Vajza që ecte me kuti konservash, gjen ‘dritë’ në Turqi

Vajza që ecte me kuti konservash, gjen ‘dritë’ në Turqi 1

🕔20:37, 30.Jun 2018

Një vajzë tetë-vjeçare që ishte fotografuar teksa lëvizte në një kamp refugjatësh në Idlib të Alepos me tuba plastikë e kuti konservash në këmbë, është marrë tani në Stamboll nga një klinikë e specializuar për t’iu nënshtruar një trajtimi profesional.

Lexo më shumë
“Do ushqehem falas për 1 vit.” Shqiptari kthehet me dëshirë në burgun e Italisë

“Do ushqehem falas për 1 vit.” Shqiptari kthehet me dëshirë në burgun e Italisë 5

🕔20:25, 30.Jun 2018

45-vjeçari shqiptar Milto Dosi ka deklaruar në një intervistë për gazetën italiane ilGiornale.it se “më mirë në një burg në Itali, se sa i papunë në Shqipëri. Të paktën në burg do ushqehem për një vit falas”. Vlonjati është dënuar gjashtë

Lexo më shumë
Pas ndeshjes Francë-Argjentinë, Deschamps: Ndeshje e fortë, por ia dolëm mbanë

Pas ndeshjes Francë-Argjentinë, Deschamps: Ndeshje e fortë, por ia dolëm mbanë 0

🕔20:11, 30.Jun 2018

Trajneri i Francës, Dider Deschamps është shprehur në përfundim të ndeshjes së fituar ndaj Argjentinës mjaft i lumtur. Tekniku ka deklaruar se kritikat nuk do të ndalin pavarësisht gjithçkaje, por ai beson se fusha e gjelbërt është treguesja më e

Lexo më shumë
Aksident në Sarandë, plagoset turistja ukrainase dhe djali i saj i mitur

Aksident në Sarandë, plagoset turistja ukrainase dhe djali i saj i mitur 0

🕔20:04, 30.Jun 2018

Një turiste ukrainase dhe djali i saj i mitur kanë mbetur të plagosur, si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Ksamil-Sarandë. Sipas njoftimit policor, 33-vjeçarja ukrainase ka humbur kontrollin e motorit tip “Kymco” dhe më pas është përplasur me

Lexo më shumë
Krahasimi me Pele, Mbappe: Po flasim për një kategori tjetër

Krahasimi me Pele, Mbappe: Po flasim për një kategori tjetër 0

🕔19:53, 30.Jun 2018

Kylian Mbappe ishte padyshim njeriu i ndeshjes Francë-Argjentinë. Ai shënoi në portën e Argjentinës dy herë, duke kontribuar kështu fuqishëm në rezultatin përfundimtar të ndeshjes 4-3. Mbappe u cilësua pas takimit si i dyti adoleshent në fushë të gjelbërt që

Lexo më shumë
Putini, fituesi i vërtetë i Botërorit?

Putini, fituesi i vërtetë i Botërorit? 2

🕔19:41, 30.Jun 2018

Vladimir Putin ka pritur ministra e kryeministra që nga fillimi i “Rusi 2018”, dhe duket se kjo gjë ka ngritur edhe profilin gjeopolitik të udhëheqësit rus. Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, John Bolton tha këtë të mërkurë përgjatë një takimi

Lexo më shumë
S’bëri shqiponjën për golin kundër Anglisë, Januzaj: Nuk veprova si Xhaka dhe Shaqiri

S’bëri shqiponjën për golin kundër Anglisë, Januzaj: Nuk veprova si Xhaka dhe Shaqiri 7

🕔19:25, 30.Jun 2018

Kryevepra që Adnan Januzaj realizoi kundër Anglisë dhe që i dha fitoren Belgjikës, ka bërë që emri i futbollistit të përmendet ngado. Januzaj ka folur në një intervistë të fundit edhe për festimin e golit pa realizuar simbolin e shqiponjës,

Lexo më shumë
Fundi i ndërhyrjes në autostradën Tiranë-Durrës, kreu i ARRSH: Rritet siguria

Fundi i ndërhyrjes në autostradën Tiranë-Durrës, kreu i ARRSH: Rritet siguria 3

🕔19:12, 30.Jun 2018

Punimet në aksin Kashar-Vorë, të cilat përbëjnë fazën e fundit të ndërhyrjes në autostradën Tiranë-Durrës, mbyllen sot. Drejtori i ARRSH, Afrim Qendro tha për mediat se në 16 ditë është mundësuar rikonstruktimi i aksit në pjesët më problematike të tij,

Lexo më shumë
Vdekja e shoferit të Xhafajt, familja: Politikanë, na lini të qajmë njeriun tonë

Vdekja e shoferit të Xhafajt, familja: Politikanë, na lini të qajmë njeriun tonë 6

🕔18:57, 30.Jun 2018

Pas gjetjes së pajetë të shoferit të ministrit Fatmir Xhafaj brenda makinës së tij, ka pasur një sërë versionesh që lidhen mbi ngjarjen. Kanë qenë pikërisht këto versione që kanë nxitur edhe reagimin e familjes së të ndjerit Shkëlzen Qordja,

Lexo më shumë
PD reagon për shoferin e Xhafajt: Vrasje mafioze që u mbulua

PD reagon për shoferin e Xhafajt: Vrasje mafioze që u mbulua 12

🕔18:46, 30.Jun 2018

Partia Demokratike me anë të një deklarate zyrtare ka reaguar në lidhje me vetëvrasjen e shoferit të Ministrit të Brendshëm, Shkëlzen Qordjes. Në deklaratën e saj thuhet se ngjarja e ndodhur ditën e sotme është fshehur nga Garda e Republikës,

Lexo më shumë