin “Kush do të bëhet milioner” që filloi asokohe në Klan. I ftuar sot

Lexo më shumë
VIDEO/ Rrëfim shokues për 40 gratë kosovare të dhunuara nga serbët, nëna: Më mirë të digjeshim të gjalla

VIDEO/ Rrëfim shokues për 40 gratë kosovare të dhunuara nga serbët, nëna: Më mirë të digjeshim të gjalla 3

🕔22:33, 30.Sep 2017

Disa nga viktimat kosovare të dhunimit seksual gjatë luftës në Kosovë janë plakur para kohe, ndërsa ka nga ato që kanë vrarë veten për shkak të traumës si dhe vajza të mitura që kur u dhunuan kurrë më nuk u

Lexo më shumë
11 stadiumet që e bëjnë kundërshtarin të dridhet

11 stadiumet që e bëjnë kundërshtarin të dridhet 0

🕔22:23, 30.Sep 2017

Kjo listë është bërë nga e përditshmja spanjolle “Marca”. CELTIC: Celtic Park Është stadiumi më i madh i Skocisë. Antonio Conte ka thënë se të zbresësh në atë fushë është njësoj si të futesh në ferr. FEYENOORD: Feyenoord Stadium Një

Lexo më shumë
Si mblidhej informacioni nga shërbimet e fshehta: Plumbat e argjendtë

Si mblidhej informacioni nga shërbimet e fshehta: Plumbat e argjendtë 0

🕔22:17, 30.Sep 2017

Gjatë Luftës Amerikane për Pavarësi, të dyja palët shpikën teknika të shkëlqyera për të vjedhur informacione nga kampi armik. Një teknikë është shkruarja e informacioneve në një letër mëndafshi dhe futjen e mesazhit në objekte të vogla si kopsave bosh,

Lexo më shumë
VIDEO/ Racizmi, gjenerali amerikan rekrutëve: Nëse s’respektoni tjetrin, ikni

VIDEO/ Racizmi, gjenerali amerikan rekrutëve: Nëse s’respektoni tjetrin, ikni 0

🕔22:07, 30.Sep 2017

Akademia e Forcave Ajrore e Shteteve të Bashkuara, ku stërviten rekrutët që më vonë bëhen pilotë të aviacionit amerikan, ka zhvilluar një mbledhje nën drejtimin e gjeneralit Jay Silveria. Ushtaraku i lartë ka mbledhur të gjithë studentët në një sallë

Lexo më shumë
Këta janë golashënuesit më besnikë të Europës

Këta janë golashënuesit më besnikë të Europës 0

🕔22:00, 30.Sep 2017

Ky është grupi i sulmuesve që kanë shënuar më shumë me të njëjtën fanellë në 5 kampionatet kryesore të Europës. Olivier Giroud, Arsenal 100 Troy Deeney, Watford, 106 Theo Walcot, Arsenal, 107 Harr Kane, Tottenham, 108 Marek Hamsik, Napoli, 113

Lexo më shumë
Myftiu i Tiranës: Qarqe dhe individë të caktuar kërkojnë të denigrojnë figurën e Skënderbeut

Myftiu i Tiranës: Qarqe dhe individë të caktuar kërkojnë të denigrojnë figurën e Skënderbeut 7

🕔21:47, 30.Sep 2017

Gjatë një interviste për ‘Zërin e Amerikës’, Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra ka folur për ekstremizmin e dhunshëm dhe përpjekjet që po bëhen nga bashkësia islame për të mos lejuar shfaqje të ekstremizmit. Gjithashtu ai është pyetur edhe për çështjen

Lexo më shumë
Prishet stadiumi, lëndohen tifozët, ndërpritet ndeshja Amiens-Lillë…

Prishet stadiumi, lëndohen tifozët, ndërpritet ndeshja Amiens-Lillë… 0

🕔21:40, 30.Sep 2017

Ndeshja e Ligue 1 në Francë mes Amiens dhe Lille është ndërprerë sepse janë rrëzuar barrierat e tifozëve në sektorin ku ishin vendosur miqtë. Tifozët e lënduar nga ky incident i paprecedent kanë marrë menjëherë ndihmën e shpejtë nga shërbimi

Lexo më shumë
Këngëtari i njohur gjen portofolin e një qytetari, ja shënimi që i lë në “facebook”

Këngëtari i njohur gjen portofolin e një qytetari, ja shënimi që i lë në “facebook” 0

🕔21:33, 30.Sep 2017

Këngëtari i njohur Elton Deda ka njoftuar së fundmi në profilin e tij në “facebook” se ka gjetur një portofol dhe kërkon t’ia kthejë. Personi me emrin Tomi Godella ‘pronari’ i portofolit nuk e ka parë akoma mesazhin që i

Lexo më shumë