Shqipëria nën ujë, çfarë lanë pas përmbytjet

Shqipëria nën ujë, çfarë lanë pas përmbytjet 0

🕔08:51, 1.Dec 2017

Reshjet e dendura të shiut që nisën mëngjesin e ditës së enjte përfshinë gjithë Shqipërinë në një situatë emergjente dhe kaotike. Duket sikur gjithçka i ngjan një vendi që sapo ka shpëtuar nga një uragan. Si pasojë e përmbytjeve dhe

Lexo më shumë
Moti i keq/ Rëndohet situata në Gjirokastër, liqeni i Viroit del nga shtrati

Moti i keq/ Rëndohet situata në Gjirokastër, liqeni i Viroit del nga shtrati 1

🕔08:23, 1.Dec 2017

Moti i keq me shira të dendur ka shkaktuar përmbytje të mëdha të qarkullimit të mjeteve edhe njerëzve edhe në qarkun e Gjirokastrës. Mësohet se aksi nacional Virua-Kordhocë është i pakalueshëm, ndërsa liqeni i Viroit ka dalë nga shtrati. Gjithashtu

Lexo më shumë
FOTOT / Reshjet e shiut, Bashkia e Tiranës ndërhyn gjatë gjithë natës për përballimin e situatës

FOTOT / Reshjet e shiut, Bashkia e Tiranës ndërhyn gjatë gjithë natës për përballimin e situatës 0

🕔08:20, 1.Dec 2017

Reshjet e dendura të shiut gjatë këtyre dy ditëve kanë shkaktuar vështirësi, kryesisht në zonat rurale të Tiranës. Për këtë arsye, Bashkia e Tiranës ka angazhuar të gjitha ndërmarrjet e saj për të ndërhyrë duke u ardhur në ndihmë të

Lexo më shumë
FOTO: Aksidente në Unazën e Re pranë Kopshtit Botanik

FOTO: Aksidente në Unazën e Re pranë Kopshtit Botanik 0

🕔02:53, 1.Dec 2017

Unaza e re në segmentin pranë Kopshtit Botanik në Tiranë nuk ka shumë kohë që funksionon me kapacitet thuajse të plotë. Situata e rreshjeve ka ndikuar qarkullimin e mjeteve edhe në këtë rrugë të re të kryeqytetit. Në këto foto

Lexo më shumë
FOTO: Rama qesh me Lulin, por nuk do ta besoni me çfarë qesh Berisha

FOTO: Rama qesh me Lulin, por nuk do ta besoni me çfarë qesh Berisha 8

🕔02:37, 1.Dec 2017

Gjatë seancës së djeshme në Kuvend ka patur si çdo të enjte akuza e kundërakuza me bollëk. Por ndryshe nga sa jepet përshtypja prej rëndesës së fjalëve që dëgjohen në atë sallë, ka momente që aparati fotografik i kap deputetët

Lexo më shumë
EMRAT: Kandidaturat e paraqitura në Kuvend për postin e Komisionerit anti Diskriminim

EMRAT: Kandidaturat e paraqitura në Kuvend për postin e Komisionerit anti Diskriminim 0

🕔02:21, 1.Dec 2017

Është mbyllur dje në orën 16.00 afati për paraqitjen e kandidaturave për postin vakant të Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi. Që prej vitit 2010 ky post mbahej në tejkalim të pazakontë të afateve të mandatit nga Irma Baraku (në foto).

Lexo më shumë
Kaos në Rinas, avionët kthehen mbrapsht, ja fluturimet e anulluara

Kaos në Rinas, avionët kthehen mbrapsht, ja fluturimet e anulluara 0

🕔02:06, 1.Dec 2017

4 fluturime të anuluara, 2 fluturime të vonuara ( të cilat me shumë gjasa do anulohen) dhe një fluturim, i cili ka bërë ulje në Shkup, në vend të Tiranës. Ky është bilanci i motit të keq për sa j

Lexo më shumë
01 dhjetor 2017

01 dhjetor 2017 5 Updated

🕔02:00, 1.Dec 2017 Lexo më shumë