Arrestohet nënkryetari i bashkisë së Dibrës

Arrestohet nënkryetari i bashkisë së Dibrës 5

🕔20:26, 31.Jan 2018

Policia e Dibrës ka arrestuar zv/kryetarin e Bashkisë si të përfshirë në sherrin masiv të ndodhur ditën e sotme para godinës së Bashkisë. Ernolt Cani, 34 vjeç,  është arrestuar për veprën penale të “Goditjes për shkak të detyrës, me shumë

Lexo më shumë
Lista e 41 diplomave të njehsuara nga MASR për janarin

Lista e 41 diplomave të njehsuara nga MASR për janarin 0

🕔19:54, 31.Jan 2018

Pas verifikimeve të kryera mbi dosjet e dorëzuara përgjatë muajit janar, Sektori i Njohjes së Diplomave në Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka zbardhur emrat e 41 të rinjve që u njihen studimet, të cilët duhet të tërheqin vërtetimet

Lexo më shumë
Ja cilat janë shenjat që tregojnë se jeni anemik

Ja cilat janë shenjat që tregojnë se jeni anemik 0

🕔19:46, 31.Jan 2018

Anemia është një ndër çrregullimet e shpeshta të gjakut që vjen si pasojë e pakësimit të rruazave të gjakut në organizëm. Këto çrregullime mund të sjellin pasoja të pariparueshme në shëndet, si rezultat i uljes se nivelit të hemoglobinës në

Lexo më shumë
Ekstradimi i Nezar Seitit, reagon ministri italian i Drejtësisë

Ekstradimi i Nezar Seitit, reagon ministri italian i Drejtësisë 8

🕔19:44, 31.Jan 2018

Ministri i Drejtësisë së Italisë, Andrea Orlando ka reaguar në lidhje me ekstradimin e financierit të Habilajve, Nazer Seitit. Ai falënderon autoritetet shqiptare për dorëzimin e tij dhe shprehet se ekstradimi respekton Konventën europiane të ekstradimit dhe marrëveshjen dypalëshe mes Tiranës

Lexo më shumë
Shtesa mbi pagë, mësuesit që do testohen për shkallën e kualifikimit

Shtesa mbi pagë, mësuesit që do testohen për shkallën e kualifikimit 0

🕔19:35, 31.Jan 2018

Pranvera Kola- Dita  Provimi i kualifikimit për mësuesit e arsimit parauniversitar do të zhvillohet në datën 21 prill. Rezultatet e këtij testimi kushtëzojnë edhe rritjen e pagës së arsimtarëve sipas vjetërsisë së punës, rritje që do të jetë në masën

Lexo më shumë
“Lan borxhet e memaljotëve”, Agron Llakaj kundër

“Lan borxhet e memaljotëve”, Agron Llakaj kundër 5

🕔19:33, 31.Jan 2018

Prej disa ditësh në portale ka qarkulluar një lajm për aktorin e njohur të humorit dhe drejtuesin e spektaklit, “Al Pazar” lidhur me gjestet e tij të bamirësisë në qytetin e Memaliajt. Në një shënim në Facebook, Llakaj shprehet se

Lexo më shumë
Kufiri detar, Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të rëndesishme

Kufiri detar, Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të rëndesishme 9

🕔19:29, 31.Jan 2018

Presidenti i Republikës ka reaguar për herë të parë në lidhje me debatin mbi marrëveshjen që ka firmosur Shqipëria me Greqinë. Meta shkruan se Marrëdhëniet me Greqinë janë shumë të rëndesishme. Më tej presidenti deklaron se ai do të veproj

Lexo më shumë
Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet?

Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet? 14

🕔19:12, 31.Jan 2018

Ndërkohë që në rrjetet sociale, media dhe debatet publike flitet për arrestimin e peshqve të mëdhenj, që ishte paralajmëruar për muajin janar nga ambasadori i SHBA-së Donald Lu, ka reaguar ky i fundit. Me anë të një postimi në rrjetet

Lexo më shumë
Qëndroi 20 orë ulur, paralizohet

Qëndroi 20 orë ulur, paralizohet 1

🕔19:07, 31.Jan 2018

Një person ka mbetur i paralizuar nga mesi e poshtë pasi qëndroi për 20 orë ulur pa ndërprerje duke luajtur lojëra elektronike. Vetëm kur tentoi të shkonte në tualet ai zbuloi se nuk mund të lëvizte dot pjesën e poshtme

Lexo më shumë
Qeveria, kompensim për qiranë e banesës së Arta Markut

Qeveria, kompensim për qiranë e banesës së Arta Markut 5

🕔18:45, 31.Jan 2018

Qeveria miratoi sot vendimin për kompensimin e qirasë së banesës së Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku. Arta Marku banon në një apartament me qira në Tiranë. Sipas vendimit të marrë nga Këshilli i Ministrave këtë të mërkurë, qiraja e banesës

Lexo më shumë