Ja si ka ndikuar Trump tek mediat gjatë vitit të tij të parë

Ja si ka ndikuar Trump tek mediat gjatë vitit të tij të parë 0

🕔21:22, 21.Jan 2018

Qysh para se të zgjidhej president, Donald Trump ishte i përfshirë në një grindje të vazhdueshme me shumë nga institucionet mediatike më të rëndësishme të Amerikës, duke i akuzuar se përhapnin “lajme të rreme” rreth tij. Komentet e tij kanë

Lexo më shumë
Mali i Polisit

Mali i Polisit 0

🕔21:04, 21.Jan 2018

Mali i Polisit ndodhet në rrethin e Librazhdit, me lartësi 1974 m (Faqja e Madhe). Është i ndërtuar kryesisht nga gëlqerorë dhe pjesërisht nga shkëmbinj ultrabazikë. Ka formën e një kubeje me shpate të thepisura. Pjesa e sipërme përbëhet nga

Lexo më shumë
Si zgjohemi në mëngjes sipas shenjës së horoskopit?

Si zgjohemi në mëngjes sipas shenjës së horoskopit? 0

🕔21:03, 21.Jan 2018

Në mëngjes, dikush fik alarmin për më tepër gjumë dhe një tjetër zgjohet gjithë energji dhe planifikon ditën. Çdo shenjë ka mënyrën e vet unike të zgjimit në mëngjes. Dashi – Nuk dembelosen në krevat, por zgjohen menjëherë për t’u bërë

Lexo më shumë
Si nisi njohja e dy të rinjve që përfundoi në vrasje, kërcënimet dhe refuzimi kur djali i…

Si nisi njohja e dy të rinjve që përfundoi në vrasje, kërcënimet dhe refuzimi kur djali i… 0

🕔20:41, 21.Jan 2018

Një krim pasioni tronditi kryeqytetin këtë të dielë, ku një 23 vjeçar qëlloi me armë zjarri dhe e la te vdekur vajzën që dashuronte, 21 vjeçe. Ngjarja ndodhi pak para orës 15:00 pranë Fakultetit te Mjekesisë. Djali ka qëlluar edhe

Lexo më shumë
Ish gruaja e përndiqte, 30 vjeçari merr urdher mbrojtje

Ish gruaja e përndiqte, 30 vjeçari merr urdher mbrojtje 0

🕔20:24, 21.Jan 2018

Një 30 vjeçar është marrë në mbrojtje nga policia pasi ka denoncuar në polici ish-gruan e cila po e përndjek prej kohesh dhe e dhunon psikologjikisht. Mësohet se çifti nuk është ndarë mire dhe edhe pas divorcit kane pasur konflikte.

Lexo më shumë
Vulin: Vizita e Vuçiçit dëshmoi se Serbia nuk heq dorë nga Kosova

Vulin: Vizita e Vuçiçit dëshmoi se Serbia nuk heq dorë nga Kosova 0

🕔20:11, 21.Jan 2018

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka thënë se qëndrimi i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me serbët e Kosovës ka treguar se shteti serb nuk do të lëviz nga Kosova. Vulin ka theksuar se Vuçiq ka dëshmuar se shteti

Lexo më shumë
Lazarati do të shndërrohet në fshat turistik

Lazarati do të shndërrohet në fshat turistik 0

🕔20:01, 21.Jan 2018

Fama nuk i mungon akoma dhe sot, edhe pse hapësirat e mbjella me kanabis, të cilat e bënë të njohur edhe jashtë kufijve të Shqipërisë, nuk janë më. Por Lazarati shumë shpjet pritet të shndërrohet në një tjetër atraksion. Një

Lexo më shumë
“Lajmëroni ambulancën”, kush ishin dy vajzat që panë tmerr me sy

“Lajmëroni ambulancën”, kush ishin dy vajzat që panë tmerr me sy 0

🕔19:52, 21.Jan 2018

Viktima 21-vjeçare, Ariela Murati, e cila u vra me 5 plumba gjatë ditës së sotme, duket se nuk ka qenë e vetme në momentin që djali 23-vjeçar zbrazi armën ndaj saj. Ajo ishte e shoqëruar nga motra dhe vajza e

Lexo më shumë
Moti i keq sjell përmbytje në Durrës, mbi 15 cm ujë në rrugët e qytetit

Moti i keq sjell përmbytje në Durrës, mbi 15 cm ujë në rrugët e qytetit 0

🕔19:46, 21.Jan 2018

Shirat që nuk kanë pushuar që prej mbrëmjes së djeshme kanë sjellë probleme në disa lagje të qytetit bregdetar të Durrësit, i cili gjithmonë ka probleme me përmbytjet. Një nga lagjet më problematike është “Lagjja 17” pranë tregut Industrial, në

Lexo më shumë
Kryetari i Vetëvendosjes: Mbyllen qendrat e votimit

Kryetari i Vetëvendosjes: Mbyllen qendrat e votimit 0

🕔19:24, 21.Jan 2018

Lëvizja Vetëvendosje lajmëroi se u mbyllën qendrat e votimit në të gjithë Kosovën, si pjesë e zgjedhjeve partiake për të vendosur se cili do të jetë kryetari i ardhshëm i kësaj force politike. Gara, nëse mund të quhet e tillë

Lexo më shumë