Horoskopi, 01 maj 2018

Horoskopi, 01 maj 2018 0

🕔23:39, 30.Apr 2018

Dashi Sot në përgjithësi pritet një ditë pozitive sidomos në planin e punës, por Hëna në shenjë rrit ndjeshmërinë tuaj duke bërë që hera-herës të nervozoheni pa ndonjë shkak të dukshëm. Mirë shëndeti.   Demi Pritet një ditë mjaft intensive

Lexo më shumë
Heynckes: Mund ta mposhtim Realin, nuk flas për arbitrat

Heynckes: Mund ta mposhtim Realin, nuk flas për arbitrat 0

🕔22:53, 30.Apr 2018

Jupp Heynckes ka menduar të karikojë skuadrën e tij, kur kanë mbetur rreth 24 orë nga starti i sfidës së kthimit të gjysmëfinaleve të Championsit, mes realit të Madridit dhe Bayernit të Mynihut. Trajneri i bavarezëve theksoi se madrilenët janë

Lexo më shumë
Koncert i madh në sheshin ‘Skënderbej’, njihuni me aktivitetin e 1 majit

Koncert i madh në sheshin ‘Skënderbej’, njihuni me aktivitetin e 1 majit 3

🕔22:50, 30.Apr 2018

Ndonëse në shumë vende 1 maji shihet si një ditë proteste, në Tiranë është krejtësisht ndryshe. Bashkia e Tiranës ka vendosur të organizojë mbrëmjen e së martës një koncert me zërat më të mëdhenj të muzikës vendase. Ky koncert i

Lexo më shumë
Barcelona feston titujt me një paradë madhështore (Foto)

Barcelona feston titujt me një paradë madhështore (Foto) 0

🕔22:40, 30.Apr 2018

Pasi fitoi titullin kampion dhe Kupën e Mbretit, Barcelona ka festuar bashkë me tifozët e saj në një paradë madhështore në qytet. Përgjatë dy orëve, lojtarët e skuadrës katalanase bënë xhiro me autobus në rrugët e Barcelonës. Xhiroja u bë

Lexo më shumë
Erion Veliaj: Këtë vit dua një fëmijë që t’i ngjajë Ajolës

Erion Veliaj: Këtë vit dua një fëmijë që t’i ngjajë Ajolës 4

🕔22:30, 30.Apr 2018

Nuk mungon pyetja për një fëmijë dhe nuk do mungonte sigurisht as sot, në programin “Në Kurthin e Piter Panit”. “Kujt do doje t`i ngjante fëmija yt”, e pyeti lali Erin një nga fëmijët dhe ai dha atë përgjigjen që

Lexo më shumë
Anëtarët e FETO në Shqipëri, Rama: Është rrjet i rrezikshëm, nëse ka do deportohen

Anëtarët e FETO në Shqipëri, Rama: Është rrjet i rrezikshëm, nëse ka do deportohen 4

🕔22:21, 30.Apr 2018

Kryeministri Edi Rama i pyetur në Ora News në lidhje me deklaratën e presidentit turk Erdogan se në vendin tonë janë strehuar anëtarë të organizatës FETO, ka thënë se ky grup është mjaft i rrezikshëm. Rama ka thënë se nuk

Lexo më shumë
Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor

Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor 1

🕔22:07, 30.Apr 2018

Në një konferencë shtypi që dha të hënën krahas me Presidentin e Nigerisë, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Uashington, Presidenti Trump komentoi lidhur me një fjalim që mbajti pak më parë Kryeminsitri izraelit Benjamin Netanjahu. Ai tha

Lexo më shumë
Alketa Vejsiu ka një mesazh për Veliajn: Krenare për Tiranën. Është një qytet që po ndryshon çdo ditë

Alketa Vejsiu ka një mesazh për Veliajn: Krenare për Tiranën. Është një qytet që po ndryshon çdo ditë 2

🕔22:00, 30.Apr 2018

I ftuar “Në kurthin e Piter Pan”,  sot ishte dhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka zhvilluar një bisedë tepër të këndshme me fëmijët. Por ajo që spikati ishte prezantimi i Alketa Vejsiut, e cila nuk hezitoi që të vlerësonte

Lexo më shumë
A hapen negociatat në qershor? Rama: Asnjë vend nuk ka thënë “jo”

A hapen negociatat në qershor? Rama: Asnjë vend nuk ka thënë “jo” 5

🕔21:50, 30.Apr 2018

Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për “Tonight Ilva Tare” në Ora News, i pyetur nëse do të hapen negociatat në qershor, tha se ai edhe ai pret si qytetarët shqiptarë për ta mësuar këtë, duke nënvizuar se ky

Lexo më shumë
Nishani: Vlahutin kërkoi arrestimin e Berishës

Nishani: Vlahutin kërkoi arrestimin e Berishës 24

🕔21:39, 30.Apr 2018

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka zbuluar bisedën me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, duke deklaruar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, në Report Tv, se Llalla i ka thënë që ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, i ka kërkuar arrestimin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?