Protesta e dhunshme në Rrugën e Kombit, reagon Arta Marku

Protesta e dhunshme në Rrugën e Kombit, reagon Arta Marku 24

🕔16:30, 31.Mar 2018

Prokuroria e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se, cilido që ka shkelur ligjin në protestën e zhvilluar në paraditen e 31 marsit pranë Tunelit të Kalimashit në Rrugën e Kombit do të vendoset përpara

Lexo më shumë
Largohen protestuesit, situata normalizohet

Largohen protestuesit, situata normalizohet 4

🕔16:20, 31.Mar 2018

Protesta e zhvilluar në Rrugën e Kombit lidhur me taksën e vendosur për kalimin në këtë aks duket se është ndalur. Protestuesit janë larguar drejt qytetit të Kukësit, ndërsa policia po punon për normalizimin e qarkullimit në këtë aks, ku

Lexo më shumë
“Isha një karikaturë e tipareve të mia më të këqija”

“Isha një karikaturë e tipareve të mia më të këqija” 0

🕔16:10, 31.Mar 2018

Kur neurokirurgia Barbara Lipska u diagnostifikua me kancer në tru, ajo mendonte se ishte e përgatitur për “luftën” që do duhej të kalonte. Por, ajo nuk e kishte idenë se çfarë e priste realisht. Barbara Lipska ishte duke punuar në

Lexo më shumë
Roma ndalet në Bologna, dëmtohet Nainggolan

Roma ndalet në Bologna, dëmtohet Nainggolan 0

🕔15:52, 31.Mar 2018

Roma nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në transfertën e “Dall Ara-s”, përballë Bolognas. Përfundoi në barazim 1-1, sfida që hapi javën e 30-të të Serisë A, mes kuqebluve të Donadonit dhe verdhekuqëve të Di Francescos. Një

Lexo më shumë
3 rregullat e reja të mëngjesit që duhet të ndiqni sipas specialistëve

3 rregullat e reja të mëngjesit që duhet të ndiqni sipas specialistëve 1

🕔15:36, 31.Mar 2018

E keni dëgjuar thënien e vjetër, “Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës”? Por nëse i keni kushtuar vëmendje disa titujve të kohëve të fundit, kjo këshillë e vjetër tani duket e debatueshme. Për shembull, një studim i ri

Lexo më shumë
Dhuna në Kukës, Rama paralajmëron deklaratë në orën 19:00

Dhuna në Kukës, Rama paralajmëron deklaratë në orën 19:00 7

🕔15:23, 31.Mar 2018

Pas protestës së sotme në “Rrugën e kombit” kundër taksës së rrugës, protestuesit thyen dhe dogjën trarët e ndërtuar. Kryeministri i vendit Edi Rama e ka dënuar rëndë si akt. Rama shkruan në Facebook se do të ketë një komunikim

Lexo më shumë
Shumë shpejt fluturime nga Kukësi me çmime të lira

Shumë shpejt fluturime nga Kukësi me çmime të lira 9

🕔15:10, 31.Mar 2018

Ndërkohë që në Kukës po përgatitej fillimi i protestës për taksën në Rrugën e Kombit, kryeministri Edi Rama, nga Vlora njoftoi se tashmë kuksianët do të kenë mundësi të fluturojnë lirë. Kryeministri tha se qeveria po punon për të hapur

Lexo më shumë
Populli shqiptar e do Rusinë!

Populli shqiptar e do Rusinë! 11

🕔14:59, 31.Mar 2018

Duket-kuturu, rrotullohet rrota, kur për një spiun, tronditet gjithë Bota! Kjo e nevrikosi, kaq shumë Anglinë, po ç’lidhje ka kjo, me diplomacinë?! Dëboi me dhjetra, gjithë Perëndimi, siç duket sebep, priste nga Kremlini! Dhe para tri vjetësh, po këtu kam

Lexo më shumë
Parkut të Liqenit Artificial i shtohen pemë të reja

Parkut të Liqenit Artificial i shtohen pemë të reja 2

🕔14:58, 31.Mar 2018

Paralelisht me përmirësimin e infrastrukturës, Parku i Liqenit Artificial po shton edhe sipërfaqet e gjelbra, duke rehabilituar bimësinë e dëmtuar për shkak të mosvënies dorë prej shumë vitesh. Nismës së Bashkisë së Tiranës iu bashkuan sot edhe një grup vrapuesish

Lexo më shumë
Protesta/ Xhafaj tregon për një skenar të rëndë kriminal: Do ndëshkohen

Protesta/ Xhafaj tregon për një skenar të rëndë kriminal: Do ndëshkohen 32

🕔14:56, 31.Mar 2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në reagimin e tij publik pas protestës për taksën në rrugën e Kombit, foli për një skenar të rëndë kriminal që ishte përgatitur atje dhe shënjestroi politikanë të caktuar si nxitës të djegies dhe shkatërrimit

Lexo më shumë