E shpëtuar nga ushtria, flet e sëmura që u transportua me barrelë në mes të borës

E shpëtuar nga ushtria, flet e sëmura që u transportua me barrelë në mes të borës 0

🕔21:39, 28.Feb 2018

  Një ditë më parë disa efektivë të Forcave të Armatosura shpëtuan një të sëmurë duke e transportuar nga fshati i saj i izoluar nga dëbora, drejt spitalit të Kukësit. E veçanta e kësaj kolone është se eci 3 orë

Lexo më shumë
Investigimi tronditës që i mori jetën gazetarit: Mafia italiane në politikën sllovake

Investigimi tronditës që i mori jetën gazetarit: Mafia italiane në politikën sllovake 0

🕔21:28, 28.Feb 2018

  “Mafia italiane në Sllovaki, tentakulat e saj mbërrijnë deri në politikë”. Ky është kryetitulli i artikullit të fundit, të papërfunduar, investigativ të gazetarit Jan Kuçiak, i publikuar mesnatën e kësaj të mërkure jo vetëm në faqen e internetit të

Lexo më shumë
Kokaina kolumbiane, prokurori i Antimafias italiane: “Bravo Albania”!

Kokaina kolumbiane, prokurori i Antimafias italiane: “Bravo Albania”! 5

🕔21:04, 28.Feb 2018

  Prokurori Kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizmit në Itali, Federico Cafiero De Raho, ka reaguar pas sekuestrimit të 613 kg kokainë në Durrës. De Raho uron Prokurorinë dhe Policinë Shqiptare për operacionin që çoi në sekuestrimin në Portin e Durrësit

Lexo më shumë
Meçollari: Çdo marrëveshje e re me Greqinë, më e mirë se ajo e Berishës

Meçollari: Çdo marrëveshje e re me Greqinë, më e mirë se ajo e Berishës 4

🕔20:38, 28.Feb 2018

  Përfshirja e ekspertit Artur Meçollari në grupin shqiptar që do të negociojë me palën greke për çështjen e kufirit detar ka sjellë tërbimin e opozitës me në krye Sali Berishën. Por nëse lexohet një intervistë e tij e dhënë

Lexo më shumë
Arsenal-City, “Topçinjtë” duan 3 pikët dhe hakmarrjen

Arsenal-City, “Topçinjtë” duan 3 pikët dhe hakmarrjen 0

🕔20:23, 28.Feb 2018

  Arsenal është dominuar nga Manchester City në finalen e Kupës së Ligës të zhvilluar të dielën e kaluar në “Wembley” dhe do të kërkojë të hakmerret katër ditë më pas në takimin e vlefshëm për javën e 28-të të

Lexo më shumë
Skënderbeu, bëma e historisë që përçon mesazhe përtej kohës…

Skënderbeu, bëma e historisë që përçon mesazhe përtej kohës… 0

🕔20:21, 28.Feb 2018

  Nga Genti Seci* Janë tringëllimat e shpatave, jehona që fjalët e tij lëshuan, dëshmia e pavdekshme e Shqipërisë së parë të unifikuar, vizionit “detpamës” të cilat e veshin simbolin e tij me lavdi, “mitizimin” e vetë identitetit kombëtar… Duke

Lexo më shumë
Guardiola: Premier, më e rëndësishme se Champions

Guardiola: Premier, më e rëndësishme se Champions 0

🕔20:09, 28.Feb 2018

  “Po luftojmë për objektivin më të rëndësishëm të sezonit, Premier League. Më i rëndësishëm se Champions, Kupa e Anglisë dhe Kupa e Ligës. Duhet të mbetemi të përqendruar sepse muajt e ardhshëm do të jenë të tmerrshëm, nëse shikojmë

Lexo më shumë
Kokaina 180 mln euro, gazetari: Kemi të bëjmë me një grup shumë të fuqishëm

Kokaina 180 mln euro, gazetari: Kemi të bëjmë me një grup shumë të fuqishëm 2

🕔20:01, 28.Feb 2018

  Policia shqiptare njoftoi se ka sekuestruar të martën në Portin e Durrësit 613 kg kokainë me një vlerë prej 180 milionë eurosh. Kjo është dhe sasia më e madhe e kapur ndonjëherë në vend. I ftuar në studion e

Lexo më shumë
Partizani i papërmbajtshëm, rikthehet te fitorja me goleadë

Partizani i papërmbajtshëm, rikthehet te fitorja me goleadë 0

🕔19:45, 28.Feb 2018

  Partizani e ka kthyer në një goleadë fitoren ndaj skuadrës së fundit në tabelën e klasifikimit, duke sigluar edhe ndeshjen më bindëse të sezonit. Ishte një ndeshje me një drejtim ajo mes Partizanit dhe Lushnjes, luajtur në Selman Stërmasi,

Lexo më shumë
Juventusi shkon në finalen e Kupës së Italisë

Juventusi shkon në finalen e Kupës së Italisë 0

🕔19:41, 28.Feb 2018

  Juventus ka mposhtur me të njëjtin rezultat si në ndeshjen e parë Atalantën e Etrit Berishës, 1-0, edhe në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinalet të Kupës së Italisë duke siguruar vendin e parë bosh të finales. Vetëm nga pika

Lexo më shumë