Vdekja na rrëmbeu papritur një mik

Vdekja na rrëmbeu papritur një mik 12

🕔08:18, 1.May 2018

I nderuar z.Thano, Po ju dergoj kete shkrim-homazh per nje kolegun tone qe nderroi jete para disa javesh. Behet fjale per z.Idriz Xhomara, me te cilin kemi punuar bashke per vite ne Ministrinë e Bujqesise. Faleminderit paraprakisht në rast se

Lexo më shumë
Për të kërcyer tango nuk mjaftojnë dy vetë… (+18)

Për të kërcyer tango nuk mjaftojnë dy vetë… (+18) 1

🕔08:02, 1.May 2018

Pyetje: Dr.Harxhi, para pak kohësh me të dashurën time bëmë seks për herë të parë. Ajo u gjakos pak, por edhe pse pati pak dhimbje më tha se i pëlqeu kjo eksperiencë. Unë nuk ndjeva ndonjë kënaqësi të madhe. E

Lexo më shumë
Kush ishte Grigor Përliçev

Kush ishte Grigor Përliçev 3

🕔07:56, 1.May 2018

Grigor Përliçev (1830-1893) është poet maqedonas që punoi si mësues i greqishtes në disa qytete të ndryshme të Maqedonisë e më pas edhe në Tiranë. Studioi tekstet e historisë së popullit shqiptar dhe ka shkruar në bazë të tyre një

Lexo më shumë
Pse erdhi Patriarku Kirill në Tiranë?

Pse erdhi Patriarku Kirill në Tiranë? 25

🕔07:25, 1.May 2018

  Bardhyl Hazizaj Pas vizitës së bujshme të kreut të Kishës ruse në Tiranë ditët e fundit, nuk janë të paktë ata që mendojnë se në Ballkan filloi Kryqëzata nga njerëzit e fesë në mbështetje të politikës! Në këtë aspekt

Lexo më shumë
01 maj 2018

01 maj 2018 4 Updated

🕔02:00, 1.May 2018 Lexo më shumë