“Po nesër, o katran i zi me bojë”

“Po nesër, o katran i zi me bojë” 18

🕔18:33, 31.Jan 2018

Nga Artan Lame Dje mbrëma isha tek Opinioni. Fola për Luftën Italo-Greke. Kam një jetë që e studioj e mbledh kujtime, dokumenta vaki e histori rreth saj, ndaj më ftoi Fevziu e vajta. Thashë timen, që ndoshta s’është flori i

Lexo më shumë
Veliera, shtyhet sërish seanca gjyqësore

Veliera, shtyhet sërish seanca gjyqësore 0

🕔18:17, 31.Jan 2018

Këtë të mërkurë, Gjykata e Durrësit ka shtyrë sërish procesin për projektin e “Velierës”. Trupa e gjyqtarëve ka arsyetuar se duhet t’u jepet më shumë kohë palëve për vërejtjet përfundimtare. Kjo është e 11-ta herë që Gjykata e Shkallës së

Lexo më shumë
“Italia që ëndërronte Enveri”

“Italia që ëndërronte Enveri” 10

🕔17:50, 31.Jan 2018

Interesi Italian ndaj Shqipërisë nuk ka qenë një shpikje e fashizmit gjatë viteve ’20-’30 por ka rrënjët më të thella në Rilindjen e të dy vendeve dhe në rolin diplomatik të Italisë në themelimin e shtetit shqiptar pas Luftës së

Lexo më shumë
STUDIMI / E frikshme, ja cilat janë shenjat e para të varësisë ndaj alkoolit

STUDIMI / E frikshme, ja cilat janë shenjat e para të varësisë ndaj alkoolit 0

🕔17:46, 31.Jan 2018

Një studim 3 vjeçar i kryer nga Universiteti i Rrugës së Durrësit në Rrugën e Kavajës, ka nxjerrë të dhëna shqetësuese lidhur me ngarjen e makinës nën efektin e lëngjeve të fermentuara të frutave. Studimi ka zbuluar se shenjat e

Lexo më shumë
Me një foto të vetme: Sa persona, vende dhe organizata ka fyer Trump?

Me një foto të vetme: Sa persona, vende dhe organizata ka fyer Trump? 3

🕔17:23, 31.Jan 2018

E përditshmja amerikane “The New York Times” ka publikuar rezultatet e një analize të kryer mbi të gjitha komentet fyese që presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë në llogarinë e tij në Twitter që prej 15 korrikut të vitit

Lexo më shumë
Skënderbeu dhe Laçi drejt gjysmëfinaleve të Kupës

Skënderbeu dhe Laçi drejt gjysmëfinaleve të Kupës 0

🕔17:10, 31.Jan 2018

Dy ndeshjet e para të çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë, të luajtura sot në orën 14:00, kanë përfunduar me fitoren e Laçit përballë Luftëtarit dhe atë të Skënderbeut ndaj Teutës. Që të dyja ekipet, ai kurbinas dhe ai korçar, thuajse

Lexo më shumë
Aubameyang: Dua të shkruaj historinë e Arsenal si Thierry Henry

Aubameyang: Dua të shkruaj historinë e Arsenal si Thierry Henry 0

🕔17:08, 31.Jan 2018

  Pierre-Emerick Aubameyang ka shprehur dëshirën për të qenë Thierry Henry i ri i Arsenal pas transferimit nga Borusia Dortmund. Mbërritja e Auba-s në klub për një shifër rekord 56 mln paundë është shpallur të mërkurën, lojtari i përfaqësueses së

Lexo më shumë
“Protesta” e pazakontë e ambasadorit amerikan, i vë maskë Skënderbeut

“Protesta” e pazakontë e ambasadorit amerikan, i vë maskë Skënderbeut 1

🕔16:49, 31.Jan 2018

  Edhe pse nuk mori pjesë fizikisht në protestën kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka përdorur një mënyrë tejet të veçantë për të shprehur pakënaqësinë e tij me

Lexo më shumë
Bushati i përgjigjet Berishës: Mos e përmend detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë

Bushati i përgjigjet Berishës: Mos e përmend detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë 6

🕔16:41, 31.Jan 2018

  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha për negociatat për kufirin detar me Greqinë. Ish-kryeministri ndërsa deklaroi se në hapësirën detare që i fali Greqisë gjenden fushat më të

Lexo më shumë
Greqi, sekuestrohen 407 kg marijuanë, në pranga një shqiptar dhe një grek

Greqi, sekuestrohen 407 kg marijuanë, në pranga një shqiptar dhe një grek 0

🕔16:30, 31.Jan 2018

  Policia greke ka finalizuar me sukses një operacion antidrogë në portin e Pireut duke sekuestruar në total 407 kg marijuanë. Në këtë aksion është arrestuar një shtetas shqiptar i moshës 38 vjeç dhe një shtetas grek 30 vjeç. Trafikantët

Lexo më shumë