Akuzat e Izet Haxhisë, Klosi: Unë nuk kisha frikë Nanon dhe Berishën

Akuzat e Izet Haxhisë, Klosi: Unë nuk kisha frikë Nanon dhe Berishën 3

🕔19:36, 28.Feb 2018

  Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, ka vazhduar edhe sot replikat me Izet Haxhinë, duke i cilësuar të pabaza akuzat e tij. I pyetur për akuzën se së bashku me “Grupin e Rognerit” planifikoi vrasjen e Azem Hajdarit, Klosi thotë

Lexo më shumë
Kokaina në Durrës, Ambasadori Lu: Përgëzime Policisë së Shtetit

Kokaina në Durrës, Ambasadori Lu: Përgëzime Policisë së Shtetit 1

🕔18:50, 28.Feb 2018

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, përmes një deklarate për mediet ka përgëzuar Policinë e Shtetit pas kapjes së 614 kg kokaine, që vinte nga Kolumbia, një ditë më parë në Portin e Durrësit. “Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe

Lexo më shumë
Droga e kapur në Maminas, vjen reagimi i parë nga ndërkombëtarët

Droga e kapur në Maminas, vjen reagimi i parë nga ndërkombëtarët 4

🕔18:44, 28.Feb 2018

  Pas kapjes së 613 kilogramëve drogë të dyshuar si kokainë në Durrës ka ardhur edhe reagimi i parë nga ndërkombëtarët. Ambasada e Bashkimit Europian ka përgëzuar punën e uniformave blu dhe të institucioneve të tjera të ligjzbatuese, duke bërë

Lexo më shumë
Përse çirret dhe bërtet Berisha

Përse çirret dhe bërtet Berisha 2

🕔18:40, 28.Feb 2018

Prof. Dr. Ago Nezha Tashmë është e njohur për publikun e gjerë filozofia e Berishës, kur ndodhet para situatave kritike që vënë në diskutim personalitetin e tij. Sa herë që është në siklet e shohim që turfullon, bërtet, shan, akuzon

Lexo më shumë
VIDEO: Kokaina e fshehur në dyshemenë e dyfishtë të kontenierit

VIDEO: Kokaina e fshehur në dyshemenë e dyfishtë të kontenierit 0

🕔18:37, 28.Feb 2018

Kokaina e sekuestruar këtë të mërkurë në Durrrës ishte fshehur në dyshemenë e dyfishtë të kontenierit të ngarkuar me banane. TCH ka siguruar imazhe të 528 pakove të sekuestruara nga policia në aksionin e koduar “Last Snow”. Kokaina ishte e

Lexo më shumë
Lëvizje në perandorinë Rothschild

Lëvizje në perandorinë Rothschild 0

🕔18:30, 28.Feb 2018

  David Rothschild, kreu 75-vjeçar i perandorisë bankare legjendare, do të japë dorëheqjen dhe t’ia dorëzojë frenat djalit të tij, Alexandre, 37 vjeç, që nga kjo verë, raporton Financial Times. Alexandre Rothschild do të bëhet brezi i shtatë i dinastisë

Lexo më shumë
Çfarë përfitojmë nga aktiviteti fizik?

Çfarë përfitojmë nga aktiviteti fizik? 1

🕔18:27, 28.Feb 2018

Aktiviteti fizik luan një rol të rëndësishëm në shëndetin, mirëqenien dhe cilësinë e jetës,dhe është veçanërisht i rëndësishëm për fëmijët dhe të rinjtë. Sjelljet dhe shprehitë e formuara në vogëli mund të zgjasin gjatë gjithë jetës. Të qenurit aktiv është

Lexo më shumë
Lider nuk lind, por bëhesh: 100 thënie për lidershipin

Lider nuk lind, por bëhesh: 100 thënie për lidershipin 2

🕔18:23, 28.Feb 2018

  Lider nuk lind, por bëhesh. Nëse doni të bëheni një lider duhet të dini se ç’kanë thënë njerëzit më të mëdhenj të historisë. Këshillat e Sokratit, Çurçillit, Isak Njutonit, Bonapartit, Ajnshtajnit e deri te … “Kumbari” Vito Korleone për lidershipin. 1-  Mos

Lexo më shumë
“Karl Marksi do të ketë hakmarrjen e tij, ja kush po e vret kapitalizmin”

“Karl Marksi do të ketë hakmarrjen e tij, ja kush po e vret kapitalizmin” 83

🕔18:21, 28.Feb 2018

“Kapitalizmi është vjetëruar dhe ngritja e korporatave gjigante të teknologjisë dhe inteligjencës artificiale do ta vrasin fare këtë sistem” – thotë ish-ministri grek i Financave, i zhurmshmi dhe “skandalozi” Varoufakis. (kliko KËTU) Ai u bë i famshëm kur ishte ministri

Lexo më shumë
Dorëheqja e ministrit të Ekonomisë, Tsipras riformaton kabinetin

Dorëheqja e ministrit të Ekonomisë, Tsipras riformaton kabinetin 1

🕔18:13, 28.Feb 2018

  Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka bërë një rikompozim të pjesshëm të kabinetit të tij, pas dorëheqjes së ministrit të Ekonomisë, Dimitris Papadimitriou, dhe zv.ministres së Punës, njëkohësisht bashkëshortja e tij, Rania Antonopoulos. Çifti në fjalë ka dhënë dorëheqjen për

Lexo më shumë