Qindra persona bllokohen në qendrën tregtare City Park

Qindra persona bllokohen në qendrën tregtare City Park 1

🕔21:25, 30.Nov 2017

Qindra persona raportohet të jenë bllokuar në qendrën tregtare “CityPark”, përgjatë autostradës Tiranë-Durrës. Dhjetra persona të stafit të qendrës tregtare si dhe shumë klientë janë izoluar për shkak të përmbytjeve dhe nivelit të lartë të ujit. Mësohet se në qendrën

Lexo më shumë
Bllokohet në ujë me 13 veta brenda zjarrfikësja në Kamëz

Bllokohet në ujë me 13 veta brenda zjarrfikësja në Kamëz 0

🕔21:23, 30.Nov 2017

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të Kodër Kamzës është bllokuar në Valias në thellësinë 1.5 m me ujë pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë. 10 banorët së bashku me 3 zjarrfikësit kanë përfunduar në thellësinë

Lexo më shumë
Përmbytjet: Numrat që duhet të kontaktoni në rast emergjence

Përmbytjet: Numrat që duhet të kontaktoni në rast emergjence 0

🕔21:20, 30.Nov 2017

Ministria e Brendshme, në një njoftim për mediat ka bërë publike numrat e kontaktit të specialistëve të Prefekturave për Emergjencat Civile. Ministriathotë se “duke iu gjendur pranë qytetarëve lidhur me situatën e reshjeve dhe përmbytjeve në vend, bën publike këta

Lexo më shumë
Përmbytjet, shfaqen gomone në autostradën Tiranë–Durrës

Përmbytjet, shfaqen gomone në autostradën Tiranë–Durrës 2

🕔21:12, 30.Nov 2017

Përmbytje të shumta kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit. Në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Kasharit, uji ka arritur në nivele të larta, duke bërë që një person të zgjedhë gomonen si mjetin e vetëm për ti ardhur

Lexo më shumë
Ekzekutohet në mes të Filadelfias studenti shqiptar

Ekzekutohet në mes të Filadelfias studenti shqiptar 0

🕔20:55, 30.Nov 2017

Ekzekutohet në mes të Filadelfias një 21 vjeçar shqiptar i quajtur Merlos Mukaj. Sipas mediave vendase, ai ishte duke debatuar ashpër me të dashurën në afërsi të Universitetit Drexel në bllokun 3500 të Lancaster dhe një person i identifikuar si

Lexo më shumë
Përpiqen të riparojnë defektin, plagosen 3 operatorë të OSHEE

Përpiqen të riparojnë defektin, plagosen 3 operatorë të OSHEE 0

🕔20:49, 30.Nov 2017

Tre punonjës të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike kanë mbetur të plagosur pasditen e kësaj të enjteje në Shkodër. Nga të dhënat e fundit rezulton se 3 operatorët po punonin për të riparuar një defekt në nënstacionin “Shkodra 1”,

Lexo më shumë
Aksident te Rruga e Elbasanit, dy automjete përfundojnë brenda një dyqani

Aksident te Rruga e Elbasanit, dy automjete përfundojnë brenda një dyqani 0

🕔20:47, 30.Nov 2017

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur tek rruga e Elbasanit në kryeqytet, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Si pasojë e përplasjes, automjetet kanë përfunduar në një biznes aty pranë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes

Lexo më shumë
Situata kaotike nga reshjet/ Rama, kërkesë të veçantë deputetëve të PS

Situata kaotike nga reshjet/ Rama, kërkesë të veçantë deputetëve të PS 0

🕔20:35, 30.Nov 2017

Në përfundim të seancës Parlamentare, kreu i Kuvendit Ruçi lajmëroi deputetët e Partisë Socialiste se me kërkesë të kreut të Grupit Parlamentar duhet të qëndronin në sallë. Ajo që u diskutua mësohet se ka lidhje me situatën e vështirë në

Lexo më shumë
Akuzat për përdhunim, flet për herë të parë bashkëshortja e Leonard Bombajt

Akuzat për përdhunim, flet për herë të parë bashkëshortja e Leonard Bombajt 1

🕔20:28, 30.Nov 2017

Regjizori Leonard Bombaj dhe bashkëshortja e tij Esmeralda Blaceri ishin sot në studion e “Rudina”, në një rrëfim ndryshe. Çifti rrëfeu historinë e dashurisë, ndërkohë që nuk kaloi pa u prekur edhe ngjarja që bëri bujë në rrjetet sociale ku

Lexo më shumë
Ja sa ju penalizojnë mungesat në orët e seminareve

Ja sa ju penalizojnë mungesat në orët e seminareve 0

🕔20:10, 30.Nov 2017

Referuar përcaktimeve të bëra në Ligjin e Arsimit të Lartë, si dhe rregulloreve të miratuara nga universitetet, saktësohet se frekuentimi i seminareve është i detyrueshëm deri në masën 75 për qind. Për rastet kur studenti ka marrë pjesë në 50-75

Lexo më shumë