A po kthehet ndërtimi në një lavatriçe të parave të pista?!

A po kthehet ndërtimi në një lavatriçe të parave të pista?! 0

🕔20:10, 18.Feb 2018

Teksa ndërtimi po lulëzon, një skemë e re e pastrimit të parave që vijnë nga ekonomia e zezë mund të aplikohet së fundmi në kryeqytet. Një prej aktorëve të tregut i tha “Monitor” në kushtet e anonimatit se, apartamentet e

Lexo më shumë
“Dikur jetonim në frikë, sot fëmijët jetojnë në…”

“Dikur jetonim në frikë, sot fëmijët jetojnë në…” 0

🕔20:09, 18.Feb 2018

Festa e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës ka bërë që edhe aktorë, këngëtarë e artistë të të gjitha profileve të urojnë për këtë ditë të shënuar. Arta Dobroshi, aktorja e njohur për të cilën jemi krenarë duke llogaritur sukseset e

Lexo më shumë
Banorët në Gjirokastër të frikësuar, e heqin vetë baltën nga pallati

Banorët në Gjirokastër të frikësuar, e heqin vetë baltën nga pallati 0

🕔19:59, 18.Feb 2018

Në  mungesë të një operacioni ndihme, banorët e pallatit që rrezikon të shembet nga shkarja e truallit, në lagjen “Kodra e Shtufit” në Gjirokastër, kanë filluar ditën e sotme, të heqin vetë dherat e rrëzuara në katin e parë. Janë

Lexo më shumë
Marshim kundër armëve, të mbijetuarit e Florida-s drejt Uashingtonit

Marshim kundër armëve, të mbijetuarit e Florida-s drejt Uashingtonit 2

🕔19:56, 18.Feb 2018

Të mbijetuarit e masakrës në një shkollë të mesme në Florida lajmëruan një marshim kombëtar drejt Uashingtonit për të kërkuar aksion politik për kontrollin e armëve. Studentët që organizuan mitingun dhe marshimin e planifikuar thanë se janë të vendosur që

Lexo më shumë
Bilanc i rëndë i aksidentit në Shkodër, 2 të vdekur e 7 të plagosur

Bilanc i rëndë i aksidentit në Shkodër, 2 të vdekur e 7 të plagosur 1

🕔19:37, 18.Feb 2018

Një foshnje 8-muajshe dhe i ati i saj janë viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi  sot në aksin rrugor Shkodër-Velipojë. Kanë mbetur të plagosur 7 persona, 3 prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë. Në aksident janë përfshirë një

Lexo më shumë
President kombëtar? Paloka: Rama deklarata bombastike, por pa vlerë

President kombëtar? Paloka: Rama deklarata bombastike, por pa vlerë 2

🕔19:28, 18.Feb 2018

Pas propozimit të kryeministrit shqiptar Edi Rama, për një President të përbashkët Kosovë-Shqipëri ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Demokratike. Edi Paloka thotë se deklarata bombastike e Ramës është pa asnjë vlerë dhe se dëmton interesat e shqiptarëve.

Lexo më shumë
Ura e Zogut drejt shkatërrimit

Ura e Zogut drejt shkatërrimit 0

🕔19:19, 18.Feb 2018

Ura shumë vjeçare e ndërtuar mbi lumin Mat, që nga koha e Mbretit Zog ka pësuar dëmtime të shumta. Askush nuk ka ndërhyrë për rikonstruksionin dhe ruajtjen e saj, megjithëse përfshihet tek monumentet kulturore. Kjo urë është ndërtuar në vitin

Lexo më shumë
Video: Rama publikon momentet e pritjes në Kosovë

Video: Rama publikon momentet e pritjes në Kosovë 0

🕔19:17, 18.Feb 2018

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook disa momente nga pritja që i është bërë në Kosovë me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë. Rama e shoqëron videon me një status duke e konsideruar mikpritjen vëllazërore. “Faleminderit të gjithëve për mikpritjen

Lexo më shumë
Kur’ani i lashtë, zbulimi më i rëndësishëm për botën myslimane

Kur’ani i lashtë, zbulimi më i rëndësishëm për botën myslimane 1

🕔18:57, 18.Feb 2018

Një kopje e lashtë e Kur’anit e gjetur në Universitetin e Birmingemit mendohet të ketë qenë e Abu Bakr, një prej myslimanëve të parë në botë. Kur u realizua datimi me radiokarbon u gjendën fragmente që mund të jenë të

Lexo më shumë
Flet i dyshuari për vrasjen e Devi Kasmit: Më kanë bërë kokë turku

Flet i dyshuari për vrasjen e Devi Kasmit: Më kanë bërë kokë turku 1

🕔18:56, 18.Feb 2018

Ish-polici grek, Efthymios Efthymiou, i arrestuar për ekzekutimin e Devi Kasmit në Tiranë, ka folur për mediet greke, duke pretenduar pafajësi. Ai ka folur nga qelia e paraburgimit me linjë telefonike për medien greke ANT1, duke thënë se policia shqiptare

Lexo më shumë