Manjani: Opozita duhet të mbështesë integrimin

Manjani: Opozita duhet të mbështesë integrimin 0

🕔22:38, 10.Oct 2017

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, deklaroi në studion e “Top Story” se “Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi duhet të shprehin gadishmërinë e opozitës për të mbështetur çeljen e negociatave të integrimit një orë e më parë”. “Procesi i integrimit është

Lexo më shumë
Selami akuzon Bashën: Dënimi i eliminimit të deputetëve, hipokrizi!

Selami akuzon Bashën: Dënimi i eliminimit të deputetëve, hipokrizi! 0

🕔22:22, 10.Oct 2017

Çështjet e brendshme të Partisë Demokratike nuk janë mbyllur dhe duket se nuk do të mbyllen edhe për disa kohë. Kësaj radhe ishte Eduard Selami që ka sulmuar Lulzim Bashën pas fjalimit të këtij të fundit në parlament me rastin

Lexo më shumë
Ndalohet Eduart Ndocaj, zbulohet përse akuzohet ish-deputeti “kaubojs”

Ndalohet Eduart Ndocaj, zbulohet përse akuzohet ish-deputeti “kaubojs” 1

🕔21:52, 10.Oct 2017

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është ndaluar dje në portin e Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim nga Policia e Lezhës. Mësohet se Ndocaj kërkohej nga Sektori i Krimit Ekonomik të Policisë së Lezhës, pasi akuzohet se nëpërmjet mashtrimit, i ka vjedhur

Lexo më shumë
VIDEO/ Mirush Kabashi rrëfen dramën e jetës, çfarë e largoi për 2 vjet nga aktrimi

VIDEO/ Mirush Kabashi rrëfen dramën e jetës, çfarë e largoi për 2 vjet nga aktrimi 0

🕔21:41, 10.Oct 2017

Aktori Mirush Kabashi ishte sot i ftuar në emisionin e pasdites “Rudina”, në Tv Klan, ku ka rrëfyer detaje nga jeta e tij dhe nga karriera. I pyetur nga moderatorja ai ka kujtuar edhe fillimet e tij në kinematografi. Ai

Lexo më shumë
Paragjykimi islamik i shqiptarëve, Bashkurti: Shqipëria e Kosova përgjegjësinë tek vetja

Paragjykimi islamik i shqiptarëve, Bashkurti: Shqipëria e Kosova përgjegjësinë tek vetja 0

🕔21:25, 10.Oct 2017

Deklaratat e fundit në Prishtinë dhe Tiranë se BE po diskriminon vendet me popullsi shqiptare në proceset integruese, për shkak edhe të përkatësisë fetare myslimane, janë konsideruar të paqendrueshme nga ekspertët e marrëdhënieve ndërkombëtare. Lisien Bashkurti shpjegon dy mënyra të leximit

Lexo më shumë
FOTOT / Fluks aplikimesh nga Shqipëria, prishen serverat e Lotarisë Amerikane

FOTOT / Fluks aplikimesh nga Shqipëria, prishen serverat e Lotarisë Amerikane 0

🕔21:06, 10.Oct 2017

Lotaria amerikane ka nisur në datën 3 tetor dhe ka një bum aplikimesh nga Shqipëria. Numri i lartë i aplikantëve në faqen e internetit që ofrohet nga Departamenti i Shtetit, ka sjellë probleme me serverat që gjenden në Shtetet e

Lexo më shumë
Gafa e UEFA-s, Shqipëria luan kundër gjithë Europës

Gafa e UEFA-s, Shqipëria luan kundër gjithë Europës 0

🕔20:40, 10.Oct 2017

Faqja zyrtare e UEFA-s në “Facebook”, pak minuta para fillimit të sfidave të sotme, ka publikuar edhe listën e ndeshjeve që do të luhen. Por, tek foto bie në sy se kombëtarja shqiptare është vendosur plot 4 herë tek sfidat

Lexo më shumë
Kryemadhi: Meta ka shërbyer si antiplumb për Ramën

Kryemadhi: Meta ka shërbyer si antiplumb për Ramën 4

🕔20:31, 10.Oct 2017

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ndër të tjera, foli edhe për mbështetjen që i ka dhënë LSI-ja, Edi Ramës gjatë katër viteve që kanë bashkëqeverisur. Kryemadhi u shpreh se Rama e përdori LSI-në për të mbrojtur veten

Lexo më shumë
Anastas Angjeli: TVSH-ja ndaj bizneseve, krijon garanci në treg

Anastas Angjeli: TVSH-ja ndaj bizneseve, krijon garanci në treg 0

🕔20:28, 10.Oct 2017

Deputeti i Partisë Socialiste Anastas Angjeli, i ftuar në Report tv ka analizuar situatën ekonomike dhe politike në vend , pas disa zhvillimeve të rëndësishmë që kanë ndodhur në vendin tonë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Angjeli komentoi dhe largimin e

Lexo më shumë
Deputeti nxjerr blof “qytetarin dixhital”: E vërteta e “nipit” që u kap me kokainë…

Deputeti nxjerr blof “qytetarin dixhital”: E vërteta e “nipit” që u kap me kokainë… 0

🕔20:04, 10.Oct 2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes mesazheve të një qytetari ka denoncuar një skandal sipas tij, ku është i përfshirë deputeti socialist i Shkodrës, Luan Harusha. Ky i fundit ka reaguar duke mohuar akuzat e Berishës. Në mesazhet e postuara në Facebook,

Lexo më shumë