Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë

Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë 13

🕔13:52, 30.Jun 2018

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se hapja e negociatave ishte jetike për Shqipërinë. Sipas saj, Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet e vendosura, ndaj nuk u hapën negociatat. “Negociatat ishin jetike për Shqipërinë,

Lexo më shumë
Mori fund alarmi për kancelaren Merkel?

Mori fund alarmi për kancelaren Merkel? 1

🕔13:28, 30.Jun 2018

Sabine Kinkartz* Pas dy ditësh samiti në Bruksel, Angela Merkel është e kënaqur. “E kam shfrytëzuar maksimalisht kohën”, tha kancelarja gjermane në fund të samitit, lidhur me pyetjen, nëse ajo e ka përdorur afatin e vendosur nga CSU për zgjidhjen

Lexo më shumë
Pas refuzimit të Ivanovit, ligji për emrin e ri të Maqedonisë rikthehet në Parlament

Pas refuzimit të Ivanovit, ligji për emrin e ri të Maqedonisë rikthehet në Parlament 0

🕔13:15, 30.Jun 2018

Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë kthehet nga java e ardhshme për votim të dytë në Parlamentin maqedonas. Por, edhe pse Kushtetuta e detyron ta firmosë, presidenti Gjorge Ivanov, me shumë gjasë do të refuzojë

Lexo më shumë
Rekord i ri i temperaturave më të ulëta në Tokë

Rekord i ri i temperaturave më të ulëta në Tokë 1

🕔13:05, 30.Jun 2018

Regjistrohet temperatura më e ulët ndonjëherë në Tokë. – 98 gradë Celcius kanë arritur të regjistrojnë shkencëtarët në zemër të Antarktidës gjatë dimrit të errët e të ftohtë polar. Kjo matje e re kalon rekordin e mëparshëm që ishte regjistruar

Lexo më shumë
Maradona “paguhet” që të dhurojë shfaqje

Maradona “paguhet” që të dhurojë shfaqje 0

🕔12:57, 30.Jun 2018

Shfaqja që bën Maradona në stadium, sa herë luan Argjentina, ka kostot e saj. Federata Ndërkombëtare e Futbollit i paguan “El Pibe De Oro”-s 11 mijë e 300 euro sa herë shfaqet në tribuna, në përballjet e skuadrës nënkampione të

Lexo më shumë
Veliaj: Me Teatrin e Ri, Tirana do të aplikojë për kryeqytetin Europian të Kulturës 2024

Veliaj: Me Teatrin e Ri, Tirana do të aplikojë për kryeqytetin Europian të Kulturës 2024 5

🕔12:53, 30.Jun 2018

Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, rikonstruksioni i Operas, rindërtimi nga e para e Teatrit të Hapur në Parkun e Liqenit, si dhe çelja pas pak ditësh e skenës së re “Turbina”, do ta bëjnë Tiranën kryeqytetin europian të kulturës.

Lexo më shumë
A po e fusin Lulin qëllimisht në rrjetë “njerëzit e tij”?!

A po e fusin Lulin qëllimisht në rrjetë “njerëzit e tij”?! 6

🕔12:35, 30.Jun 2018

Luli disa herë, këtu ka bërë bujë, po gënjeshtrat dalin, shumë shpejt përmbi ujë! Në kohët e fundit, dy herë nam ka lënë, se gjëra të rreme, në vesh i kanë thënë! Me vëllain e Xhafës, u bë karnavale, ja

Lexo më shumë
Nga reduktimi i azilantëve te reforma zgjedhore, kërkesat e KE për Shqipërinë

Nga reduktimi i azilantëve te reforma zgjedhore, kërkesat e KE për Shqipërinë 2

🕔12:21, 30.Jun 2018

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka përmendur sot kërkesat e Komisionit Europian që duhet t’i përmbushë vendi ynë në kuadër të procesit të integrimit në Bashkimin Europian. Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeparlamentari tha se reduktimi i numrit të azilkërkuesve

Lexo më shumë
Dëshpërimi i “Komitetit të Maleve”

Dëshpërimi i “Komitetit të Maleve” 43

🕔12:10, 30.Jun 2018

Viktor Malaj Pak pas Luftës së Dytë Botërore, në Shqipëri qe krijuar i quajturi “Komiteti i Maleve”. Frymëzuesit, krijuesit dhe drejtuesit kryesorë të kësaj organizate terroriste ishin elementë reaksionarë dhe ish-bashkëpunëtorë të pushtuesve italianë e gjermanë të cilët, të tronditur

Lexo më shumë
Gjendet i pajetë punonjësi i Gardës, ishte pjesë e eskortës së Xhafajt

Gjendet i pajetë punonjësi i Gardës, ishte pjesë e eskortës së Xhafajt 2

🕔12:03, 30.Jun 2018

Një nga shoqëruesit e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është gjetur i pajetë në automjetin e tij. Bëhet fjalë për oficerin e gardës, Shkëlzen Qordja. Të dhënat paraprake mbeten të paqarta, ndërsa viktima dyshohet se ka një plumb në kokë.

Lexo më shumë