Një Big Up për Big Mamën!

Një Big Up për Big Mamën! 3

🕔23:36, 31.Dec 2017

E dielë. 31 dhjetor 2017. Dita e fundit e javës, por edhe e vitit. Iku edhe një 365 ditësh tjetër nga kalendari. Për të gjithë ju lexues dhe jo vetëm, uroj asgjë më pak e asgjë më shumë sesa lumturi

Lexo më shumë
“E urrej Vitin e Ri”

“E urrej Vitin e Ri” 9

🕔23:18, 31.Dec 2017

Nga Antonio Gramshi Çdo mëngjes, kur zgjohem sërish nën zymtinë e qiellit, ndjej se për mua sot është dita e Vitit të Ri. Prandaj i urrej këto vite të reja që bien si maturitete fikse, të cilat e shndërrojnë jetën

Lexo më shumë
Horoskopi 2018 shenjë për shenjë

Horoskopi 2018 shenjë për shenjë 0

🕔22:55, 31.Dec 2017

Horoskopi i vitit 2018 për shenjën e Dashit : Çfarë parashikojnë yjet për dashurinë, shëndetin, punën dhe paratë   Jeni padiskutim protagonistë të një viti intensiv dhe energjik. Plutonin duhet ta konsideroni një aleat dhe një shok shumë të çmuar.

Lexo më shumë
Papa:Të mos përsëriten ngjarjet e vitit 2017, të rikthehet paqja

Papa:Të mos përsëriten ngjarjet e vitit 2017, të rikthehet paqja 0

🕔22:42, 31.Dec 2017

  Ati i Shenjtë Papa Françesku ka deklaruar gjatë ditës së sotme se viti 2017 u prish nga luftërat, padrejtësitë dhe gënjeshtrat, secili duhet të marri përgjegjësitë për këto ngjarje. Këtë deklaratë e bëri për një mesazh paqeje gjatë vitit

Lexo më shumë
10 zbulimet shkencore të 2017-s

10 zbulimet shkencore të 2017-s 0

🕔22:40, 31.Dec 2017

Revista Science ka publikuar 10 zbulimet shkencore më të rëndësishme për vitin 2017. 1- Përplasja e yjeve. Në vitin 2017 zbulimi më i madh i realizuar ishte observimi për herë të parë në histori i shkrirjes së dy yjeve të

Lexo më shumë
Fiton ai që di kur nuk duhet të luftojë. 20 këshilla nga Sun Tzu

Fiton ai që di kur nuk duhet të luftojë. 20 këshilla nga Sun Tzu 0

🕔22:14, 31.Dec 2017

  Sun Tzu është një nga strategët ushtarakë kinezë më të famshëm në histori, kryesisht i njohur për “Arti i Luftës”, një traktat mbi strategjinë ushtarake. Kjo vepër vazhdon të ketë një impakt domethënës në historinë dhe kulturën globale. Gjeneral

Lexo më shumë
Françoise Gilot, gruaja e vetme që braktisi Pikason

Françoise Gilot, gruaja e vetme që braktisi Pikason 1

🕔21:55, 31.Dec 2017

Ai nuk njohu vetëm dashuri të mëdha, por dhe humbje të mëdha. Pjesa më e madhe e femrave që dashuruan Pikason, patën një fund tragjik. Mari Terezë Uollter vari veten, Zhaklinë Roke u zhduk, Olga Shoshlova dhe Dora Mar u

Lexo më shumë
Zyrtare/ Sokol Balla largohet nga Top Channel, fjalët e gazetarit

Zyrtare/ Sokol Balla largohet nga Top Channel, fjalët e gazetarit 1

🕔21:41, 31.Dec 2017

  Sokol Balla ka konfirmuar zyrtarisht largimin e tij nga Top Channel. Gazetari e ka konfirmuar këtë lajm me anë të një statusi në rrjetin social Twitter. Balla në statusin e tij shkruan: “Sot rrugët ndahen këtu me Top Channel”.

Lexo më shumë
5 vjet Gjysmëhëna Shqiptare, 5 vjet bamirësi

5 vjet Gjysmëhëna Shqiptare, 5 vjet bamirësi 0

🕔21:33, 31.Dec 2017

Shoqata humanitare Gjysmëhëna Shqiptare ka festuar më 30 dhjetor 2017 vjetorin e themelimit. Ceremonia për të festuar 5-vjetorin u zhvillua në ambientet e Muzeut Kombëtar, ku ishin të pranishëm personalitete të artit, kulturës, shoqatave, fondacioneve të ndryshme humanitare, si edhe

Lexo më shumë
Largimi i De Biazit, ardhja e Panuçit, lamtumira e Canës, kombëtarja kuqezi gjatë 2017-ës

Largimi i De Biazit, ardhja e Panuçit, lamtumira e Canës, kombëtarja kuqezi gjatë 2017-ës 0

🕔21:21, 31.Dec 2017

  2017-a ishte një vit i suksesshëm për Kombëtaren Shqiptare, por edhe me ndryshime të mëdha. Kuqezinjtë arritën të mbyllin në vendin e 3-të fushatën eliminatore të Botërorit “Rusi 2018”, duke u rreshtuar menjëherë pas Spanjës dhe Italisë. Këtë vit

Lexo më shumë