Ambasada Amerikane: Si mund të merrni një “vizë fejese” për SHBA

Ambasada Amerikane: Si mund të merrni një “vizë fejese” për SHBA 0

🕔11:09, 1.Mar 2018

A e dinit që mund të merrni edhe vizë fejese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada shkruan se kohëzgjatja e lënies së intervistës për të marrë një vizë të tillë mund të

Lexo më shumë
Në kërkim nga Italia, 36-vjeçari arrestohet në Skrapar

Në kërkim nga Italia, 36-vjeçari arrestohet në Skrapar 0

🕔10:55, 1.Mar 2018

  Elidon Durro, 36 vjeç banues në lagjen “5 shtatori” në Çorovodë është arrestuar  nga policia e Skraparit pasi ishte shpallur në kerkim ndërkombetar, nga Italia. Gjykata e Torinos Itali, ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar me nr. SIEP 36/2010 datë

Lexo më shumë
Berlini në qendër të vëmendjes së shërbimeve sekrete ruse

Berlini në qendër të vëmendjes së shërbimeve sekrete ruse 0

🕔10:43, 1.Mar 2018

  Mbas sulmeve të hakerave në kompjuterin e parlamentit gjerman fshihet një shërbim sekret rus. Ekzistojnë një sërë dëshmish që tregojnë se strategët e Kremlinit e kanë Gjermaninë në fokus. Rasti është bërë i njohur që në muajin Dhjetor, njofton

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës nis riparimin e këndeve të lojërave të dëmtuara nëpër lagje

Bashkia e Tiranës nis riparimin e këndeve të lojërave të dëmtuara nëpër lagje 1

🕔10:32, 1.Mar 2018

Në të gjithë territorin e Tiranës, ka nisur rehabilitimi i këndeve të lojërave të ndërtuar nëpër lagje të cilat janë dëmtuar. Sektori i mirëmbajtjes i këndeve të lodrave e moduleve rekreativ të Bashkisë së Tiranës, po punon për mirëmbajtjen e

Lexo më shumë
Trendi i parukeve…ja si krijohet një e tillë!

Trendi i parukeve…ja si krijohet një e tillë! 0

🕔10:28, 1.Mar 2018

Ndërsa ne populli i thjeshtë presim me muaj e muaj që të na rriten disa centimetra flokët apo i druhemi parukiereve të papërgjegjshme që punojnë me kokën e tyre dhe përfundojmë me gjysmat e flokëve,sot kanë dal metoda të reja

Lexo më shumë
Tiranë, aksident në Unazën e Madhe

Tiranë, aksident në Unazën e Madhe 1

🕔10:12, 1.Mar 2018

Një aksident ka ndodhur para pak minutash tek Unaza e Madhe e Tiranës, pranë Komunës së Parisit. Një makinë është kthyer përmbys në mes të rrugës. Paraprakisht u tha se nuk ka viktima. Shkak për aksidentin dyshohet shpejtësia dhe lagështia

Lexo më shumë
10 vende në botë ku të qënurit pjesë e LGBT-së,përkthehet në dhunë,burg dhe përbuzje!

10 vende në botë ku të qënurit pjesë e LGBT-së,përkthehet në dhunë,burg dhe përbuzje! 4

🕔10:07, 1.Mar 2018

Me vitet që kalojnë edhe të drejtat e komunitetit LGBT duken se janë në rritje dhe më të pranueshme nga pjesa tjetër e popullsisë.Por ndërsa është bërë një avancim me pjesën dërrmuese të shteteve,më shumë se 2.7miliardë njerëz jetojnë në

Lexo më shumë
Befason Trump, del kundër lobit të armëve

Befason Trump, del kundër lobit të armëve 0

🕔10:01, 1.Mar 2018

“Mos u tmerroni nga lobi i fuqishëm i armëve”! Duke u larguar nga qëndrimi i partisë së tij, Donald Trump i kërkoi një grupi ligjvënësish që të dalin me një projektligj gjithëpërfshirës mbi reformën e armëve. Sugjerimi i shefit të

Lexo më shumë
Krimi makabër: Nusja vrau të shoqin dhe vjehrrën, më pas i dogji

Krimi makabër: Nusja vrau të shoqin dhe vjehrrën, më pas i dogji 0

🕔09:49, 1.Mar 2018

Policia ka zbardhur dinamikën e vrasjes së dyfishtë të ndodhur një muaj më parë në qytetin e Vlorës, kur nënë e bir Selkie dhe Olsi Hoxhallari, u gjetën të vdekur në banesën e tyre. Në pranga e policisë janë vënë

Lexo më shumë
Rekordi Guinness, njihni femrën që do ta kishte zili çdo udhëtar!

Rekordi Guinness, njihni femrën që do ta kishte zili çdo udhëtar! 5

🕔09:48, 1.Mar 2018

Njihuni me Cassie De Pecol,28 vjeçaren e cila në një hark kohor prej 18 muajsh ka stampuar pasaportën e saj plot 196 herë.Me fjalë të tjera ëndrrën tonë për të udhëtuar sa më shumë,vajza e ka bërë realitet. Dhe jo

Lexo më shumë