Pompeo besimplotë për takimin Trump-Kim

Pompeo besimplotë për takimin Trump-Kim 1

🕔21:42, 31.May 2018

  Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është shprehur se bisedimet për denuklearizimin e Koresë së Veriut po ecin në rrugën e duhur. Pas takimit në Nju Jork me njërin prej zyrtarëve më të lartë të Penianit, Pompeo tha se

Lexo më shumë
Stresi në punë, gratë më të ekspozuara për kolaps psikik

Stresi në punë, gratë më të ekspozuara për kolaps psikik 0

🕔21:32, 31.May 2018

Gratë janë më të prirura për kolaps psikik dhe fizik se sa burrat gjatë orarit të punës, thonë shkencëtarët. Ato kanë më pak shanse që t’u jepen pozita të pushtetit apo të kenë autoritet- duke i bërë ato të bëhen

Lexo më shumë
Vlorë, DSHP: Këto dy plazhe nuk lejohet të frekuentohen nga ndotja

Vlorë, DSHP: Këto dy plazhe nuk lejohet të frekuentohen nga ndotja 7

🕔21:10, 31.May 2018

Një raport i Drejtorisë së Shëndetit  Publik në qytetin e Vlorës pohon se vijon të ketë plazhe të cilat janë të ndotura. Sipas raportit të DShP publikuar nga Report Tv  janë 8 pika që konsiderohen si plazhe të ndotura. Ndërsa

Lexo më shumë
A ka shpresa për evitimin e konfliktit tregtar SHBA-BE?

A ka shpresa për evitimin e konfliktit tregtar SHBA-BE? 1

🕔21:00, 31.May 2018

  Politikani evropian, eksperti për çështje tregtare, Bernd Lange (SPD) mendon se  janë të vogla shanset për një marrëveshje mes BE dhe SHBA që të evitohen doganat ndëshkuese për importin e çelikut dhe aluminit. Ai nuk beson se presidenti amerikan

Lexo më shumë
Doli nga lokali i dasmës, 22-vjeçarja gjendet e pajetë në makinë

Doli nga lokali i dasmës, 22-vjeçarja gjendet e pajetë në makinë 0

🕔20:53, 31.May 2018

Ngjarje e rëndë në Shkodër. Një vajzë e moshës 22-vjeçare është gjetur e pajetë brenda në një automjet në fshatin Melgushë të Shkodrës. Mësohet se e reja ka qenë në një dasmë në këtë fshat dhe për një moment ka

Lexo më shumë
Sezoni veror, OSHEE merr masa për furnizmin me energji elektrike

Sezoni veror, OSHEE merr masa për furnizmin me energji elektrike 0

🕔20:47, 31.May 2018

  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE) po kryen punime në nënstacionet e Himarës dhe Palasës në jug të vendit, për të rritur gatishmërinë dhe garantuar furnizimin normal me energji elektrike të konsumatorëve në prag të sezonit veror. Në

Lexo më shumë
Studimi: Një në 4 fëmijë ka provuar alkoolin dhe cigaren

Studimi: Një në 4 fëmijë ka provuar alkoolin dhe cigaren 1

🕔20:37, 31.May 2018

Gjetjet e pyetësorit të realizuar në shkollat 9-vjeçare me nxënës të moshave 11-15 vjeç janë reflektuar në studimin e Institutit të Shëndetit Publik për vlerësimin e sjelljeve të shëndetshme të fëmijët në moshë shkollore Por, megjithëse një nga pyetjet e

Lexo më shumë
FOTO: Në “luftë” me të nxehtin

FOTO: Në “luftë” me të nxehtin 0

🕔20:34, 31.May 2018

l.h/ dita

Lexo më shumë
Nesër koncert në shesh, Ermal Meta: Tirana, po vij

Nesër koncert në shesh, Ermal Meta: Tirana, po vij 0

🕔20:17, 31.May 2018

Mbrëmjen e nesërme më 1 qershor Ermal Meta do të jetë në Tiranë, ku do të mbajë një koncert në sheshin “Skëndërbej”. Tashmë gjithçka është gati për pritjen e këngëtarit shqiptar që jeton në Itali. Nga profili i tij në

Lexo më shumë
Arrestohet shoferi që hodhi kamionin në humnerë

Arrestohet shoferi që hodhi kamionin në humnerë 0

🕔20:07, 31.May 2018

  Shoferi i cili një ditë më parë çoi në humnerë kamionin e punës dhe vetë u hodh nga automjeti është arrestuar ditën e sotme. 28-vjeçari Bledar Kastrioti, banues në Maliq, pasi ka marrë njoftimin se do të largohej nga

Lexo më shumë