Sonte në “Stamford Bridge” luhet finalja e parakohshme e Champions-it

Sonte në “Stamford Bridge” luhet finalja e parakohshme e Champions-it 0

🕔17:00, 20.Feb 2018

  Sonte, ora 20:45, në “Stamford Bridge”, tempulli i Chelsea pret një duel të lartë-fluturues. Takimi që pritet të tërheq vëmendjen e sportdashësve në mbarë botën është padyshim mes Chelsea dhe Barcelonës. Një 90 minutësh, ku në fushë do zbresin

Lexo më shumë
Vjedhja e fotove, “Google” heq përgjegjësinë nga vetja

Vjedhja e fotove, “Google” heq përgjegjësinë nga vetja 0

🕔16:50, 20.Feb 2018

Në një përpjekje për të mos stimuluar piraterinë e imazheve, gjigandi  amerikan i teknologjisë ka përditësuar motorin e saj të kërkimit. “Google” ka “zhdukur” butonin “View Image” (Shiko imazhin) në momentin që kërkon për foto në motorin e tij të

Lexo më shumë
Shqipëria e 27 viteve më parë. Sa shumë kemi ndryshuar…(Foto të rralla)

Shqipëria e 27 viteve më parë. Sa shumë kemi ndryshuar…(Foto të rralla) 25

🕔16:46, 20.Feb 2018

Sot në vendin tonë është përkujtuar 27-vjetori i rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës. 27 vite pluralizëm dhe njëkohësisht tranzicion, që duket sikur nuk ka fund. 27 vite më parë, nuk kemi qenë këta që jemi sot. Ishte viti kur

Lexo më shumë
Fruthi: Çfarë duhet të dini për sëmundjen që po pushton Shqipërinë dhe Europën

Fruthi: Çfarë duhet të dini për sëmundjen që po pushton Shqipërinë dhe Europën 1

🕔16:35, 20.Feb 2018

  Jo vetëm Shqipëria, por edhe Europa ka parë një rritje të konsiderueshme të rasteve të fruthit në vitin 2017. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, në Europë janë 21 mijë pacientë, ndërsa sëmundja ka qenë fatale për 35 persona. Në

Lexo më shumë
DETAJE/ Kush është biznesmeni që iu sekuestrua pasuria 2 mln euro

DETAJE/ Kush është biznesmeni që iu sekuestrua pasuria 2 mln euro 2

🕔16:21, 20.Feb 2018

  Të tjera detaje janë zbardhur nga operacioni i sekuestrimit të një pasuri me vlerë 2 milionë euro, që dyshohet se janë përfituar nga aktivitetet kriminale. Pasuria në fjalë i përket shtetasit Sajmir Tusha. Ky i fundit është biznesmen që

Lexo më shumë
Njihni shqiptarin me trurin më të stërvitur në botë (ose njeriun e kujtesës)

Njihni shqiptarin me trurin më të stërvitur në botë (ose njeriun e kujtesës) 1

🕔16:19, 20.Feb 2018

  Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë çmime dhe trajnon grupe të rinjsh për një kujtesë të fortë. “E gjitha është teknikë,

Lexo më shumë
DOSJA: Falsifikuan pronat në Spille, emrat e zyrtarëve të arrestuar

DOSJA: Falsifikuan pronat në Spille, emrat e zyrtarëve të arrestuar 5

🕔16:00, 20.Feb 2018

  Prokuroria e Kavajës ka nisur procedimin penal ndaj 23 personave, të cilët janë të dyshuar si të përfshirë në tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë. Në këtë hetim të Prokurorisë që ka zgjatur disa muaj, është i përfshirë

Lexo më shumë
Nëse doni një jetë pa stres, bëni këtë gjë (Ndihmon edhe në ruajtjen e kujtesës)

Nëse doni një jetë pa stres, bëni këtë gjë (Ndihmon edhe në ruajtjen e kujtesës) 0

🕔15:57, 20.Feb 2018

Vrapimi mund të jetë përgjigja për të vrapuar në kujtesën tuaj pasi kërkimet e reja zbulojnë se forcon sinjale në tru. Vrapi ka qenë prej kohësh i njohur për të ndihmuar në luftimin e stresit, por një studim i Universitetit

Lexo më shumë
Forumi Mysliman: Emine Alushin e detyruan me forcë të heqë shaminë

Forumi Mysliman: Emine Alushin e detyruan me forcë të heqë shaminë 12

🕔15:53, 20.Feb 2018

Organizata “Forumi Musliman i Shqipërisë” ka hartuar një raport mbi islamofobinë në Shqipëri, ku shkruan se  “gjatë vitit 2017 ngjashëm si edhe me 2016 problemi i shamisë, i paragjykimeve të pamjes së jashtme, dhe i prejardhjes janë shfaqur në forma

Lexo më shumë
Rama shpjegon “Presidentin e përbashkët”: U shkëput nga konteksti

Rama shpjegon “Presidentin e përbashkët”: U shkëput nga konteksti 12

🕔15:51, 20.Feb 2018

  Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë. Një deklaratë kjo që ka shkaktuar shumë debate, sidomos në Kosovë. Rama thotë se

Lexo më shumë