Bashkë-themeluesi i WhatsApp jep dorëheqjen

Bashkë-themeluesi i WhatsApp jep dorëheqjen 0

🕔10:33, 1.May 2018

Shefi ekzekutiv i WhatsApp, Jan Koum, do të heqë dorë nga aplikacioni i komunikimit. Përmes një postimi në “Facebook”, ai tha se kërkon të marrë pak kohë për të bërë gjëra të tjera, të cilat gjenden jashtë fushës teknologjike. Në

Lexo më shumë
Vrasja e gazetarëve në Kabul, SHBA dënon sulmet dhe ofron mbështetje

Vrasja e gazetarëve në Kabul, SHBA dënon sulmet dhe ofron mbështetje 0

🕔10:23, 1.May 2018

Ambasada amerikane në Kabul i dënoi ashpër sulmet e një dite me parë, ku humbën jetën 31 persona, 10 prej të cilëve qenë gazetarë. Mesazhi i përcjellë në faqen e saj zyrtare ishte se, në një vend kur mediat janë

Lexo më shumë
Raundi i parë i bisedimeve me Shqipërinë, reagon ministria greke

Raundi i parë i bisedimeve me Shqipërinë, reagon ministria greke 1

🕔10:12, 1.May 2018

Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar lidhur me nisjen e bisedimeve me Shqipërinë, për marrëveshjen e re të kufirit detar. Në një reagim të postuar në faqen zyrtare të Ministrisë, thuhet: “Raundi i parë i bisedimeve midis Greqisë

Lexo më shumë
Taksistët e Vlorës “respektojnë” historikun e 1 Majit, para bashkisë

Taksistët e Vlorës “respektojnë” historikun e 1 Majit, para bashkisë 1

🕔10:02, 1.May 2018

Taksistët e Vlorës kanë zgjedhur të protestojnë para bashkisë mëngjesin e të martës, pikërisht në ditën e punëtorëve. Ata kërkojnë mbështetje nga pushteti lokal, përsa i përket piraterisë, vendparkimeve dhe taksave. Disa prej pankartave, të cilat janë pikasur në duart

Lexo më shumë
KE: Tarifat e SHBA, pasiguri për bizneset

KE: Tarifat e SHBA, pasiguri për bizneset 0

🕔09:54, 1.May 2018

Komisioni Evropian bëri thirrje për heqjen e tarifave amerikane për çelikun dhe aluminin, dhe tha se vendimi i presidentit Donald Trump për të zgjatur masat e tarifave edhe për një muaj, krijon pasiguri për bizneset. Përmes një deklarate për mediat,

Lexo më shumë
Nuk do apo nuk mundet? Një tezë pse Berisha nuk vepron mbi Bashën

Nuk do apo nuk mundet? Një tezë pse Berisha nuk vepron mbi Bashën 10

🕔09:52, 1.May 2018

Pas 1991, Shqipëria ka njohur shkatërrimin e ushtrisë, arsimit, shëndetësisë, lënien e bujqësisë në kushte primitive, shpërnguljet kaotike urbane, ligjeve kontradiktore mbi pronën që kanë shkaktuar mijëra viktima, depresionin social, migrimin masiv, etj. A janë këto që kanë ndodhur rastësore?

Lexo më shumë
1 ton kokainë në Spanjë, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

1 ton kokainë në Spanjë, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar 0

🕔09:33, 1.May 2018

Një ditë pas goditjes së asaj që u konsiderua si mafia shqiptare në Spanjë, zbulohet identiteti i dy shqiptarëve të përfshirë në këtë grup kriminal, të cilëve iu sekuestruan 1 ton kokainë dhe 1.5 mln euro. Mediat vendase bëjnë me

Lexo më shumë
Mos ua rrisni “vlerat” kot

Mos ua rrisni “vlerat” kot 1

🕔09:31, 1.May 2018

Artan Xh. Duka Hapja e negociatave e bën të pakthyeshëm integrimin në BE dhe si e tillë është një ngjarje e atyre përmasave historike që në parim nuk mundet të “monopolizohet” aq kollaj nga asnjë parti politike apo individ i

Lexo më shumë
Njihuni me Deborah Xhakon, shqiptaren e dytë në  “The voice of Italy 2018”

Njihuni me Deborah Xhakon, shqiptaren e dytë në “The voice of Italy 2018” 1

🕔09:15, 1.May 2018

Deborah Xhako, vetëm 20 vjeçe, është shndërruar në një personazh tanimë të famshëm në vendin fqinj, Itali. Ajo ka arritur të thyejë çdo parashikim në spektaklin “The voice of Italy 2018”. Falë zërit të saj melodioz, Deborah është krahasuar me

Lexo më shumë
Mendohet të jetë gjetur arsyeja përse ka mëngjarashë; nuk ka të bëjë me trurin

Mendohet të jetë gjetur arsyeja përse ka mëngjarashë; nuk ka të bëjë me trurin 0

🕔09:10, 1.May 2018

Hulumtimet që nga vitet 1980 kanë zbuluar se preferencat për dorën e majtë ose të djathtë ka shumë të ngjarë të përcaktohen para se të lindim, dhe kjo bëhet e mundur falë shfaqjeve me ultratinguj në fillim të javës së

Lexo më shumë