Grabitet farmacia në qendrën tregtare, pranga 17-vjeçarit

Grabitet farmacia në qendrën tregtare, pranga 17-vjeçarit 0

🕔17:11, 31.May 2018

  Një 17-vjeçar ka kërcënuar me thikë punonjësen e farmacisë dhe i ka vjedhur xhiron ditore Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet. Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij rreth 50 metra alrg vendit të ngjarjes. Njoftimi

Lexo më shumë
Sapo u nda nga Reali, shfaqet një skuadër e re për Zidane

Sapo u nda nga Reali, shfaqet një skuadër e re për Zidane 0

🕔16:52, 31.May 2018

  Pa u larguar ende mirë nga Real Madrid, Zinedine Zidane është shndërruar në kandidatin numër 1 për të drejtuar Chelsea-n. Pak ditë pasi fitoi Champions League për herë të tretë rresht, ai shokoi sot Florentino Perez-in dhe të gjithë

Lexo më shumë
Evropa në ankth nga kriza italiane, analizat e mediave ndërkombëtare

Evropa në ankth nga kriza italiane, analizat e mediave ndërkombëtare 0

🕔16:48, 31.May 2018

  “Një impakt shumë më shkatërrues, sesa ai i Greqisë” Die Presse, Austri Për herë të parë që nga viti 2014, normat e interesit për obligacionet e qeverisë italiane kanë tejkaluar 3 përqind. Gazeta Die Presse është e alarmuar nga

Lexo më shumë
Video / Veliaj fiton sfidën, ambasadorët dhe qytetarët tejmbushin Amfiteatrin

Video / Veliaj fiton sfidën, ambasadorët dhe qytetarët tejmbushin Amfiteatrin 6

🕔16:43, 31.May 2018

  Amfiteatri ia ka dalë që të sjellë qytetarët pranë artit, por njëkohësisht edhe pranë natyrës. Përmes një spektakli fantastik të organizuar nga Bashkia e Tiranës, qindra qytetarë të Tiranës mbrëmjen e djeshme ndoqën për disa orë numrat e ndryshëm

Lexo më shumë
Mungojnë ilaçet e kimios, një shishe 1500 euro dhe pacientët duhet ta blejnë vetë

Mungojnë ilaçet e kimios, një shishe 1500 euro dhe pacientët duhet ta blejnë vetë 3

🕔16:35, 31.May 2018

  Në shërbimin e hematologjisë ku janë të shtruar pacientët me sëmundje të gjakut mungojnë medikamente të rëndësishme që shërbejnë për kimioterapi. Bëhet fjalë për Mabthera, një flakon i së cilës kushton 1550 euro. Po kështu mungojnë Citozar, Herceptinë, e

Lexo më shumë
Tepelena pa drita, bie rrufeja në stacionin elektrik

Tepelena pa drita, bie rrufeja në stacionin elektrik 1

🕔16:33, 31.May 2018

  Mesditën e sotme rrufeja ka goditur nënstacionin e Tepelenës, duke e lënë qytetin pa drita. Shkarkimi i fuqishëm atmosferik ka dëmtuar zbarrat 10 kv të transformatorit të këtij nënstacioni e për pasojë ka mbetur pa energji disa zona që

Lexo më shumë
Xhevahir Zeneli tregon prapaskenat e filmave: Kur Kadri Roshi më goditi me shpullë

Xhevahir Zeneli tregon prapaskenat e filmave: Kur Kadri Roshi më goditi me shpullë 0

🕔16:29, 31.May 2018

  Aktori Xhevahir Zeneli në një intervistë me Rudina Magjistarin zbuloi pjesë nga prapaskenat e realizimit të filmave vite më parë. “Kur kemi xhiruar filmin, “Kur hapen dyert e jetës”, kemi bërë xhirime një muaj në Dimër, në dëborë dhe

Lexo më shumë
Studimi: 66 % e mësuesve nuk reagojnë ndaj bullizmit, 9.3 % nuk pranojnë adoleshentët e LGBTI

Studimi: 66 % e mësuesve nuk reagojnë ndaj bullizmit, 9.3 % nuk pranojnë adoleshentët e LGBTI 0

🕔16:22, 31.May 2018

  Bullizmi në shkolla është kthyer në një fenomen shqetësues për familjet por dhe për vetë nxënësit. Pavarësisht kësaj, rezulton se 66% e mësuesve shqiptarë heshtin përballë bullizmit me bazë homofobinë dhe transfobinë. Madje në studimin e realizuar nga Ambasada

Lexo më shumë
Mavraj: Të rinjtë nuk po dinë të vlerësojnë mundësinë që iu dha Panucci

Mavraj: Të rinjtë nuk po dinë të vlerësojnë mundësinë që iu dha Panucci 0

🕔16:12, 31.May 2018

  Vëllazërorja ndaj Kosovës ishte një ndër ndeshjet më të dobëta në historinë e Kombëtares së Shqipërisë, e një rol të mirë për këtë sipas Mërgim Mavrajt luajtën edhe lojtarët e rinj të afruar së fundmi në kombëtare. Në konferencën

Lexo më shumë
Krizat e migrenës zgjasin nga katër deri në 72 orë, kjo pije qetëson dhimbjet brenda 60 minutash

Krizat e migrenës zgjasin nga katër deri në 72 orë, kjo pije qetëson dhimbjet brenda 60 minutash 0

🕔16:11, 31.May 2018

  Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga migrena, atëherë ju e dini që dhimbjet shkaktuar nga ky problem nuk kanë të krahasuar me asnjë lloj dhimbjeje tjetër. Dhimbje të forta, intensive që shoqërohet me të përziera, të vjella, ndjeshmëri ekstreme ndaj

Lexo më shumë