Pas sulmit terrorist, Trump ashpërson masat e sigurisë

Pas sulmit terrorist, Trump ashpërson masat e sigurisë 0

🕔08:44, 1.Nov 2017

Donald Trump urdhëroi Departamentin e Sigurisë Kombëtare të ashpërsojë masat e verifikimit dhe ndalimit pas sulmit vdekjeprurës të një ditë më parë në New York. “Ajo e Manhattan-it duket si një tjetër goditje e një individi të sëmurë e me

Lexo më shumë
Skandalet seksuale; Kevin Spacey mbetet pa “House of Cards” dhe i hiqen çmimet Emmy

Skandalet seksuale; Kevin Spacey mbetet pa “House of Cards” dhe i hiqen çmimet Emmy 0

🕔08:25, 1.Nov 2017

Kevin Spacey mbetet pa ‘House of Cards’ dhe pa çmim. Akademia ndërkombëtare e Televizionit, Arteve dhe Shkencës ka vendosur ti heqë çmimin Emmy. Ceremonia për edicionin e 45-të do te mbahet ne 20 nëntor në Nju Jork, por pas akuzave

Lexo më shumë
Atentati i ISIS në Nju Jork: Thellohet bilanci, 8 të vdekur, 15 të plagosur

Atentati i ISIS në Nju Jork: Thellohet bilanci, 8 të vdekur, 15 të plagosur 0

🕔07:59, 1.Nov 2017

Rikthehet terrori në Nju Jork, shumë afër vendit të kullave të 11 Shtatorit. Ka qenë ora 3 e pasdites kur një  furgon ka hyrë në një pistë çiklistësh në Manhatan, duke shkaktuar një masakër. Të paktën 8 të vdekur dhe

Lexo më shumë
Kina mbledh liderët e Europës Juglindore në Budapest

Kina mbledh liderët e Europës Juglindore në Budapest 1 Updated

🕔07:39, 1.Nov 2017

Qeveria kineze do të mbledhë edhe një herë në Budapest me datë 27 Nëntor liderët e Evropës Juglindore për t’i dhënë impulse të reja projekteve në kuadër të iniciativës 16 + 1 apo “Një brez, një rrugë”. Për vite, Kina

Lexo më shumë
Kush e tradhtoi Ana Frankun?

Kush e tradhtoi Ana Frankun? 0 Updated

🕔07:30, 1.Nov 2017

Kur në 14 gusht të 1944 Ana Franku dëgjoi një goditje të thatë muri e kuptoi se diçka po ndodhte. Nuk ishte një tingull i zakonshëm në atë vend sekret. Këtë zhurmë e kishte dëgjuar pak muaj më parë kur

Lexo më shumë
Në vdekjen e një miku, si një klithmë saksi nëpër natë

Në vdekjen e një miku, si një klithmë saksi nëpër natë

🕔03:46, 1.Nov 2017

Çapajev Gjokutaj Më tronditi lajmi për vrasjen e çiftit Kosta në Gjirokastër. Lekon e kisha mik në FB. Meloditë e saksit të tij janë bërë pjesë e gjërave të bukura të rinisë sime. Fytyrë fisnike dhe e bukur, shpirt artisti,

Lexo më shumë
01 nentor 2017

01 nentor 2017 4 Updated

🕔02:00, 1.Nov 2017 Lexo më shumë

Horoskopi, 01 nentor 2017 0

🕔00:11, 1.Nov 2017

Dashi Duhet të mblidhni forcat dhe përqendroheni më shumë në punë për të arritur konkluzionet, apo projektet tuaja. Çështjet tuaja të zemrës mund të zgjidhen me një impenjim të dyanshëm.   Demi Yjet sot ju mbështesin, por ju sugjerohet të

Lexo më shumë