“Nëse ushtrohet dhunë, NATO do të ndërhyjë në Kosovë”

“Nëse ushtrohet dhunë, NATO do të ndërhyjë në Kosovë” 5

🕔19:55, 31.Jul 2018

Komandanti i NATO-s, James Foggo ka deklaruar se NATO nuk dëshiron të përfshihet në bisedimet që po bëjnë Kosova dhe Serbia, si dhe ka theksuar se ushtarët e saj janë të gatshëm t’i përgjigjen çdo situate në rast se përshkallëzohen

Lexo më shumë
Njihuni me ishullin e Krishtlindjes

Njihuni me ishullin e Krishtlindjes 0

🕔19:38, 31.Jul 2018

Në Oqeanin Indian ekziston një ishull që quhet ishulli i Krishtlindjeve. Ky ishull është emëruar kështu pasi toka e tij mbulohet nga miliona gaforre me ngjyrë të kuqe. Sezoni “i kuq” është zakonisht në fund të tetorit, në fillim të

Lexo më shumë
Murgesha gjermane e Fushë Arrëzit: Shqipëria me luks dhe njerëz pa asnjë send

Murgesha gjermane e Fushë Arrëzit: Shqipëria me luks dhe njerëz pa asnjë send 2

🕔19:27, 31.Jul 2018

Një murgeshë gjermane, Gracia ka lënë vendin e saj dhe prej vitit 1995 jeton në Fushë Arrëz, ku ka ngritur një kishë që njihet me emrin Kisha e Shën Jozefit. Banorët e Fushë Arrëzit i sjellin fëmijët e tyre në

Lexo më shumë
Gjermani, publik botërori në ligat e ulëta

Gjermani, publik botërori në ligat e ulëta 0

🕔19:15, 31.Jul 2018

Statistikat kanë treguar se pjesëmarrja në stadiumet e Gjermanisë për ligat e treta dhe divizionet e katërta rajonale ka qenë mjaft e lartë, ndonëse futbolli nuk është paraqitur në nivel cilësor. Në stadiumin Fritz Valter  kanë qenë të pranishëm 41.324

Lexo më shumë
Veliaj: Do të rikandidoj për bashkinë, nuk kam ambicie për të drejtuar PS

Veliaj: Do të rikandidoj për bashkinë, nuk kam ambicie për të drejtuar PS 4

🕔19:05, 31.Jul 2018

Kryetar i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka pohuar në emisionin “Pushime on Top” se ai do të kandidojë sërish për të drejtuar kryeqytetin e vendit. “Për vitin tjetër patjetër, edhe unë do t’i nënshtrohem një gjykimi të Partisë Socialiste.

Lexo më shumë
“Kur ne shqiptarët e ndajmë mendjen të punojmë, mund të bëjmë mrekulli”

“Kur ne shqiptarët e ndajmë mendjen të punojmë, mund të bëjmë mrekulli” 5

🕔18:54, 31.Jul 2018

Tirana ka mikpritur këtë të martë seminarin mbarëkombëtar “Për mësimin plotësues në gjuhën shqipe në dasporë”, ku kanë marrë pjesë rreth 165 mësues. I pranishëm në këtë aktivitet ishte edhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili pasi

Lexo më shumë
Ballsh, protestohet për helmimin nga gazi

Ballsh, protestohet për helmimin nga gazi 0

🕔18:44, 31.Jul 2018

Helmimi i një banori pranë uzinës së Ballshit ka nxitur këtë të martë protesta në fshatin Panahor. Banorët e fshatit kërkojnë zgjidhje për ndotjen që buron nga tubacionet e amortizuara. Linja e tubacionit të djegies është konkretisht jashtë funksionit dhe

Lexo më shumë
Pisha për pak shkakton tragjedi, zë poshtë mjetin me bashkëshortët dhe fëmijën

Pisha për pak shkakton tragjedi, zë poshtë mjetin me bashkëshortët dhe fëmijën 0

🕔18:36, 31.Jul 2018

Rrëzimi i një pishe në aksin rrugor Berat-Skrapar për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura e Uznovës”. Pema është rrëzuar dhe ka zënë poshtë një mjet tip “Opel”, në të cilin

Lexo më shumë
Teatri / Hahn, artistëve: Nuk munda t’ju takoja, por kam mbajtur shënime

Teatri / Hahn, artistëve: Nuk munda t’ju takoja, por kam mbajtur shënime 4

🕔18:29, 31.Jul 2018

Drejtoresha e Zgjerimit për Ballkanin Perëndimor, Genoveva Ruiz Calavera u është drejtuar anëtarëve të Aleancës për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar përmes një letre në emër të Komisionerit për Zgjerim, Johanes Hahn. Calavera ka shkruar se Hahn nuk mundi t’i takonte

Lexo më shumë
Itali, 77-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në pus

Itali, 77-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në pus 0

🕔18:17, 31.Jul 2018

Një shqiptar është gjetur i pajetë në një pus në zonën e Umbrias në Itali. Viktima është 77-vjeçari Cin Nika. Mediat italiane shkruajnë se Nika u gjet i pajetë në një pus prej 3 metrash në rrugën “Annibale Cartaginese”. I

Lexo më shumë