Foto: Çfarë mbeti pas protestës!

Foto: Çfarë mbeti pas protestës! 22

🕔14:48, 31.Mar 2018

Duket si zonë lufte vendi ku u zhvillua sot protesta e dhunshme në Rrugën e Kombit. Protestuesit kanë shkatërruar totalisht sportelet e kompanisë ku do të paguhej tarifa e kalimit. Pas dy orësh përplasje me policinë, e cila u tërhoq

Lexo më shumë
Arrihet marrëveshja, tërhiqen protestuesit në “Rrugën e Kombit”

Arrihet marrëveshja, tërhiqen protestuesit në “Rrugën e Kombit” 2

🕔14:44, 31.Mar 2018

Pas rreth 4 orësh, drejt mbylljes protesta tek “Rruga e Kombit”. Sipas mediave është arritur një marrëveshje mes protestuesve dhe disa zyrtarëve, por ende nuk dihen detaje. Drejtori për rendin dhe sigurinë si dhe Nëndrejtori i Policisë Gjovalin Loka ka

Lexo më shumë
Heynckes blindon Lewandowskin: Në dy vite do arrijë 220 gola me Bayernin

Heynckes blindon Lewandowskin: Në dy vite do arrijë 220 gola me Bayernin 0

🕔14:37, 31.Mar 2018

Edhe pse për mediat spanjolle, polaku i Bayern Munchen është gjithnjë e më pranë Realit të Madridit, te skuadra gjermane nuk mendojnë kështu. Në prag të ndeshjes kundër Dortmundit, Jupp Heynckes blindon Lewandowskin. “Nuk më takon mua të them se

Lexo më shumë
Foto: Kush e dërgon Saliun në protestë?

Foto: Kush e dërgon Saliun në protestë? 12

🕔14:36, 31.Mar 2018

Sa herë që bëhen protesta janë disa emra që nuk mungojnë asnjëherë, këta ose kanë ‘shpirtin e protestës” ose kanë qejf të shohin zjarr dhe tym. Në tubimin e sotëm në Kalimash, i cili kishte si qëllim kundërshtimin e taksës

Lexo më shumë
Meta: Keqardhje për të lënduarit në protestë, të evitohet dhuna

Meta: Keqardhje për të lënduarit në protestë, të evitohet dhuna 10

🕔14:28, 31.Mar 2018

Presidenti Ilir Meta reagon për gjendjen e krijuar në Rrugën e Kombit ku qindra protestues janë përplasur dhunshëm me policinë dhe kanë shkatërruar gjithçka duke djegur edhe sportelet e taksimit. Meta ka shprehur keqardhje për lëndimin e disa protestuesve dhe

Lexo më shumë
Basha: Të pezullohet tarifa për kalimin në Rrugën e Kombit

Basha: Të pezullohet tarifa për kalimin në Rrugën e Kombit 6

🕔14:22, 31.Mar 2018

Basha tha se ky ishte zëri i revoltës ndaj përbuzjes së popullit dhe zhvatjes së tij nëpërmjet taksave, për t’u pasuruar qeveritarët. “Edi Rama vuri një nga tarifat më të larta në Europë, për kalimin e Rrugës së Kombit. Ai

Lexo më shumë
FOTO: Zjarr, dhunë dhe të plagosur. Çfarë ndodhi sot në Kalimash

FOTO: Zjarr, dhunë dhe të plagosur. Çfarë ndodhi sot në Kalimash 14

🕔14:20, 31.Mar 2018

Këtë të shtunë paradite ishte paralajmëruar një protestë kundër taksës së rrugës në tunelin e Kalimashit. Në orën 11 e 30 me qindra protestues nga Shqipëria dhe Kosova ishte mbledhur në vendin e lajmëruar. Protesta nuk ia doli dot të

Lexo më shumë
Ish-lojtari i Kombëtares angleze, në gjendje kome

Ish-lojtari i Kombëtares angleze, në gjendje kome 0

🕔14:14, 31.Mar 2018

Ish-mesfushori i përfaqësueses angleze është në gjendje kome në spitalin St.George të Tootinh në jug të Londrës pasi pësoi një infarkt që e bëri atë të shembej në tokë duke përplasur kokën. Ray Wilkins po lufton për jetën. Bashkëshortja e

Lexo më shumë
Një tjetër rrugë do bëhet me pagesë

Një tjetër rrugë do bëhet me pagesë 3

🕔14:05, 31.Mar 2018

Kryeministri Rama ka njoftuar këtë të shtunë, se rruga e Kombit nuk do të jetë e vetmja me pagesë. Shefi i qeverisë tha sot nga Vlora se do të kemi një tjetër rrugë me pagesë. Rama tha se së shpejti

Lexo më shumë
Nëse shihni 9 fytyra në këtë foto, jeni gjeni

Nëse shihni 9 fytyra në këtë foto, jeni gjeni 3

🕔13:53, 31.Mar 2018

Në mesin e shumë testeve që janë paraqitur së fundmi është edhe ky dhe në të cilin  duhet të gjeni nëntë fytyra. Me anë të këtij testi mund të testoni shikimin dhe fuqinë e vëzhgimit. Pra, duhet të gjeni 9

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin