Horoskopi, 01 dhjetor 2017

Horoskopi, 01 dhjetor 2017 0

🕔23:19, 30.Nov 2017

Dashi Në përgjithësi vazhdon pozicioni i favorshëm i Afërditës deh Marsit në shenjë, ndonëse nqë momente të caktuara mund të ndjeheni disi të lodhur. Mos e teproni me zemërgjerësinë tuaj.   Demi Në terrenin e “thyer” të dashurisë duhet të

Lexo më shumë
Whatsapp ndalon së funksionuari për një orë në të gjithë botën

Whatsapp ndalon së funksionuari për një orë në të gjithë botën 0

🕔22:32, 30.Nov 2017

Aplikacioni i komunikimit Whatsapp ka pushuar pak çaste më parë së funksionuari në të gjithë globin. Prej atyre që janë prekur nga ky fenomen 62 për qind përjetuan probleme me lidhjen e aplikacionit, 24 për qind paten probleme me dërgimin

Lexo më shumë
Ministria e Shëndetësisë: Jemi në gatishmëri për emergjencën

Ministria e Shëndetësisë: Jemi në gatishmëri për emergjencën 0

🕔22:24, 30.Nov 2017

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se te gjitha Spitalet universitare, rajonale dhe bashkiake, Shërbimi i Urgjencës Mjekësore janë në gatishmëri të plotë 24/7 për çdo emergjencë shëndetësore. Në dispozicion është edhe numri 127 i urgjencës mjekësore, për çdo

Lexo më shumë
Shpëtohen 10 banorët dhe 3 zjarrfikësit në Valias

Shpëtohen 10 banorët dhe 3 zjarrfikësit në Valias 0

🕔22:23, 30.Nov 2017

Pas dy orësh janë evakuuar 10 banorët e Valiasit dhe 3 zjarrfikësit që u bllokuan në një kanal me mbi 1.5 metra ujë. Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të Kodër Kamzës kishte shkuar për të evakuuar 10 banorët që rrezikoheshin nga

Lexo më shumë
Përmbytjet, Gjiknuri në autostradë dhe nënstacionin e Kasharit

Përmbytjet, Gjiknuri në autostradë dhe nënstacionin e Kasharit 0

🕔22:19, 30.Nov 2017

Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka zbritur në terren në zonën ku ujërat kanë bllokuar autostradën Tiranë-Durrës. Gjiknuri do të ndalet edhe tek nënstacioni elektrik i Kasharit, i përmbytur nga ujërat që vërshuan gjatë orëve të mbrëmjes, duke

Lexo më shumë
Ndryshon kalendari i Superiores, ja ndeshjet që spostohen

Ndryshon kalendari i Superiores, ja ndeshjet që spostohen 0

🕔22:16, 30.Nov 2017

Nëpërmjet një lajmërimi në faqen e FSHF-së, bëhet me dije se ndeshjet e kësaj fundjave, që ishin programuar të luheshin në orën 14:00, do të luhen një orë më herët, pra në 13:00. Luftëtari dhe Flamurtari ditën e shtunë, si

Lexo më shumë
Vdes studentja shqiptare në Itali, u gjet në konvikt pa ndjenja

Vdes studentja shqiptare në Itali, u gjet në konvikt pa ndjenja 5

🕔22:12, 30.Nov 2017

Një studente shqiptare në Trieste është gjetur në gjendje të rënduar në dhomën e saj por edhe pas ndërhyrjes për rreth një orë të bluzave të bardha nuk ka mundur të mbijetojë. 21 vjeçarja Floriana Xheka rreth orës 24 e

Lexo më shumë
Ndeshja e “harruar”/Kur Panucci bënte autogol në Tiranë më ‘92!

Ndeshja e “harruar”/Kur Panucci bënte autogol në Tiranë më ‘92! 0

🕔22:09, 30.Nov 2017

Pas konferencës për shtyp që Christian Panucci zhvilloi javën e shkuar u përfol se tekniku i Kombëtares kishte refuzuar një miqësore me Andorrën, sepse ai kërkonte një ekip më cilësor për t’u përballur. Kjo në fakt sjell një ndryshim për

Lexo më shumë
Komiteti i Emergjencës në Kryeministri: Një apel i rëndësishëm për të gjithë

Komiteti i Emergjencës në Kryeministri: Një apel i rëndësishëm për të gjithë 0

🕔21:52, 30.Nov 2017

Në bazë të parashikimeve të motit, në orët në vijim pritet një situatë e rënduar e reshjeve të shiut. Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, që funksionon pranë Kryeministrit të Shqipërisë, ka njoftuar se të gjitha strukturat shtetërore

Lexo më shumë
Terr, përmbytje dhe viktima… Komiteti i Emergjencave Civile flet për situatën në vend

Terr, përmbytje dhe viktima… Komiteti i Emergjencave Civile flet për situatën në vend 0

🕔21:43, 30.Nov 2017

Mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me reshje mesatare dhe të larta shiu, të cilat priten të intensifikohen më 30 nëntor – 2 dhjetor në gjithë territorin e vendit. Në Kryeministri është zhvilluar mbledhja e Komitetit të Koordinimit të Emergjencave

Lexo më shumë