Shorti i Champions League dhe shpresat e Skënderbeut

Shorti i Champions League dhe shpresat e Skënderbeut 0

🕔22:54, 31.Mar 2018

Skënderbeu synon që t’i japë fund gjyqeve sportive (fillimisht në KAS-in e Lozanës) pa kaluar 19 qershori,sepse pikërisht në këtë datë UEFA ka vendosur të hedhë shortin për turin e parë të Ligës së Kampioneve. “Nuk do të përshpejtojmë asgjë.

Lexo më shumë
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, ka të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, ka të plagosur 0

🕔22:40, 31.Mar 2018

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme tek sheshi “Shqiponja” në Tiranë. Sipas të dhënave të para, një makinë tip “Golf 4” është qëlluar me pistoletë  nga një motoçikletë, në të cilën gjendeshin dy persona. Shtetasi me

Lexo më shumë
E “vërteta” për ditën e gënjeshtrave (1 Prilli)

E “vërteta” për ditën e gënjeshtrave (1 Prilli) 6

🕔22:28, 31.Mar 2018

Në shumë vende të Evropës, sikurse edhe në Shqipëri, 1 Prilli njihet si dita e gënjeshtrave apo më mirë si dita e shakave. Por se si ajo është krijuar e përhapur ndër vite ka shumë teori. Më e vjetra lidhet

Lexo më shumë
Mësime të vyera, nga filozofi i madh kinez Lao Tzu

Mësime të vyera, nga filozofi i madh kinez Lao Tzu 0

🕔22:23, 31.Mar 2018

Lao Tzu, një prej filozofëve dhe poetëve më të famshëm të Kinës së lashtë, ka lënë pas shumë mësime të rëndësishme. I njohur më mirë si autori i Tao Te Ching dhe themelues i Taoizmit filozofik , urtësia e tij

Lexo më shumë
Divorcohen pas 34 vitesh, vajza i lutet nënës që të kthehet me babain

Divorcohen pas 34 vitesh, vajza i lutet nënës që të kthehet me babain 0

🕔22:12, 31.Mar 2018

Edhe mbrëmjen e sotme programi “Dua të të bëj të lumtur” solli emocione të forta, madje na bëri dëshmitarë të një drame familjare. Dëshira për të bashkuar prindërit dhe për t’i parë të lumtur me njëri-tjetrin e kishte nxitur Ariolën

Lexo më shumë
“Ti je një engjëll, e nënshtruara ime”, dashuria e gjeniut Pikaso

“Ti je një engjëll, e nënshtruara ime”, dashuria e gjeniut Pikaso 2

🕔22:04, 31.Mar 2018

Ai nuk njohu vetëm dashuri të mëdha, por dhe humbje të mëdha. Pjesa më e madhe e femrave që dashuruan Pikason, patën një fund tragjik. Mari Terezë Uollter vari veten, Zhaklinë Roke u zhduk, Olga Shoshlova dhe Dora Mar u

Lexo më shumë
“E ligë është çdo gjë dëfryese”, 20 thënie nga Franc Kafka

“E ligë është çdo gjë dëfryese”, 20 thënie nga Franc Kafka 0

🕔21:51, 31.Mar 2018

Shkrimtari i njohur Franc Kafka lindi në Pragë në vitin 1883. Nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje hebraike; po kaq e ndërlikuar ishte edhe krijimtaria e tij. Tregime të shkurtra, romane që kurrë nuk i përfundoi. 90 për qind të krijimtarisë së

Lexo më shumë
Hëna Blu, e dyta dhe e fundit për këtë vit

Hëna Blu, e dyta dhe e fundit për këtë vit 0

🕔21:37, 31.Mar 2018

Sonte, më 31 mars 2018, do të shikoni në qiell hënën Blu. Në fakt, është e dyta dhe e fundit e llojit të saj për këtë vit. Hëna Blu është hëna e dytë e plotë gjatë një muaji kalendarik. Dy

Lexo më shumë
Rama reagon sërish, pas deklaratës për mediat

Rama reagon sërish, pas deklaratës për mediat 14

🕔21:15, 31.Mar 2018

Kryeministri Edi Rama pas deklaratës për mediat, ka reaguar sërish, por këtë herë me një postim në Facebook. Nëpërmjet postimit të tij, Rama ka sqaruar se frymëmarrja jo shumë e mirë gjatë leximit të deklaratës ka qenë për arsyen se

Lexo më shumë
Video: Gylenistët deportohen nga Kosova

Video: Gylenistët deportohen nga Kosova 0

🕔21:05, 31.Mar 2018

Vërtetohet se gjashtë shtetasit turq të arrestuar të enjten në Prishtinë, janë larguar nga territori i Kosovës. Mediat kosovare kanë publikuar pamje në të cilat shfaqen 6 gylenistë duke u larguar nga aeroporti i Prishtinës. Të arrestuarit shihen të shoqëruar

Lexo më shumë