Zv/Presidenti i UEFA-s takohet me kryeministrin Edi Rama

Zv/Presidenti i UEFA-s takohet me kryeministrin Edi Rama 0

🕔09:33, 1.Feb 2018

  Ka mbërritur në Tiranë zv/Presidenti i UEFA-s, Grigori Surkis, i cili mban gjithashtu edhe postin e kryetarit të Komitetit të Federatave në qeverinë europiane të futbollit. Në orën 09:00, Surkis ka nisur takimin me kryeministrin Edi Rama, ndërsa më

Lexo më shumë
Peqin, grabitet banesa gjatë natës, në pranga 19-vjeçari

Peqin, grabitet banesa gjatë natës, në pranga 19-vjeçari 0

🕔09:27, 1.Feb 2018

Një i ri është arrestuar nga Policia e Elbasanit, nën akuzën e vjedhjes së banesave. 19-vjeçari i ndaluar nga Policia dyshohet se ka hyrë në një shtëpi në Peqin dhe aty ka marrë një sasi parash dhe dy telefona celularë.

Lexo më shumë
Sot mblidhet Kuvendi/ Në axhendë, miratimi në bllok i anëtarëve të KLP

Sot mblidhet Kuvendi/ Në axhendë, miratimi në bllok i anëtarëve të KLP 3

🕔09:06, 1.Feb 2018

Ditën e sotme në orën 10:00 do të mblidhet Kuvendi. Një nga pikat e rendit të ditës është edhe miratimi në bllok i listës së kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Kjo pritet të jetë edhe pika

Lexo më shumë
Aksident i rëndë në Shkodër, humbet jetën 22 vjeçari

Aksident i rëndë në Shkodër, humbet jetën 22 vjeçari 0

🕔08:49, 1.Feb 2018

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një të riu ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin Shkodër- Koplik. Sipas Policisë, rreth orës 06:30 të ditës së sotme, në vendin e quajtur Shtoj i Ri,

Lexo më shumë
FOTO: Nata e superhënës blu

FOTO: Nata e superhënës blu 0

🕔03:10, 1.Feb 2018

Mbrëmë në gjithë botën është parë Super-Hëna, ose siç njhet ndryshe Hëna Blu. Fenomeni në përgjithësi ka të bëjë me distancën e Hënës nga Toka, e cila është më e shkurtër se mesatarja, konkretisht 356 mijë km, nga 384 mijë

Lexo më shumë
01 shkurt 2018

01 shkurt 2018 9 Updated

🕔02:00, 1.Feb 2018 Lexo më shumë