Përmbytet nënstacioni i Kasharit, gjysma e Tiranës pa drita

Përmbytet nënstacioni i Kasharit, gjysma e Tiranës pa drita 2

🕔20:07, 30.Nov 2017

Moti i keq me reshjet e dendura të shiut ka shkaktuar probleme në shumë zona. Problematike paraqitet dhe situata në nënstacionin e Kasharit duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike. Si pasojë e këtij problemi aktualisht janë pa energji elektrike Kombinati,

Lexo më shumë
Laprakë, rrezikon të bjerë shtylla e tensionit të lartë, frikë te banorët

Laprakë, rrezikon të bjerë shtylla e tensionit të lartë, frikë te banorët 0

🕔20:04, 30.Nov 2017

Një shtyllë e tensionit të lartë është anuar e gjitha në rrugën “Gjergji Legisi”, në Laprakë, duke rrezikuar të bjeri. Sipas qytetarëve animi i shtyllës ka ardhur si pasojë e përplasjes së një kamioni me të ditën e sotme, ndërsa

Lexo më shumë
Trump projekton largimin e Tillerson?

Trump projekton largimin e Tillerson? 0

🕔20:00, 30.Nov 2017

Deklaratat e lëshuara nga Sekretari i Shtetit Rex Tillerson dhe Presidenti amerikan, Donald Trump jo gjithmonë kanë qenë në kohezion sa i takon politikës së jashtme. Kujtojmë njërën nga përplasjet për qëndrimin e SHBA për Korenë e Veriut, ku Trump

Lexo më shumë
Shkarkimi i kreut të KQZ nuk do të futet për diskutim në Kuvend

Shkarkimi i kreut të KQZ nuk do të futet për diskutim në Kuvend 2

🕔19:51, 30.Nov 2017

Shkarkimi i kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk do të futet në shqyrtim për diskutim në Kuvend. Mazhoranca ka kërkuar nisjen e dialogut me opozitën për këtë çështje. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur emërimin e Klement Zgurit

Lexo më shumë
Shumica e meshkujve janë më të zotë në shtrat me femrat që nuk janë tërheqëse?

Shumica e meshkujve janë më të zotë në shtrat me femrat që nuk janë tërheqëse? 1

🕔19:39, 30.Nov 2017

Është e vërtetë që në shtrat shumica e meshkujve janë më të zotë me femrat që nuk janë tërheqëse? Duket paradoksale, por përgjigja është Po! Dhe e gjitha kjo ndodh për shkak të ankthit të performacës. Përballja me një grua

Lexo më shumë
Meteorologia Porja: Orë të vështira në vijim, ja zonat problematike pas mesnate

Meteorologia Porja: Orë të vështira në vijim, ja zonat problematike pas mesnate 0

🕔19:36, 30.Nov 2017

Në mesnatë dhe deri nesër në orën 4-5 të pasdites Jugu do të jetë problematik dhe kryesisht qyteti i Fierit do të marrë sasinë më të madhe të reshjeve. Kështu tha meteorologia e Meteoalb Lajda Porja në një lidhje telefonike

Lexo më shumë
Buxheti 2018, PS rrëzon amendamentet e PD

Buxheti 2018, PS rrëzon amendamentet e PD 0

🕔19:33, 30.Nov 2017

Në seancën parlamentare të kësaj të enjteje, Partia Socialiste ka rrëzuar të gjitha amendamentet e propozuara nga PD për buxhetin e vitit 2018. Kështu, me 73 vota kundër dhe 47 pro është rrëzuar amendamenti i opozitës për pr/ligjin për taksat

Lexo më shumë
Moti i keq paralizon portet në të gjithë vendin

Moti i keq paralizon portet në të gjithë vendin 0

🕔19:30, 30.Nov 2017

Moti i keq që ka përfshirë vendin ditën e sotme ka bërë që të pezullohet lundrimi në të gjitha portet e vendit. Nga të dhënat mësohet se trageti i linjës Vlorë- Brindisi është larguar prej ditës së mërkurë drejt Italisë,

Lexo më shumë
Përmbytjet, Rama ndërhyn ‘live’ dhe bën njoftimin e rëndësishëm: Ç’po ndodh në këto momente

Përmbytjet, Rama ndërhyn ‘live’ dhe bën njoftimin e rëndësishëm: Ç’po ndodh në këto momente 1

🕔19:27, 30.Nov 2017

Kryeministri Edi Rama, duke replikuar me kreun e opozitës Lulzim Basha, ka qetësuar atë dhe të gjithë shqiptarët duke deklaruar se janë marrë të gjitha masat e mundshme për të përballuar situatën e përmbytjeve. Rama ka thënë se kjo situatë

Lexo më shumë
Hamilton: Jam në dilemë nëse do të rinovoj apo jo

Hamilton: Jam në dilemë nëse do të rinovoj apo jo 0

🕔19:12, 30.Nov 2017

Vetëm dy ditë më parë, ish-kampioni i botës në Formulën 1, Nico Rosberg lëshoi një lajm të bujshëm, sipas të cilit Lewis Hamilton po mendon seriozisht tërheqjen nga garimi. Ndërsa sot, ka qenë vet Lewis Hamilton që ka pranuar betejën

Lexo më shumë