Aksident i rëndë në prag të ndërrimit të viteve, vdes këmbësori në Milot

Aksident i rëndë në prag të ndërrimit të viteve, vdes këmbësori në Milot 0

🕔21:01, 31.Dec 2017

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Milot-Rubik, në prag të ndërrimit të viteve. Nga përplasja mësohet se ka humbur jetën një këmbësor 50-vjeçar me inicialet V. V. Policia e Kurbinit raportohet të ketë shoqëruar shoferin,

Lexo më shumë
Cilët janë filozofët që ndikojnë liderët e sotëm të botës?

Cilët janë filozofët që ndikojnë liderët e sotëm të botës? 0

🕔20:43, 31.Dec 2017

Skeptikët ndaj filozofisë kanë një tendencë ta përçmojnë këtë fushë, si të padobishme. “Ç’kuptim ka?”, pyesin ata, duke mbledhur supet për idetë më të mëdha në historinë e njerëzimit. Por udhëheqës globalë dhe ideologë të masave vazhdojnë t’u referohen filozofëve,

Lexo më shumë
Bobo Vieri rrëfehet: Moggi, Moratti, shumë gola dhe shumë femra…

Bobo Vieri rrëfehet: Moggi, Moratti, shumë gola dhe shumë femra… 0

🕔20:24, 31.Dec 2017

  “Në moshën 18 vjeç bëhesh maxhoren, mund t’i japësh më në fund një makine, mund të bësh shumë gjëra të tjera. Por 18 vjetorin tim e mbaj mend sepse në atë periudhë jam futur për herë të parë në

Lexo më shumë
Dosjet e 2017, nga vrasjet e bujshme deri tek hetimet VIP

Dosjet e 2017, nga vrasjet e bujshme deri tek hetimet VIP 0

🕔20:09, 31.Dec 2017

Viti 2017 nisi me afate të përcaktuara për dorëzimin e formularëve të vetëdeklarimit nga njerezit e drejtesise, prokurorë dhe gjyqtarë, që do t’i nënshtroheshin procesit të vettingut. Nga i gjithë sistemi katër gjyqtarë dhe prokurorë nuk i plotësuan formularët, duke

Lexo më shumë
Historia e skuadrës më të korruptuar në historinë e futbollit

Historia e skuadrës më të korruptuar në historinë e futbollit 1

🕔19:55, 31.Dec 2017

  Historia e futbollit, sporti më i ndjekur në planet, është njollosur shpesh nga elemente të kalbur dhe ngjarje të turpshme. Si atëherë kur Marseja bleu ish-Kupën e Kampionëve apo, duke u kthyer në ditët e sotme, tek arrestimet e

Lexo më shumë
FOTO/Meta në QSUT, u uron Vitin e Ri fëmijëve të sëmurë

FOTO/Meta në QSUT, u uron Vitin e Ri fëmijëve të sëmurë 3

🕔19:33, 31.Dec 2017

Presidenti Ilir Meta ka uruar festën e Vitit të Ri nga QSUT ku ka vizituar fëmijët me probleme shëndetësore të cilët këto ditë festive i kanë kalojnë në spital dhe jo pranë famljarëve të tyre. Kreu i shtetit ka postuar

Lexo më shumë
50 mësime nga Platoni për të realizuar vetveten

50 mësime nga Platoni për të realizuar vetveten 0

🕔19:20, 31.Dec 2017

  I lindur në një familje të shquar dhe të pasur në Athinë, Platoni ia ka kushtuar jetën e tij një qëllimi: të ndihmojë njerëzit të arrijnë atë gjendje që ai e quajti: Eudaimonia. Kjo fjalë greke, pothuajse do të

Lexo më shumë
Astrit Patozi: Për një vit më të mirë, nuk mjafton vetëm të lutesh

Astrit Patozi: Për një vit më të mirë, nuk mjafton vetëm të lutesh 2

🕔19:04, 31.Dec 2017

Nga Astrit Patozi Nuk ka vite të këqinj, por mund të ketë kohë dhe mundësi të shpërdoruara. Ndaj edhe urimi për një vit më të mirë nuk është asnjëherë pa kuptim. Është dëshira për të mos përsëritur mëdyshjet, komplekset, tundimet,

Lexo më shumë
Tensionohen marrëdhëniet Greqi-Turqi

Tensionohen marrëdhëniet Greqi-Turqi 1

🕔18:56, 31.Dec 2017

Vendimi i një gjykate në Athinë për t’i dhënë azil njërit prej ushtarëve të akuzuar nga Ankaraja për pjesëmarrje në grusht shteti, acaron edhe më shumë marrëdhëniet Greqi-Turqi. Ankaraja akuzoi Athinën se po kthehet në mburojë të armiqve të Turqisë.

Lexo më shumë
“Unë nuk shkruej urime…”

“Unë nuk shkruej urime…” 14

🕔18:45, 31.Dec 2017

Nga Migjeni Shok i dashtun, unë përgjithësisht nuk shkruej urime, as për Krishtlindje as për Bajram, as për ditëlindje as për ndoj feste tjetër. Nuk shkruej, pse urimet qe n’ato dite tan bota ban, nuk dij a plotësohen një për

Lexo më shumë