Ambasadori Lu uron shqiptarët

Ambasadori Lu uron shqiptarët 9

🕔18:27, 31.Dec 2017

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka uruar të gjithë shqiptarët nëpërmjet faqes zyrtare të ambasadës në Facebook. “Të gjithë ne në ambasadën amerikane iu urojmë të gjithë miqve tanë në Shqipëri një Vit të Ri plot shëndet dhe lumturi.

Lexo më shumë
Nga thyerja e pjatave te kukullat prej kashte: Mënyrat e çuditshme sesi festohet Viti i Ri nëpër botë

Nga thyerja e pjatave te kukullat prej kashte: Mënyrat e çuditshme sesi festohet Viti i Ri nëpër botë 0

🕔18:14, 31.Dec 2017

Si e festoni Vitin e Ri? A ndiqni çdo vit të njëjtën traditë? Vende të ndryshme të botës kanë rituale unike për të pasur më shumë fat në vitin që vjen. Shikoni se çfarë bëjnë vende të ndryshme natën e

Lexo më shumë
FOTOT/Ndërrimi i viteve, Veliaj kartolinë urimi qytetarëve. Ja simbolika e veçantë e përzgjedhur

FOTOT/Ndërrimi i viteve, Veliaj kartolinë urimi qytetarëve. Ja simbolika e veçantë e përzgjedhur 1

🕔18:01, 31.Dec 2017

Teksa edhe pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur që t’i urojë qytetarët e Tiranës përmes një kartoline. Duke evidentuar përpjekjet e përbashkëta për transformimin që ka pësuar kryeqyteti këtë

Lexo më shumë
Para se të vijë Viti i Ri, çlirojuni nga këto zakone të këqija

Para se të vijë Viti i Ri, çlirojuni nga këto zakone të këqija 0

🕔17:57, 31.Dec 2017

Çdo fundvit njerëzit bëjnë bilancin e vitit që po ikën, çfarë kanë arritur dhe çfarë jo, por edhe të mënyrës se si janë sjellë apo zakoneve që mund të kenë ndikuar pozitivisht apo negativisht në jetën e tyre. Lifehack, një

Lexo më shumë
Bushati uron Vitin e Ri: 2018, vit vendimtar për të ardhmen evropiane të Shqipërisë

Bushati uron Vitin e Ri: 2018, vit vendimtar për të ardhmen evropiane të Shqipërisë 2

🕔17:47, 31.Dec 2017

  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka uruar gjithë shqiptarët brenda dhe jashtë vendit për vitin e ri 2018. Përmes një video-mesazhi, ministri Busghati uron që viti 2018 të çojë më tej rrugën europiane të Shqipërisë.

Lexo më shumë
10 mesazhe për të uruar miqtë dhe familjarët “Gëzuar Vitin e Ri!”

10 mesazhe për të uruar miqtë dhe familjarët “Gëzuar Vitin e Ri!” 0

🕔17:32, 31.Dec 2017

  Viti i Ri po afron dhe kjo mundësi e re për të arritur qëllime, sfida dhe ndryshime të reja është gjithmonë e mirëpritur nga të gjithë. Familja dhe miqtë bëhen edhe më të dashur në një festë si kjo,

Lexo më shumë
Ndalohet në Qafë Thanë ish-shefi i FNSH-së, Osman Levanaku

Ndalohet në Qafë Thanë ish-shefi i FNSH-së, Osman Levanaku 13

🕔17:18, 31.Dec 2017

  Ish-shefi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, Osman Levanaku është ndaluar nga policia në Qafë thanë. Ai akuzohet për dhunë gjatë protestës së Partisë Demokratike para Parlamentit, ditën kur PS-ja zgjodhi kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Levaniku e ka

Lexo më shumë
Viti i Ri vjen në Japoni dhe Kore (VIDEO)

Viti i Ri vjen në Japoni dhe Kore (VIDEO) 0

🕔17:11, 31.Dec 2017

Viti i ri ka mbërritur në një sërë shtetesh në Azinë Juglindore. Me spektakle fishekëzjarrësh, mijëra qytetarë i janë gëzuar ardhjes së vitit 2018 në Korenë e Jugut si dhe në Japoni. Viti i ri ka ardhur edhe në Korenë

Lexo më shumë
Kënga origjinale e Zef Jubanit dedikuar Dora D’istrias: Ti je një yll e na shndrit Arbërinë

Kënga origjinale e Zef Jubanit dedikuar Dora D’istrias: Ti je një yll e na shndrit Arbërinë 1

🕔17:06, 31.Dec 2017

Nga Aurenc Bebja*, Francë Në faqen n°112 të veprës “Raccolta di canti popolari e rapsodie di poemi albanesi tradotti nell’idioma italiano da Giuseppe Jubany, Albanese.”,  të Zef Jubanit, gjejmë një këngë (poezi) në gjuhën shqipe dedikuar nga vetë autori princeshës

Lexo më shumë
Imazhi i fortë tragjik që ka zgjedhur Papa për 1 janarin 2018

Imazhi i fortë tragjik që ka zgjedhur Papa për 1 janarin 2018 1

🕔16:54, 31.Dec 2017

  Një imazh i fortë tragjik i luftës pas bombardimit atomik të 1945 në qytetin japonez të Nagasakit për të reflektuar ndaj paqes. Kjo është kartolina e urimit e zgjedhur në vigjilje të Ditës Botërore të Paqes që do të

Lexo më shumë