Këto 6 shenja Horoskopi kanë zemër të madhe

Këto 6 shenja Horoskopi kanë zemër të madhe 0

🕔22:13, 9.Mar 2018

  Duhet të ndiheni xhelozë! Ata janë më të vëmendshëm dhe të ndjeshëm. Ata ndihmojnë plakat që të kalojnë rrugën, shpëtojnë macen nga pema, japin paratë e fundit për të ndihmuar ata që kanë nevojë. Këta njerëz e bëjnë botën

Lexo më shumë
Kaliforni, të shtëna pranë shtëpisë së të moshuarve

Kaliforni, të shtëna pranë shtëpisë së të moshuarve 0

🕔21:52, 9.Mar 2018

Një nga shtëpitë më të mëdha të strehimit të të moshuarve në Kaliforni është rrethuar nga forca të shumta policie pasditen e së premtes, pas raportimeve për të shtëna me armë zjarri dhe pengmarrje. Autoritetet shkuan menjëherë në vendngjarje dhe

Lexo më shumë
Damir Fazlliç: Lulzim Basha, politikani më budalla i Ballkanit

Damir Fazlliç: Lulzim Basha, politikani më budalla i Ballkanit 14

🕔21:20, 9.Mar 2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha ndodhet tashmë mes një kryqëzate të pamëshirshme jo vetëm nga kundërshtarët e tij politikë, por edhe nga njerëzit e tij, deri dje, më të afërt. Askush nuk e priste që Basha të sulmohej ashpër edhe

Lexo më shumë
Guardiola, gjobë 20 mijë paund për mbështetjen ndaj Katalonjës

Guardiola, gjobë 20 mijë paund për mbështetjen ndaj Katalonjës 1

🕔21:06, 9.Mar 2018

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është gjobitur këtë të premte me 20 mijë paund për shkak të shiritit të verdhë që mbajti në mbështetje të politikanëve të burgosur në vendlindjen e tij, Katalonja. Guardiola, ish-futbollist dhe ish-trajner i Barcelonës,

Lexo më shumë
Skandali i lobimit të PD, Balla: Të thirret Basha, kjo çështje cënon Sigurinë Kombëtare

Skandali i lobimit të PD, Balla: Të thirret Basha, kjo çështje cënon Sigurinë Kombëtare 9

🕔20:39, 9.Mar 2018

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dëshmisë në Prokurori të Arben Ristanit lidhur me skandalin e Lobimit të PD-së në SHBA nga biznesmenë rusë. Balla duke vlerësuar vënien në lëvizje të Prokurorisë për këtë

Lexo më shumë
Sërish aksident në Durrës, përplaset për vdekje 7-vjeçarja

Sërish aksident në Durrës, përplaset për vdekje 7-vjeçarja 1

🕔20:33, 9.Mar 2018

Në fshatin Rrotull, Ishëm, Durrës shtetasi Rexhep Dama 24 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Benz ka aksidentuar sot fëmijën e mitur me iniciale A.H. 7 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë. Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor po kryejnë veprimet

Lexo më shumë
Martin Shkreli dënohet me 7 vite burg për mashtrim

Martin Shkreli dënohet me 7 vite burg për mashtrim 3

🕔20:14, 9.Mar 2018

Seanca dëgjimore për dënimin e Martin Shkrelit nisi këtë të premte me lutje për lehtësimin e dënimit nga avokati i tij mbrojtës, por ish-shefi ekzekutiv i një kompanie barnash mjekësore që zuri titujt e parë të medieve ndërkombëtare për rritjen

Lexo më shumë
Dy amerikanë me malarie hyjnë në Shqipëri, reagon Ministria e Shëndetësisë

Dy amerikanë me malarie hyjnë në Shqipëri, reagon Ministria e Shëndetësisë 1

🕔20:05, 9.Mar 2018

Lidhur me shqetësimin e ngritur nga mediat se katër shtetas amerikanë të prekur nga sëmundja infektive e malaries, kanë hyrë në territorin shqiptar, ka reaguar Ministria e Shëndetësisë, e cila ka sqaruar se për dy prej tyre analizat kanë dalë pozitive.

Lexo më shumë
Pse janë të rëndësishme mineralet për shëndetin tonë? Ushqimet ku gjenden

Pse janë të rëndësishme mineralet për shëndetin tonë? Ushqimet ku gjenden 0

🕔20:03, 9.Mar 2018

Kalciumi Gjendet në qumësht dhe nënproduktet e tij, zarzavate (brokoli, bishtajat, etj) dhe konservat. Marrja e tij ndikon në formimin e kockave dhe dhëmbëve, ndihmon në koagulimin e gjakut, ndihmon nervat në përçimin e mesazheve dhe ndihmon muskujt. Marrja e

Lexo më shumë
Kush është lobisti i PD, Nick Muzin

Kush është lobisti i PD, Nick Muzin 0

🕔19:52, 9.Mar 2018

Nicolas Muzin, njeriu që u pagua për të lobuar dhe mbështetur Partinë Demokratike të Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, është një ish-këshilltar strategjik i senatorit Ted Cruz gjatë fushatës së tij për president dhe një person mjaft aktiv në qarqet

Lexo më shumë