Imazhi i parë që shihni në foto zbulon frikërat e fshehura që nuk doni t’i ndani me njeri

Imazhi i parë që shihni në foto zbulon frikërat e fshehura që nuk doni t’i ndani me njeri 0

🕔19:08, 30.Nov 2017

  1.Nëse imazhi i parë që ju tërheq vëmendjen është vajza e vogël e ulur, nuk i keni shkëputur akoma marrëdhëniet me fëmijën që gjendet brenda jush. Arsyet që çojnë në këtë gjë janë të ndryshme: u trembeni përgjegjësive, ndiheni

Lexo më shumë
Zbulohen arsyet e dorëheqjes së deputetit Muça, akuza PDIU-së

Zbulohen arsyet e dorëheqjes së deputetit Muça, akuza PDIU-së 0

🕔19:07, 30.Nov 2017

Deputeti i PDIU-së në qarkun e Elbasanit Bujar Muça, i cili ka paraqitur sot dorëheqjen e tij pranë KQZ-së, mësohet se ka marrë këtë vendim për shkaqe politike dhe jo personale. Muça në letrën drejtuar KQZ, akuzon PDIU-në se ka

Lexo më shumë
Çfarë kanë qenë Jeniçerët?

Çfarë kanë qenë Jeniçerët? 4

🕔19:03, 30.Nov 2017

Jeniçerë quheshin ushtarët këmbësorë me pagesë në ushtrinë osmane; ata formonin një korpus më vete që përbënte pjesën më të rëndësishme dhe më të zgjedhur të gardës së sulltanëve. Korpusi i jeniçerëve u krijua nga fundi i shekullit XIV. Radhët

Lexo më shumë
Balla zbulon një emër dhe pyet Bashën: Ç’lidhje ke me të?

Balla zbulon një emër dhe pyet Bashën: Ç’lidhje ke me të? 1

🕔18:58, 30.Nov 2017

Pas debateve në Kuvend kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste vijon pyetjet për kreun e PD-së Lulzim Basha, përsa i përket një lobimit me një kompani amerikane për financimin e fushatës elektorale. Ai ka publikuar me anë të një

Lexo më shumë
Përmbytjet nga moti i keq, evakuohen tre familje në Vlorë

Përmbytjet nga moti i keq, evakuohen tre familje në Vlorë 0

🕔18:21, 30.Nov 2017

Tre familje janë evakuuar në fshatin Risili për shkak të prurjeve të mëdha të lumit Shushicë. Familjet që janë evakuuar rrezikoheshin që të prekeshin nga prurjet e lumit prandaj janë zhvendosur nga Emergjencat Civile. Në orët në vijim pritet që

Lexo më shumë
Bllokohet Tiranë-Durrës, probleme edhe në Vlorë e Gjirokastër

Bllokohet Tiranë-Durrës, probleme edhe në Vlorë e Gjirokastër 1

🕔18:18, 30.Nov 2017

Në autostradën Tiranë -Durrës, në afërsi të kilometrit të gjashtë është bllokuar qarkullimi i mjeteve, pasi niveli i ujit ka arritur mbi 0,75 metra. Policia Rrugore ka devijuar qarkullimin e mjeteve në rrugën dytësore përballë me karburantin. Uji ka pushtuar

Lexo më shumë
Moti i keq, Prençi: Situata do të përkeqësohet në vijim

Moti i keq, Prençi: Situata do të përkeqësohet në vijim 0

🕔17:51, 30.Nov 2017

Drejtori i përgjithshëm i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi, duke bërë një tablo të situatës së motit të keq ka deklaruar se aktualisht në vend bien reshje mesatare, por ato pritet të intensifikohen në ditët e ardhshme dhe do të shkaktojnë probleme

Lexo më shumë
Braçe pyet Bashën: A e njeh një Hakim? Do vijë shpejt dita kur…

Braçe pyet Bashën: A e njeh një Hakim? Do vijë shpejt dita kur… 1

🕔17:42, 30.Nov 2017

Deputeti dhe njekohesisht kryetari i komisionit te Ekonomise Erjon Brace ka thene sot ne Kuvend se “dividenti i shperndare ka përfunduar në parajse fiskale dhe tani është rikthyer në vend”. Ai i ka drejtuar nje pyetje liderit te opozites per

Lexo më shumë
Bie nga lartësia duke montuar ashensorin, vdes 28 vjeçari

Bie nga lartësia duke montuar ashensorin, vdes 28 vjeçari 0

🕔17:32, 30.Nov 2017

Një person ka humbur jetën, pasi ka rënë nga lartësia teksa po montonte ashensorin në një pallat. Viktima raportohet se është O. F. 28 vjeç, ndërsa ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme rreth orës 12:50 në lagjen Nr. 14, Shkozet.

Lexo më shumë
Biznesmeni Muça dha dorëheqjen, ja kush e zëvendëson deputetin e PDIU-së

Biznesmeni Muça dha dorëheqjen, ja kush e zëvendëson deputetin e PDIU-së 1

🕔17:26, 30.Nov 2017

Bujar Muça në mënyrë befasuese ditën e sotme kërkoi në KQZ dorëheqjen nga posti i tij si deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. Por menjëherë pas këtij vendimi të Muçës, kanë filluar aludimet e para për emrin që mund

Lexo më shumë