Rrëfimi i Afërdita Havarit për 20 shkurtin ’91

Rrëfimi i Afërdita Havarit për 20 shkurtin ’91 25

🕔02:18, 21.Feb 2018

Afërdita Havari* E mbaj mend me hollësinë më të madhe se çfarë ndodhi atë ditë. Ishin dhjetëra mijë qytetarë të Tiranës, burra e gra, nëna, motra, vëllezër, të rinj e të reja që mbushnin mjediset e kinoklubit “Studenti”, ku bëhej

Lexo më shumë
21 shkurt 2018

21 shkurt 2018 0 Updated

🕔02:00, 21.Feb 2018 Lexo më shumë
“Litari në qafën e Enverit, është dhe në tënden, shoku Ramiz”

“Litari në qafën e Enverit, është dhe në tënden, shoku Ramiz” 42

🕔00:21, 21.Feb 2018

Pas rënies së monumentit të Enver Hoxhës në Tiranë, më 20 shkurt 1991, pati një acarim të situatës dhe destabilitet në shkallë vendi. Pikërisht në atë kohë dolën në skenë shoqatat për mbrojtjen e figurës së Enverit. Mirëpo a e

Lexo më shumë

Horoskopi, 21 shkurt 2018 0

🕔23:27, 20.Feb 2018

Dashi Jo gjithçka është e dukshme .Vështron rreth e rrotull lëvizjet e atyre që ju rrethojnë. Bëni mirë të mos udhëhiqeni nga zemra, veçanërisht në rastet kur keni të bëni me paranë. Do të merrni një vendim të mirë që

Lexo më shumë
Harrojini gjoksin dhe të pasmet! Nuk do ta besoni cili është operacioni plastik i 2018-ës

Harrojini gjoksin dhe të pasmet! Nuk do ta besoni cili është operacioni plastik i 2018-ës 1

🕔22:45, 20.Feb 2018

Ndërhyrjet kirurgjikale janë bërë trend për emrat e njohur dhe jo vetëm si një mënyrë për të perfeksionuar pamjen. Jemi mësuar të shohim operacione plastike të të pasmeve, gjoksit, buzëve apo hundës, por këtë vit është shtuar një detaj i

Lexo më shumë
Si  zgjedh të vishet/ Rama: Kam një lidhje me Konicën dhe Nolin

Si zgjedh të vishet/ Rama: Kam një lidhje me Konicën dhe Nolin 2

🕔22:41, 20.Feb 2018

Duke vendosur në dukje mënyrën e të veshurit të Kryeministrit, Mustafa Nano e bëri stilin e Edi Ramës pjesë të intervistës, në emisionin “Provokacija” në ABC News. Sipas Nanos, kryeministri në veshje është i ngjashëm me natyrën e Faik Konicës.

Lexo më shumë
Trump denoncon gruan që e akuzoi për ngacmim seksual

Trump denoncon gruan që e akuzoi për ngacmim seksual 0

🕔22:29, 20.Feb 2018

Presidenti amerikan Donald Trump denoncoi të martën Rachel Crooks si dhe Washington Post-in për botimin e një artikulli që lidhet me akuza seksuale ndaj tij. Rachel Crooks është një nga 19 gratë që e kanë akuzuar zotin Trump për sulme

Lexo më shumë
Sipas Berishës, greva e studentëve u organizua nga PD. Ishte edhe Argita

Sipas Berishës, greva e studentëve u organizua nga PD. Ishte edhe Argita 6

🕔22:13, 20.Feb 2018

Ish-kryeministri Berisha i ftuar në “Studio e Hapur” në News 24 ka rikujtuar momentin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës. Berisha e ka cilësuar protestën e 20 shkurtit si një nga ngjarjet më elektrizuese deri më tani. Ai ka

Lexo më shumë
Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së

Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së 0

🕔22:01, 20.Feb 2018

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka provokuar sërish polemika me batutat e tij ndaj një gazetareje të BBC-së gjatë ditës së sotme. I njohur për famën e tij të keqe sidomos kur deklaroi se nga Shqipëria duhet të vinin vetëm vajza

Lexo më shumë
Menyja e re në çerdhe dhe kopshte, Isuf Kalo: E miratuar nga një grup shkencor, kulturë e re ushqyerje

Menyja e re në çerdhe dhe kopshte, Isuf Kalo: E miratuar nga një grup shkencor, kulturë e re ushqyerje

🕔21:55, 20.Feb 2018

Një nga mjekët më të mirë në vendin tonë thekson se “sistemi shëndetësor ka 3 probleme: nënushqyerja, mbiushqyerja dhe kequshqyerja”, ndërsa shpjegon me detaje programin e ri të të ushqyerit si një kulturë që duhet instaluar domosdoshmërisht në vendin tonë.

Lexo më shumë