OBSH: Cigarja vret çdo vit 7 mln njerëz

OBSH: Cigarja vret çdo vit 7 mln njerëz 0

🕔18:34, 31.May 2018

Duhanpirja është ves i vendeve në zhvillim, si Shqipëria. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se mbi 80 për qind e konsumatorëve të cigares jetojnë pikërisht në këto vende. Të dhënat janë publikuar me rastin e 31 majit, që është Dita

Lexo më shumë
Balla nga Divjaka: Duhet ta ndryshojmë tërësisht sistemin e kontrollit dhe prodhimit të farërave bujqësore

Balla nga Divjaka: Duhet ta ndryshojmë tërësisht sistemin e kontrollit dhe prodhimit të farërave bujqësore 1

🕔18:34, 31.May 2018

  Në vijim të turit të Llogaridhënies Publike të Qeverisë, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi dhe Kryetarin dhe Komisionit të Ekonomisë Erion Braçe u ndalën

Lexo më shumë
Misteri turk i Adriatik Llallës: Ç’kërkon atyre anëve ish-Kryeprokurori?

Misteri turk i Adriatik Llallës: Ç’kërkon atyre anëve ish-Kryeprokurori? 8

🕔18:16, 31.May 2018

Sokol Hazizaj, avokati që përfaqëson ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla, u njoftua të enjten paradite zyrtarisht se do të mbrojë klientin e tij në komisionin e Vettingut. Në një prokurorë të shkruar në dy gjuhë, turqisht dhe shqip, është bërë

Lexo më shumë
Tiranë, 30-vjeçari kërcënon të hidhet nga pallati

Tiranë, 30-vjeçari kërcënon të hidhet nga pallati 1

🕔18:10, 31.May 2018

  Një person në kryeqytet ka hipur mbi një pallat dhe kërcënon me vetëvrasje. Personi i identifikuar si Ilir Braho, 30-vjeç, kërcënon se do hidhet nga pallati. Ngjarja po ndodh në zonën e “Unazës së Re” në Tiranë. Ende nuk

Lexo më shumë
Gjermania: I përgjigjemi sloganit “Amerika e para” me “Europa e bashkuar”

Gjermania: I përgjigjemi sloganit “Amerika e para” me “Europa e bashkuar” 0

🕔18:09, 31.May 2018

Shtetet e Bashkuara kalojnë nga fjalët (disi kërcënuese) te veprat. Nga mesnata e sotme do të hyjnë në fuqi tarifat mbi importet e çelikut dhe aluminit prej aleatëve të Bashkimit Europian dhe Amerikës së Veriut. Amerika ka vendosur një taksë

Lexo më shumë
Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino: Forca politike ndërhyn te drejtësia

Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino: Forca politike ndërhyn te drejtësia 5

🕔17:47, 31.May 2018

  Ish-kandidati për president të FSHF, deputeti socialist, Bashkim Fino akuzon për presione ndaj gjykatës lidhur me Asamblenë zgjedhore të FSHF-së në 7 shkurt. Përmes një postimi, Fino shkruan se parti të ndryshme politike tentuan të ndërhynin në zgjedhje. Reagimi

Lexo më shumë
AKU sekuestron mish kontrabandë nga Greqia

AKU sekuestron mish kontrabandë nga Greqia 0

🕔17:45, 31.May 2018

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në kuadër të një operacioni që po vazhdon ka konstatuar një shtetas që po transportonte një kafshë gjedh, lopë e therur. Sipas të dhënave dyshohet që kafsha vinte nga Greqia kontrabandë përmes kufirit të Gjelbër. Kafsha

Lexo më shumë
FIFA merr vendim për Shqipëri-Ukrainë

FIFA merr vendim për Shqipëri-Ukrainë 0

🕔17:34, 31.May 2018

E vendosi FIFA, ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Ukrainës do të luhet sipas planit të mëparshëm. Më 3 Qershor dhe në stadiumin Camille Fournier të qytetit francez Evian. Andriy Shevcenko, trajneri i kombëtares së Ukrainës ishte i pakënaqur me stadiumin

Lexo më shumë
Inskenimi i vrasjes së gazetarit? Rusia: Sa keq që nuk u ekspozua maskarada “Skripal”

Inskenimi i vrasjes së gazetarit? Rusia: Sa keq që nuk u ekspozua maskarada “Skripal” 0

🕔17:30, 31.May 2018

  Inskenimin e vrasjes së gazetarit Arkady Babchenko, Rusia e përdori për të treguar se ka edhe episode të tjera të ngjashme me të, duke tërhequr paralele edhe me helmimin e Salisburyt. “Babchenko është gjallë, e ky është lajm i

Lexo më shumë
Me këto përbërës, myku i shtëpisë nuk është më një problem!

Me këto përbërës, myku i shtëpisë nuk është më një problem! 2

🕔17:23, 31.May 2018

Ne jemi vazhdimisht të ekspozuar ndaj toksinave. Ka raste që nga myku i përhapur në pjesë të ndryshme të shtëpisë, njerëzit të rrezikojnë nga astma. Myku është “një vrasës i heshtur” për organizmin tonë, i dëmshëm për sistemin nervor dhe

Lexo më shumë