Rama: Ta bëjmë Shqipërinë një Itali të vogël dhe efikase

Rama: Ta bëjmë Shqipërinë një Itali të vogël dhe efikase 3

🕔14:16, 19.Feb 2018

Për kryeministrin Rama, kthimi i Shqipërisë në Zvicër apo Gjermani të vogël është jo vetëm e pamundur, por edhe e mërzitshme, ndërsa objektivi sipas tij mbetet Italia e jugut. “Ne sigurisht duam të jemi anëtar të BE, por për mua

Lexo më shumë
Kërkuan pafajësinë, por Apeli lë në burg Xhikën dhe Tomën

Kërkuan pafajësinë, por Apeli lë në burg Xhikën dhe Tomën 0

🕔14:10, 19.Feb 2018

Ish-drejtorët e përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika dhe Andi Toma kanë kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tyre në Gjykatën e Apelit Durrës, por trupi gjykues nuk ka qenë i këtij mendimi. Gjykata e Apelit Durrës ka vendosur të

Lexo më shumë
Xhafaj kërkon vetting për klasën politike: Të nisë nga unë i pari

Xhafaj kërkon vetting për klasën politike: Të nisë nga unë i pari 3

🕔13:56, 19.Feb 2018

Në përgjigje të pyetjeve të anëtarëve të Komisionit për Sigurinë Kombëtare, gjatë shqyrtimit në parim të projektligjit për Vettingun, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se procesi duhet të shtrihet edhe për politikanët. “Pyetja e parë ishte, a mund dhe

Lexo më shumë
Ish-ministri Haxhinasto, te Krimet e Rënda: Më thirrën si dëshmitar

Ish-ministri Haxhinasto, te Krimet e Rënda: Më thirrën si dëshmitar 1

🕔13:48, 19.Feb 2018

  Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, është paraqitur sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për t’u pyetur për procedurat e rrugës Tiranë-Elbasan. Pasi ka dalë nga ambientet e Krimeve të Rënda, Haxhinasto u shpreh se dëshmoi për ato gjëra

Lexo më shumë
Komisioni Hetimor për Tahirin, përplasje mes Ballës dhe Spahos

Komisioni Hetimor për Tahirin, përplasje mes Ballës dhe Spahos 2

🕔13:37, 19.Feb 2018

Është mbledhur ditën e sotme Konferenca e Kryetarëve për kërkesën e Partisë Demokratike, e cila kërkon të ngrihet një komision hetimor për çështjen e Saimir Tahirit. Taulant Balla u shpreh se është parimisht dakord, por kërkoi disa ditë kohë për

Lexo më shumë
FOTO: Njihni Dawn, adoleshenten 9000 vjeçare!

FOTO: Njihni Dawn, adoleshenten 9000 vjeçare! 1

🕔13:36, 19.Feb 2018

Një grup shkencëtarësh punuan së bashku për të ristrukturuar fytyrën e një adoleshenteje duke përdorur një kafkë të gjetur në Greqi e cila daton 9000 vite më parë. Dawn mendohet të jetë ndërmjet moshës 15 dhe 18 vjeç. Shkencëtarët thonë

Lexo më shumë
Eksperimenti i mësueses me bukën,brilant për të kuptuar rëndësinë e larjes së duarve!

Eksperimenti i mësueses me bukën,brilant për të kuptuar rëndësinë e larjes së duarve! 0

🕔13:20, 19.Feb 2018

Një mësuese në Karolinën e Veriut,bëri një eksperiment që tashmë po bën xhiron e botës.Eksperimenti përvecse I thjeshtë dhe interesant,po përdoret si një tregues për fëmijët,për rëndësinë e larjes së duarve. Ky eksperiment konsiston në paketimin e tri fetave të

Lexo më shumë
19 shkurt 2018

19 shkurt 2018 0

🕔02:00, 19.Feb 2018 Lexo më shumë

Horoskopi, 19 shkurt 2018 0

🕔00:38, 19.Feb 2018

Dashi Sa vështirë sot për të bërë edhe gjërat më elementare! Është Marsi ai që jua turbullon idetë e sjell pështjellim, dujke iu bërë konfuzë e të pavendosur. Kujdes kanë filluar tensionet në raportet me partnerin.   Dashi Një dëshirë

Lexo më shumë
Këshilla e Gatuzos për Crutone: ’’Gjej një të dashur të bukur dhe bëj dashuri.’’

Këshilla e Gatuzos për Crutone: ’’Gjej një të dashur të bukur dhe bëj dashuri.’’ 0

🕔22:50, 18.Feb 2018

Para ndeshjes në “Seria A” kundër Sampdoria-s, trajneri i Milan, Gennaro Gatusso ka prekur shumë tema që lidhen me “djallin”, ndër të cilat është edhe ajo e sulmuesit të ri Patrick Crutone. Gatusso,i pyetur për 20-vjeçarin Crutone, është shprehur: ‘’Ne

Lexo më shumë