Basha-Ramës: Pezullo tarifën. Shqiptarë, mos u gënjeni

Basha-Ramës: Pezullo tarifën. Shqiptarë, mos u gënjeni 4

🕔20:45, 31.Mar 2018

Pas konferencës së mbajtur nga kryeministri Edi Rama, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha së bashku me aleatët ka dalë në një deklaratë për mediat, pas një takimi që ka zhvilluar me këta të fundit. Nga selia blu Basha shprehu

Lexo më shumë
Protesta në Kukës/ Avokati i Popullit: Do hetojmë të gjitha procedurat e ndjekura

Protesta në Kukës/ Avokati i Popullit: Do hetojmë të gjitha procedurat e ndjekura 1

🕔20:34, 31.Mar 2018

Pas protestës së banorëve të Kukësit, për kundërshtimin e tarifës që është vendosur për kalim në ‘Rrugën e Kombit’, ka reaguar edhe Avokati i Popullit. Në krye të institucionit të Avokatit të Popullit, Erinda Balanca në një deklaratë për mediat,

Lexo më shumë
Eugent Bushpepa në Eurovizion, Veliaj kërkon mbështetjen e të gjithëve

Eugent Bushpepa në Eurovizion, Veliaj kërkon mbështetjen e të gjithëve 1

🕔20:22, 31.Mar 2018

Eugent Bushpepa është këngëtari që do të përfaqësojë vendin tonë në Eurovision Song Contest 2018, që do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë në datat 08 – 12 Maj. Ai ka publikuar tashmë edhe klipin zyrtar të këngës “Mall”, që

Lexo më shumë
Rama i përgjigjet kreut të Bashkisë Kukës: Takohemi, por distancohu nga dhuna

Rama i përgjigjet kreut të Bashkisë Kukës: Takohemi, por distancohu nga dhuna 5

🕔20:15, 31.Mar 2018

Kreu i Bashkisë së Kukësit, në një letër i kërkonte kryeministrit Edi Rama një takim për të diskutuar në lidhje me tarifën e Rrugës së Kombit. Rama i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së tij, duke vendosur të hënën si ditë

Lexo më shumë
Pas kryeministrit Rama, Basha lajmëron konferencë për shtyp

Pas kryeministrit Rama, Basha lajmëron konferencë për shtyp 2

🕔20:02, 31.Mar 2018

Pas konferencës së Edi Ramës, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka paralajmëruar për një konferencë për shtyp në lidhje me protestat e dhunshme në Kalimash. Sipas zyrës së shtypit të selisë blu, Basha pritet të dalë në orën 20:00.

Lexo më shumë
Përfundon testimi i infermierëve për Tiranën, Manastirliu: Procesi transparent

Përfundon testimi i infermierëve për Tiranën, Manastirliu: Procesi transparent 0

🕔19:40, 31.Mar 2018

Përfundoi me sukses konkursi i infermierëve në qarkun e Tiranës, ku u testuan kandidatët të cilët kaluan fazën e parë pas aplikimit në platformën www.infermierepershqiperine.al Ministrja Manastirliu ndoqi nga afër procesin e testimit në ambjentet e Universitetit Mjekësor, ku vetëm

Lexo më shumë
“Kush vuri zjarrin dhe kush preku policët, nuk ka shans t’i shpëtojë ligjit”

“Kush vuri zjarrin dhe kush preku policët, nuk ka shans t’i shpëtojë ligjit” 45

🕔19:25, 31.Mar 2018

Kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij  për mediat e konsideron sulmin ndaj forcave të policisë dhe zjarrvënien në sportelet e pagesës së taksës në Kalimash si krim të rëndë, dhe për këtë fajëson Partinë Demokratike. Krimet e rënda të

Lexo më shumë
“Mos u merrni me protestuesit, arrestoni Berishën dhe Bashën”

“Mos u merrni me protestuesit, arrestoni Berishën dhe Bashën” 26

🕔19:22, 31.Mar 2018

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka reaguar në Facebook lidhur me protestën e realizuar sot më 31 mars për taksën e vendosur në Rrugën e Kombit. Ai ka thënë se fajtorët nuk janë protestuesit, por Sali Berisha dhe Lulzim

Lexo më shumë
“700 euro për provim”, shefja e administratës- studentes: Pse vjen këtu si trime?

“700 euro për provim”, shefja e administratës- studentes: Pse vjen këtu si trime? 8

🕔18:51, 31.Mar 2018

Studentët e Universitetit të Shkencave të Natyrës kanë vendosur në dritaret e godinës një banderolë në të cilën tregohet se ata hasen me pedagogë që marrin 700 euro për një provim, por kjo lëvizje e tyre ka shkaktuar përballje me

Lexo më shumë
Aksident rrugor, vdes shqiptari në Itali

Aksident rrugor, vdes shqiptari në Itali 0

🕔18:35, 31.Mar 2018

Një shtetas shqiptar 48-vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali. Viktima ishte duke udhëtuar me një motor kur u përplas nga një makinë tip “Opel” që drejtohej nga një 55-vjeçar. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme në Firenze,

Lexo më shumë