Studiuesit: Shkaqet tek kafshët për tumor, të ngjashme me ato të njerëzve

Studiuesit: Shkaqet tek kafshët për tumor, të ngjashme me ato të njerëzve 0

🕔22:54, 30.Jun 2018

Kërkuesit kanë zbuluar se 27% e kafshëve të analizuara nga to janë shfaqur të prekur nga tumoret. Kërkimi është fokusuar në kafshët e egra të Kanadasë që hasen në gjirin e Shën Lorenzit. Studiuesit janë munduar të gjejnë shkaqet që

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave

EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave 4

🕔22:52, 30.Jun 2018

“Uniforma” e tij e fundit ishte ajo e kaubojsit, dhe më parë maska e kameramanit. Por Lulrrafsha Mosuvrafsha nuk ndalet këtu për të rregulluar biografinë me fansat, pas disa skandaleve që e gërryen bazën e partisë së tij në Utrecht

Lexo më shumë
Apple merr përsipër përmirësimin e aplikacionit të hartave

Apple merr përsipër përmirësimin e aplikacionit të hartave 0

🕔22:42, 30.Jun 2018

Kompania Apple ka njoftuar se do të fillojë punën për të përmirësuar aplikacionin e hartave. Ajo ka njoftuar se do të rindërtojë të dhënat e saj të hartave duke përdorur disa furgonë që do të funksionojnë vetëm për këtë punë,

Lexo më shumë
Austri, qytetarët protestojnë kundër orarit 12 orësh të punës

Austri, qytetarët protestojnë kundër orarit 12 orësh të punës 2

🕔22:27, 30.Jun 2018

Viena është përballur me protesta këtë të shtunë, pasi qindra dhe mijëra persona kanë dalë nëpër rrugë të kundërshtojnë orarin e ri të punës, që qeveria ka parashikuar ta çojë në 12 orë në ditë. Pavarësisht fillimit të pushimeve verore,

Lexo më shumë
Pas Messit, edhe Cristiano shkon në shtëpi. Uruguaji në çerekfinale

Pas Messit, edhe Cristiano shkon në shtëpi. Uruguaji në çerekfinale 1

🕔22:13, 30.Jun 2018

Fitorja e Uruguajit me rezultatin 2-1 ndaj Portugalisë e dërgon atë automatikisht në çerekfinalet e Botërorit “Rusi 2018”. Heroi i ndeshjes ishte Edinson Cavani, i cili shënoi dy gola për skuadrën e tij në minutën e 7 dhe 62. Ndërsa

Lexo më shumë
Foto: “Grerëza e zezë” e ushtrisë amerikane

Foto: “Grerëza e zezë” e ushtrisë amerikane 0

🕔22:02, 30.Jun 2018

Droni më i vogël në botë që do të përdoret nga ushtria amerikane është cilësuar si “Grerëza e zezë”. Droni peshon vetëm 32 gram dhe është i pajisur me kamera termike, të cilat diktojnë nxehtësinë. Ky dron arrin të fluturojë

Lexo më shumë
Reklama e parë për qimet e femrave, virale në rrjet

Reklama e parë për qimet e femrave, virale në rrjet 1

🕔21:46, 30.Jun 2018

“Qimet e trupit, të gjithë i kanë.” Fjalia e mësipërme gjendet përgjatë një reklame sensibilizuese, në të cilën tregohet se gratë duhet ta duan trupin e tyre. Zakonisht reklamat për brisqet e femrave tregojnë këmbë e lëkurë perfekte, por ideatori

Lexo më shumë
Argjentina eliminohet nga Kupa e Botës, tifozët “shpërthejnë” në lot

Argjentina eliminohet nga Kupa e Botës, tifozët “shpërthejnë” në lot 1

🕔21:36, 30.Jun 2018

Të trishtuar, zemërthyer dhe me lot në sy. Kështu u hasën nga aparatet fotografike fytyrat e tifozëve argjentinas, pas skualifikimit të ekipit kombëtar të tyre nga Kupa e Botës. Ndeshja Argjentinë-Francë u përmbyll me rezultatin 3-4. Heroi i “gjelave” ishte

Lexo më shumë
FOTO: Futboll nusesh në Kazan të Rusisë

FOTO: Futboll nusesh në Kazan të Rusisë 1

🕔21:22, 30.Jun 2018

Teksa të gjithë sytë e tifozëve të futbollit ishin drejtuar nga ndeshja Francë-Argjentinë që u luajt në “Kazan Arena”, një tjetër ndeshje interesante po zhvillohej në qytet. Disa femra të veshura me atlete dhe fustane nusërie kanë luajtur futboll duke

Lexo më shumë
Replikat vazhdojnë; Balla-Vokshit: Si ka mundësi që nuk skuqeni?!

Replikat vazhdojnë; Balla-Vokshit: Si ka mundësi që nuk skuqeni?! 7

🕔20:55, 30.Jun 2018

Replikat midis kreut të grupit të Partisë Socialiste, Taulant Ballës, dhe deputetes së PD-së, Albana Vokshit, vazhdojnë. Vokshi ishte ajo e cila përmes një deklarate për shtyp publikoi ditën e shtunë dokumentin, sipas të cilit në projektin për ndërtimin e

Lexo më shumë