“Taksa e Rrugës së Kombit, arrest kardiak”

“Taksa e Rrugës së Kombit, arrest kardiak” 4

🕔18:24, 31.Mar 2018

Edhe deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, i është shtuar radhës së deputetëve që kanë reaguar lidhur me protestën e zhvilluar paraditen e 31 marsit në ‘Rrugën e Kombit’. Në një status të publikuar në rrjetin social Facebook

Lexo më shumë
Foto: Gjurmë nga e kaluara…

Foto: Gjurmë nga e kaluara… 4

🕔18:07, 31.Mar 2018

Ish Burgu i Spaçit i projektuar dikur për të burgosurit politik dhe njëkohësisht në funksion si kamp pune, në ditët e sotme shihet si gjurmë nga e kaluara. I ndërtuar në një pozicion mjaft të thepisur, gjenden tanimë vetëm godina

Lexo më shumë
“Protesta e sotme, pasojë e arrogancës së qeverisë”

“Protesta e sotme, pasojë e arrogancës së qeverisë” 2

🕔18:01, 31.Mar 2018

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar paraditen e 31 marsit në ‘Rrugën e Kombit’, duke u shprehur se gjithçka ka ardhur si pasojë e një sërë faktorësh të lidhur zinxhir. Statusi

Lexo më shumë
Erdogan-Haradinajt: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë?

Erdogan-Haradinajt: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë? 22

🕔17:46, 31.Mar 2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka reaguar ndaj kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm dhe kreun e AKI në Kosovë. Në një takim me partinë e tij, ai e quan Haradinajn përgjegjës

Lexo më shumë
Këshilli Bashkiak i Kukësit: Qytetarët u provokuan

Këshilli Bashkiak i Kukësit: Qytetarët u provokuan 10

🕔17:39, 31.Mar 2018

Këshilli bashkiak i Kukësit, Hasit dhe Tropojës ka reaguar përmes një deklarate lidhur me protestën në ‘Rrugën e Kombit’, e cila u organizua për të shprehur qëndrimin kundër taksës së vendosur në këtë aks rrugor. Sipas Këshillit Bashkiak, qytetarët u

Lexo më shumë
Elvana Gjata mahnitet me ndryshimet në Tiranë, ja çfarë i thotë motrës

Elvana Gjata mahnitet me ndryshimet në Tiranë, ja çfarë i thotë motrës 2

🕔17:30, 31.Mar 2018

Vitet e fundit jemi mësuar që të shohim personazhet e njohur pēr publikun të publikojnë në rrjetet sociale foto vetëm nga qytetet evropiane. Por zhvillimi dhe transformimi që ka pësuar Tirana kohët e fundit, ka bërë që ky trend të

Lexo më shumë
Të rinjtë “pushtojnë” rrugët e Britanisë teksa presin Pashkët

Të rinjtë “pushtojnë” rrugët e Britanisë teksa presin Pashkët 0

🕔17:19, 31.Mar 2018

Shumë britanikë të rinj duket se kanë përfituar për t’u harbuar në ditët e pushimit të ardhura nga festa e Pashkëve. Nuk kanë qenë të paktë femrat dhe meshkujt që kanë dalë për të festuar në Birmingham, Manchester dhe Newcastle.

Lexo më shumë
“Kujdes se ta merr tjetra bukën nga goja”

“Kujdes se ta merr tjetra bukën nga goja” 0

🕔17:18, 31.Mar 2018

Një ngjarje gati e pabesueshme ka ndodhur në Venecia. Një pulëbardhë i ka rrëmbyer nga dora sanduiçin një turisteje. Turistja amerikane, e cila po shijonte ushqimin e ulur në stolat e sheshit San Marco, “u sulmua” nga shpendi i bardhë.

Lexo më shumë
Arrestohet 36-vjeçari në Lezhë, e kishte fshehur drogën…

Arrestohet 36-vjeçari në Lezhë, e kishte fshehur drogën… 0

🕔17:02, 31.Mar 2018

Policia e Lezhës ka arrestuar një 36-vjeçar pasi i është gjetur në ofiçinë rreth 31.13 gramë kokainë. Shtetasi i arrestuar është Izmir Gurluge, banues në Lezhë. Ndërkohë, i janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale lënda narkotike, një peshore elektronike dhe

Lexo më shumë
“Qytetarët e protestës s’janë kriminelë, situata zgjidhet ndryshe”

“Qytetarët e protestës s’janë kriminelë, situata zgjidhet ndryshe” 11

🕔16:47, 31.Mar 2018

Deputeti i PD, Flamur Noka ka reaguar përmes një deklarate për protestën në ‘Rrugën e Kombit’. Noka tha se qytetarët e Kukësit janë të revoltuar për taksën, por nuk janë kriminelë. Ai tha se gjendja e agravuar në Kukës zgjidhet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim