Spaleti i përgjigjet “rrufeshëm” tifozëve të Milanit

Spaleti i përgjigjet “rrufeshëm” tifozëve të Milanit 0

🕔19:50, 24.Mar 2018

Trajneri i Interit, Lucian Spaleti, i ka ndodhur një episod tepër interesant teksa po ecte në qytetin e Firences, ku është duke shijuar disa ditë pushimi për shkak të ndërprerjes së kampionatit italian nga aktiviteti i kombëtarëve. Disa tifozë të Milanit

Lexo më shumë
SHBA, protestuesit: Marshoni për jetët tona

SHBA, protestuesit: Marshoni për jetët tona 0

🕔19:35, 24.Mar 2018

Protestat me moton “Marshoni për jetët tona” vijnë pasi 17 persona u vranë në një gjimnaz të Floridës muajin e kaluar. Gjysmë milion njerëz pritet të protestojnë në marshimin më të madh, atë të Uashingtonit. Marshime solidarizuese u mbajtën edhe

Lexo më shumë
Anëtarët e Byrosë kryenin vizita fshehurazi në Paris

Anëtarët e Byrosë kryenin vizita fshehurazi në Paris 5

🕔19:29, 24.Mar 2018

Flet Hasan Luçi, ish-zbulues politik i Shqipërisë në Francë: Të gjithë anëtarët e Byrosë Politike, vinin për vizita mjekësore në Paris. Që nga Mehmet Shehu, Beqir Balluku, Ramiz Alia, Adil Çarçani dhe Spiro Koleka…Ish-kryeministri i vendit, gjatë kohës së komunizmit, Mehmet

Lexo më shumë
Merr fund lidhja “treshe” e Egla Harxhit

Merr fund lidhja “treshe” e Egla Harxhit 5

🕔19:21, 24.Mar 2018

Lidhja treshe e ish missit shqiptar Egla Harxhi, pak kohë më parë, shkaktoi mjaft zhurmë në media si dhe në opinionin publik. Gjithashtu edhe pasi u bë nënë, u fol mjaft për të. 2 muaj më parë ajo u bë

Lexo më shumë
“Rikthimi i Berishës, një lloj modeli Berlusconi”

“Rikthimi i Berishës, një lloj modeli Berlusconi” 9

🕔19:12, 24.Mar 2018

Ish-anëtari i Partisë Demokratike, Neritan Ceka ka komentuar në emisionin “Kjo Javë” situatën e krijuar brenda kësaj force politike pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Ai thotë se e rëndësishme për ringritjen e Partisë Demokratike është mbledhja e të gjithë

Lexo më shumë
Kush ka thënë që ëndrrat nuk kushtojnë?

Kush ka thënë që ëndrrat nuk kushtojnë? 0

🕔19:01, 24.Mar 2018

Në vendin tonë ka shumë akademi futbolli, një pjesë që i takojnë ekipeve kryesore, por edhe private që janë hapur vitet e fundit dhe marrin pjesë në kampionatet e moshave. Në kryeqytet të kesh një fëmijë në një nga këto

Lexo më shumë
Xhafaj: Droga në Shqipëri, edhe falë zyrtarëve të shtetit

Xhafaj: Droga në Shqipëri, edhe falë zyrtarëve të shtetit 11

🕔18:51, 24.Mar 2018

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj në një intervistë për Zërin e Amerikës është shprehur se kultivimi dhe trafikimi i drogës në Shqipëri bëhet e mundur nga lidhja e botës kriminale me zyrtarët e shtetit. Fillimisht ai u pyet

Lexo më shumë
Mesi në Shkodër: Në gatishmëri të plotë për menaxhimin dhe përballimin e situatës

Mesi në Shkodër: Në gatishmëri të plotë për menaxhimin dhe përballimin e situatës 2

🕔18:26, 24.Mar 2018

Zëvendës Kryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka inspektuar sot sërish zonën e Nënshkodrës të prekur nga përmbytjet e kohëve të fundit. Ajo ka qenë në Njësinë Administrative Dajç, ku është takuar me banorë të prekur nga përmbytjet

Lexo më shumë
Shkollat në Bosnje, alarme bombe për të shmangur provimet

Shkollat në Bosnje, alarme bombe për të shmangur provimet 0

🕔18:16, 24.Mar 2018

Sarajeva është duke u përballur me “fluksin” e alarmeve për bombë në shkollat e saj. Policia është e bindur se në të vërtetë alarmet e këtij lloji janë një metodë e gjetur nga nxënësit për të shmangur provimet dhe kontrollet

Lexo më shumë
KQZ, nën hetim për tenderin e blerjes së  materialeve të votimit

KQZ, nën hetim për tenderin e blerjes së materialeve të votimit 1

🕔18:05, 24.Mar 2018

Agjencia e Prokurimeve Publike ka nisur hetimin administrativ ndaj KQZ-së, ku bëhet fjalë për një tender me vlerë rreth 60 milion lekë për blerjen e materialeve të votimit. Agjensia kërkon informacion të thelluar për procedurën e prokurimit dhe dokumentacionin e

Lexo më shumë