Gallup: Korrupsion në qeverisje dhe biznes? 88.6% e shqiptarëve thonë PO

Gallup: Korrupsion në qeverisje dhe biznes? 88.6% e shqiptarëve thonë PO 5

🕔15:26, 16.Mar 2018

Organizata e Kombeve të Bashkuara raportoi se rreth 89 për qind e shqiptarëve besojnë që korrupsioni në Shqipëri është gjerësisht i përhapur. Shifra alarmante ka dalë nga një sondazh i Gallup, organizatës lider të sondazheve në botë, i kryer për

Lexo më shumë
Topalli: Si familja e Bashës po zhduk të djathtën dhe historinë e PD

Topalli: Si familja e Bashës po zhduk të djathtën dhe historinë e PD 9

🕔15:21, 16.Mar 2018

  Ish-deputetja demokrate Jozefina Topalli ka shpërthyer në akuza të rënda ndaj kryetarit të Partisë Demokratike. Në një intervistë për Vizion +, duke u ndalur tek nisma e PD për heqjen e datës 20 shkurt si data e përkujtimit të

Lexo më shumë
Greqia refuzon ekstradimin e 8 ushtarakëve në Turqi

Greqia refuzon ekstradimin e 8 ushtarakëve në Turqi 0

🕔15:09, 16.Mar 2018

  Gjykata greke e Apelit ka refuzuar mesditën e së premtes kërkesën e Ankarasë për ekstradimin e 8 ushtarakëve turq, që u arratisën pas grushtit të dështuar të shtetit nga Turqia në Greqi, me një helikopter dy vite më parë.

Lexo më shumë
Senida Mesi: Po shërojmë sëmundjen e cinizmit dhe mosbesimit ndaj shtetit

Senida Mesi: Po shërojmë sëmundjen e cinizmit dhe mosbesimit ndaj shtetit 1

🕔14:53, 16.Mar 2018

  Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (PNUD) prezantuan ditën e sotme gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje 2017”, i zhvilluar në nëntor 2017. Në aktivitet, pjesëmarrës ishin Zëvendëskryeministrja e Republikës së

Lexo më shumë
ANALIZA / Britania nuk pret shumë mbështetje nga BE dhe SHBA, dhe Putin e di këtë

ANALIZA / Britania nuk pret shumë mbështetje nga BE dhe SHBA, dhe Putin e di këtë 0

🕔14:50, 16.Mar 2018

  Nga Simon Tisdall, The Guardian Politikanëve perëndimorë u është dashur shumë kohë që ta kuptojnë nivelin e vërtetë të kërcënimit që u kanoset nga Rusia e Vladimir Putinit. Disa në Partinë Laburiste të Britanisë nuk e kanë kuptuar ende. Tani

Lexo më shumë
“Islami nuk i përket Gjermanisë”

“Islami nuk i përket Gjermanisë” 2

🕔14:46, 16.Mar 2018

Ministri i ri i Brendshëm i Gjermanisë, Horst Seehofer, kryetar i CSU-së simotër të Unionit Kristian-Demokrat (CDU) të Angela Merkelit, e nisi marrjen e detyrës me një deklaratë të fortë. “Islami, tha ai, nuk i përket Gjermanisë”. Një koment ky

Lexo më shumë
Atë natë e pashë në ëndërr atë plakun…

Atë natë e pashë në ëndërr atë plakun… 1

🕔14:45, 16.Mar 2018

I nderuar z. Adrian, po ju dergoj dicka qe kam shkruar vite me pare per tragjedine e Gerdecit. Nese e shihni te arsyeshme, botojeni. Gjithe te mirat, Margarita Syziu, Toronto, Kanada *** Nga Shqipëria erdhi një lajm tronditës. Në një

Lexo më shumë
Berati mes 7 qyteteve më të bukura të vogla të Europës

Berati mes 7 qyteteve më të bukura të vogla të Europës 0

🕔14:39, 16.Mar 2018

  Ato nuk janë më pak të denja sesa Parisi dhe Londra. Aventura europiane është e shumëllojshme. Dikush kërkon t’i ngjitet më këmbë kullës Eiffel, dikush të hajë pica pranë shatërvanit në Trevi apo dikush të prekë kapelet e rojave

Lexo më shumë
Ngacmimet në Hollivud, Jennifer Lopez i bashkohet lëvizjes “Me too”

Ngacmimet në Hollivud, Jennifer Lopez i bashkohet lëvizjes “Me too” 0

🕔14:36, 16.Mar 2018

Valës së denoncimeve për ngacmime i është shtuar edhe Jennifer Lopez. Aktorja dhe këngëtarja amerikane ka rrëfyer në një intervistë për ‘Harper’s Bazaar’ se i është bashkuar lëvizjes #MeToo me një denoncim të saj. “Bëhet fjalë për një nga provat

Lexo më shumë
NATO rreshtohet në krah të Britanisë: Rusët të mos na nënvlerësojnë!

NATO rreshtohet në krah të Britanisë: Rusët të mos na nënvlerësojnë! 0

🕔14:34, 16.Mar 2018

  Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson deklaroi se, me shumë gjasë urdhrin e helmimit të ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia Skripal, me agjentin nervor “Novichok” e ka dhënë vet Vladimir Putini. Kjo është akuza më

Lexo më shumë