Bie në kontakt me energjinë teksa korrte barin, humb jetën 35-vjeçari

Bie në kontakt me energjinë teksa korrte barin, humb jetën 35-vjeçari 0

🕔14:03, 22.May 2018

Një 35-vjecar ka humbur jetën në Peqin, teksa ishte duke korrur barin. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30 në lagjen “Teqe”, dhe viktima është Ilir Sharka. Dyshohet se 35-vjeçarin e ka zënë korrenti teksa ka qenë duke punuar me një

Lexo më shumë
Zgjerimi, Hahn: Nuk është një drekë falas, duhen përmbushur pritshmëritë

Zgjerimi, Hahn: Nuk është një drekë falas, duhen përmbushur pritshmëritë 0

🕔13:52, 22.May 2018

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka theksuar dhe një herë rëndësinë e integrimit të Ballkanit Perëndimor. Në një intervistë për “Talking Europe” në televizion francez “France 24”, Hahn tha se nuk po flitet për ulje çmimi, por për nxitje dhe

Lexo më shumë
Itali, udhëtonte me biçikletë, vdes 72-vjeçari

Itali, udhëtonte me biçikletë, vdes 72-vjeçari 0

🕔13:45, 22.May 2018

Një shqiptar ka humbur jetën në Itali teksa po udhëtonte me biçikletë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Nereto, kur i moshuari 72 vjeç është rrëzuar papritur nga biçikileta. Ambulanca ka shkuar menjëherë në vendngjarje, por fatkeqësisht 72-vjeçari kishte

Lexo më shumë
“Politika jonë është Evropa, shqetësohem nga politikanët e Kosovës”

“Politika jonë është Evropa, shqetësohem nga politikanët e Kosovës” 0

🕔13:37, 22.May 2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka ftuar anëtarët e Qeverisë serbe që të respektojnë rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian. Duke ironizuar se askush nuk do të mund ta ndryshojë këtë rrugë të ndërmarrë, Vuçiç ka shprehur edhe shqetësimin ndaj

Lexo më shumë
Kryebashkiaku demokrat që Amerikën e ka në Shqipëri

Kryebashkiaku demokrat që Amerikën e ka në Shqipëri 1

🕔13:27, 22.May 2018

Kreu i Bashkisë Pogradec, Eduard Kapri, duket se mendon ndryshe nga forca e tij politike. Ai ka vendosur të reagojë pas lajmeve të përcjellë në media se do të braktisë vendin, pasi i ka dalë lotaria amerikane. Teksa opozita e

Lexo më shumë
Spahiu: Asnjë punë s’është bërë, Qeveria u justifikua se kishte borxhe

Spahiu: Asnjë punë s’është bërë, Qeveria u justifikua se kishte borxhe 0

🕔13:14, 22.May 2018

Anëtari i Komisionit të Ekonomisë dhe njëherësh deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka komentuar raportin e FMN-së për rritjen e borxhit të qeverisë shqiptare. Përmes një statusi një rrjetin social “Facebook”, Spahiu thotë se qeveria nuk është marrë me rritjen

Lexo më shumë
Balla: Aventura e Bashës me audiopërgjimin lidhet me 613 kg kokainë, duroni edhe pak

Balla: Aventura e Bashës me audiopërgjimin lidhet me 613 kg kokainë, duroni edhe pak 1

🕔13:14, 22.May 2018

  Basha i ka hyrë një valle të rrezikshme me audiopërgjimin mes ‘Dëshmitarit X’ dhe një personi tjetër që PD pretendon se është vëllai i ministrit Xhafaj. Kësaj aventure Donkishoteske, Basha i ka hyrë me shtysën e Saliut dhe e

Lexo më shumë
Gjithçka që i ndalohet Meghan-it tani që është dukeshë

Gjithçka që i ndalohet Meghan-it tani që është dukeshë 0

🕔13:05, 22.May 2018

Burri princ ka shumë të mira, por jo gjithçka të mirë. Meghan-it i duhet të heqë dorë nga shumë gjëra që neve mund të na duken të vogla se s`na i ka ndaluar njeri, por po të na i ndalonin

Lexo më shumë
Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit

Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit 0

🕔12:58, 22.May 2018

  Prokurorët gjermanë kanë nisur këtë të martë aplikimin për ekstradimin e ish-udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont, në Spanjë, pas akuzave që lidhen me rolin e tij në fushatën për mëvetësimin e rajonit. Gjykata e Lartë rajonale e shtetit verior Schleswig-Holstein

Lexo më shumë
Pse duhet të hani një tas me kos çdo ditë

Pse duhet të hani një tas me kos çdo ditë 0

🕔12:46, 22.May 2018

  Për të zbutur efektet e dëmshme të një vakti me të skuqura, ekspertët këshillojnë konsumimin e një tasi me kos. Sipas një studimi kryer nga disa hulumtues amerikanë, zbuluan se gratë që hanin një kos para një mëngjesi me

Lexo më shumë