Ajo që u fol ndodhi, Donald Trump takon Kim Kardashian

Ajo që u fol ndodhi, Donald Trump takon Kim Kardashian 1

🕔20:00, 31.May 2018

Dje në media u tha se Donald Trump ka ftuar Kim Kardashian në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar mbi reformën e burgjeve. Ylli i reality show-t “Keeping Up With The Kardashians” ka kohë që lobon fuqishëm për lirin nga

Lexo më shumë
Dalin pamjet si u grabit farmacia në Tiranë

Dalin pamjet si u grabit farmacia në Tiranë 0

🕔19:50, 31.May 2018

  Në videon më poshtë shihet momenti i grabitjes së farmacisë në një qendër tregtare në Tiranë. Në pamjet në fjalë, të siguruara nga Balkanweb shihet se si 17-vjeçari Romario Noku hyn në farmaci dhe kërcënon me thikë punonjësen. Po

Lexo më shumë
Merr fund kriza politike në Itali, palët bien dakord për qeverinë

Merr fund kriza politike në Itali, palët bien dakord për qeverinë 1

🕔19:47, 31.May 2018

Pas 3 muajsh ngërçi duket se kriza politike në Itali është drejt fundit. Takimi mes Luigi Di Maio dhe Matteo Savinit ka prodhuar dakordësi për një qeverisje politike me profesor Conten si kryeministër. Marrëveshja e arritur mes tyre shmang zgjedhjet

Lexo më shumë
Linte nga një mollë të kafshuar në çdo grabitje, ADN-ja çon në pranga “skifterin” shqiptar

Linte nga një mollë të kafshuar në çdo grabitje, ADN-ja çon në pranga “skifterin” shqiptar 2

🕔19:35, 31.May 2018

  Veset e këqija dënohen dhe ndodh shpesh që ai, i cili i kryen të përfundojë i gjykuar për shkak të gabimeve trashanike që bën. Ky është edhe rasti i një “skifteri” shqiptar në Parma të Italisë, i cili pas

Lexo më shumë
Daçiç flet për Shqipërinë e madhe dhe deklaratat e Edi Ramës

Daçiç flet për Shqipërinë e madhe dhe deklaratat e Edi Ramës 1

🕔19:17, 31.May 2018

  Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka thënë se nuk është i befasuar nga heqja e roamingut mes Kosovës dhe Shqipërisë. Sipas tij, kjo nuk është asgjë e re, por diçka që ka ndodhur për dekada e shekuj- dëshira

Lexo më shumë
Vuçiç për “Le Monde”: Unë nuk jam si Edi Rama, s’dua të lyp në derën e BE-së

Vuçiç për “Le Monde”: Unë nuk jam si Edi Rama, s’dua të lyp në derën e BE-së 21

🕔19:11, 31.May 2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i cili ndodhet në Paris, i ka dhënë një intervistë të përditshmes franceze “Le Monde”, lidhur me Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor me BE-në në Sofje. Ai ka folur lidhur me zgjerimin e Bashkimit Europian

Lexo më shumë
Di Maio dhe Salvini ringjallin shpresat për qeveri koalicioni

Di Maio dhe Salvini ringjallin shpresat për qeveri koalicioni 0

🕔19:10, 31.May 2018

  Për të shmangur zgjedhjet e parakohshme dhe për te ringjallur një qeveri koalicioni, dy udhëheqësit politikë italianë Matteo Salvini dhe Luigi Di Maio janë takuar këtë të enjte. Një burim nga Lëvizja “5 Yjet” e Di Maio tha se

Lexo më shumë
Hillary Clinton dëshiron të marrë drejtimin e Facebook

Hillary Clinton dëshiron të marrë drejtimin e Facebook 0

🕔19:05, 31.May 2018

Ish-kandidatja demokrate në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton thotë se do të dëshironte që të merrte drejtimin e rrjetit social “Facebook”. Gjatë një aktiviteti në Universitetin e Harvardit, Hillary u pyet se cilën kompani do të donte të drejtonte si

Lexo më shumë
Testi i dopingut, Usain Boltit i hiqet një medalje e artë

Testi i dopingut, Usain Boltit i hiqet një medalje e artë 0

🕔18:51, 31.May 2018

Atleti xhamajkan, Nesta Karter ka humbur apelin e tij në KAS kundër vendimit për t’i hequr medaljen e artë skuadrës së Xhamajkës dhe kësisoj e ka pësuar edhe kampioni i Botës Usain Bolt. Karter rezultoi pozitiv në testin e dopingut

Lexo më shumë
Moisi Habilaj 2 orë përpara gjykatës së Katanias, kërkon gjykim të shkurtuar

Moisi Habilaj 2 orë përpara gjykatës së Katanias, kërkon gjykim të shkurtuar 2

🕔18:49, 31.May 2018

  Sot në Gjykatën e Catanias është zhvilluar seanca parapërgatitore në ngarkim të grupit italo-shqiptar drejtuar Moisi Habilaj. Seanca u zhvillua nën masa të rrepta policore dhe ka zgjatur përreth dy orë. Sipas burimeve të Report Tv në sallë ishin

Lexo më shumë