Tre gazetarë europianë vriten në Afrikën Qendrore

Tre gazetarë europianë vriten në Afrikën Qendrore 2

🕔22:06, 31.Jul 2018

Tre gazetarë europianë janë vrarë mbrëmjen e së hënës në verilindje të kryeqytetit të Afrikës Qendrore, Bangui. Gazetarët, dy rusë dhe një ukrainas, janë sulmuar me armë nga disa njerëz të paidentifikuar në Sibut. Kolegët e tyre janë shprehur se

Lexo më shumë
Korçë, AKU sekuestron rreth 2 ton pije të skaduara

Korçë, AKU sekuestron rreth 2 ton pije të skaduara 0

🕔21:59, 31.Jul 2018

1740 pije të llojeve të ndryshme dhe 40 kg produkte ushqimore të skaduara janë sekuestruar nga AKU në në një pikë shitje me shumicë në qytetin e Korçës. AKU njofton se sekuestrimi i produkteve është ushtruar në subjektin “Argentil”. Në

Lexo më shumë
Veliaj zbulon gjininë e fëmijës: U lumturova jashtë mase

Veliaj zbulon gjininë e fëmijës: U lumturova jashtë mase 20

🕔21:47, 31.Jul 2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka rrëfyer për herë të parë në emisionin “Pushime on Top” se shumë shpejt do të jetë babai i një djali. “Isha në shtëpi kur Ajola më dha lajmin dhe ishte shumë qejf. U lumturova

Lexo më shumë
60-vjeçari hedh veten në erë, në mes të fushës së futbollit

60-vjeçari hedh veten në erë, në mes të fushës së futbollit 0

🕔21:35, 31.Jul 2018

Një burrë ka hedhur veten në erë paraditen e sotme në qytetin belg të Verviersit, vetëm pak kilometra larg Liezhit. Viktima nuk është identifikuar, ndonëse raportohet se ka tiparet e një europiani. 60-vjeçari kishte ecur deri në mes të një

Lexo më shumë
Rama: Në shtator jam i hapur për bashkëpunim, por jo për ndarje pushteti

Rama: Në shtator jam i hapur për bashkëpunim, por jo për ndarje pushteti 16

🕔21:24, 31.Jul 2018

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme se në shtator mund të ketë një bashkëpunim me opozitën. Në një intervistë në emisionin “Përballë”, kreu i qeverisë tha se e vetmja gjë që nuk mund t’i ofrojë Partisë Demokratike dhe

Lexo më shumë
Divjakë/ Të rinjtë nga Bulqiza rrezikojnë mbytjen, përfundojnë në spital

Divjakë/ Të rinjtë nga Bulqiza rrezikojnë mbytjen, përfundojnë në spital 0

🕔21:14, 31.Jul 2018

Dy shtetas janë rrezikuar të mbyten sot në plazhin e Divjakës. Policia bën me dije se shtetasit janë B.T, 26 vjeçe dhe F.T, 17 vjeç, të dy banues në Bulqizë. Ka qenë roja e kullës Nr.1 ai që i ka

Lexo më shumë
Receta elektronike s’funksionon, KLSH: Konstatojmë një sërë problemesh

Receta elektronike s’funksionon, KLSH: Konstatojmë një sërë problemesh 0

🕔20:46, 31.Jul 2018

Receta elektronike, e cila ka nisur të përdoret në shërbimin shëndetësor parësor, nuk po funksionon siç duhet. Auditi i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka konstatuar një sërë problemesh, ku më shqetësuesja është mos implementimi i nënshkrimit elektronik nga ana

Lexo më shumë
Specialistët: Mishi që konsumohet i sapotherur rrezikon shëndetin

Specialistët: Mishi që konsumohet i sapotherur rrezikon shëndetin 6

🕔20:28, 31.Jul 2018

Nutricionistët shprehen se mishi nuk duhet konsumuar i sapotherur, por fillimisht ai duhet të kalojë një periudhë maturimi në ambient të freskët. Ato argumentojnë se ngordhja biologjike e mishit nuk ndodh menjëherë pas therjes. Nutricionistja Enkelejda Ferrollari thotë për Top

Lexo më shumë
Brenda fabrikës ku prodhohen robotët e seksit

Brenda fabrikës ku prodhohen robotët e seksit 2

🕔20:15, 31.Jul 2018

Koka dhe trupa të shpërndarë nëpër ambientet e punës… Kjo është pamja që të shfaqet në një fabrikë kineze në Guangdong. Në këtë fabrikë prodhohen robotët e seksit, të cilët shfaqen me sy dhe gjymtyrë të lëvizshëm, që janë në

Lexo më shumë
Raporti i DASH, Basha i kundërpërgjigjet Ramës: Babëzia ju ka errur sytë

Raporti i DASH, Basha i kundërpërgjigjet Ramës: Babëzia ju ka errur sytë 3

🕔20:09, 31.Jul 2018

Raporti i fundit i DASH ka sjellë shkaktuar debat të ashpër midis qeverisë dhe opozitës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sot në mëngjes, duke thënë se raporti i DASH-it fliste qartë për kapjen e biznesit nga qeveria.

Lexo më shumë