Gjermania kërkon punëtorë nga Shqipëria: Do shkurtojmë afatin për vizat

Gjermania kërkon punëtorë nga Shqipëria: Do shkurtojmë afatin për vizat 3

🕔12:52, 1.Jul 2018

  Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn do të kërkojë ndihmë në Evropën Juglindore për zgjidhjen e problemit me mungesën e personelit në shëndetësi. Në veçanti në Kosovë dhe Shqipëri ka një potencial shumë të lartë të fuqisë së re

Lexo më shumë
Artan Imami: E vërteta e bisedës me Pirro Manin (dhe diçka për Lubonjën)

Artan Imami: E vërteta e bisedës me Pirro Manin (dhe diçka për Lubonjën) 7

🕔12:39, 1.Jul 2018

  Aktori i njohur, Artan Imami ka reaguar sërish lidhur me debatin për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Ai ka sqaruar të vërtetën e “firmës” së Pirro Manit, krahas 64 aktorëve të tjerë, në letrën e hapur drejtuar krerëve

Lexo më shumë
Raportet e mia me dijetarin shqiptaro-amerikan Peter Prifti

Raportet e mia me dijetarin shqiptaro-amerikan Peter Prifti 11

🕔12:23, 1.Jul 2018

  Nga Prof. Nasho Jorgaqi E kisha harruar thuajse fare moshën e Peter Priftit, jo vetëm se kishim disa vjet pa u parë dhe qemë shumë larg nga njëri tjetri, por në komunikimin tonë të herëpashershëm, përmes bisedave telefonike dhe

Lexo më shumë
Lamtumira e Messit dhe Ronaldos, çfarë shkruajnë mediat botërore për “rënien e perëndive”

Lamtumira e Messit dhe Ronaldos, çfarë shkruajnë mediat botërore për “rënien e perëndive” 0

🕔12:13, 1.Jul 2018

  Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo i thanë lamtumirën botërorit të Rusisë në të njëjtën ditë duke qëndruar në rekordin e vetëm të tyre negativ atë të mos shënimit të golave në fazat me eliminim direkt të këtij evenimenti. Eliminimi

Lexo më shumë
Pena dhe Shpata…

Pena dhe Shpata…

🕔12:12, 1.Jul 2018

  (Si një baladë-Ribotohet me disa ndryshime) Vullnetin e Perëndisë, dot me çelës nuk e mbyll, kur Ajo të jep një shpatë, s’mund ta mbash vetëm në mill!   Mos mendoni-o të gjorë, se në Botë veç lulja vyshket, po

Lexo më shumë
Opozita iraniane mblidhet në Paris, në takim edhe Majko me Mediun

Opozita iraniane mblidhet në Paris, në takim edhe Majko me Mediun 4

🕔11:46, 1.Jul 2018

  Opozita iraniane që njihet ndryshe si muxhahedinët, u mblodh sërish këtë vit në Paris, në takimin e tyre më të rëndësishëm, që mbledh delegacione nga e gjithë bota. Pjesë e delegacionit shqiptar ishte ministri për diasporën, Pandeli Majko dhe

Lexo më shumë
Rama: Edhe nëse negociatat do të hapeshin menjëherë, bisedimet nuk do të nisnin të nesërmen

Rama: Edhe nëse negociatat do të hapeshin menjëherë, bisedimet nuk do të nisnin të nesërmen 5

🕔11:39, 1.Jul 2018

  Vendimi i vendeve anëtare të BE-së për të miratuar çeljen e negociatave me Shqipërinë në qershor të vitit 2019, mbetet ende një temë e nxehtë në vend. Këtë e vërtetoi edhe kryeministri Edi Rama në Korçë, ku duke folur

Lexo më shumë
Rama flet për vdekjen e shoferit të Xhafajt dhe “rrebeshin e zi” të opozitës

Rama flet për vdekjen e shoferit të Xhafajt dhe “rrebeshin e zi” të opozitës 12

🕔11:30, 1.Jul 2018

  Kryeministri Edi Rama i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të Shkëlzen Qordjas, ish-punonjësit të Gardës që punonte si shofer i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili u gjet i vdekur një ditë më parë. Kreu i qeverisë i është

Lexo më shumë
Shkrimtari Skënder Hasko rron mes nesh

Shkrimtari Skënder Hasko rron mes nesh

🕔11:11, 1.Jul 2018

  Nga  Sejdo HARKA Kanë kaluar mbi 5 vjet nga koha që shkrimtari dhe publicisti i njohur Skënder Hasko ndërroi jetë, kur ende ishte aktiv e plot energji krijuese. Portreti i tij njerëzor tepër i dashur, i sinqertë dhe  krijues

Lexo më shumë
Aktorë skene, aktorë arene dhe Çabej i derdhur në bronz

Aktorë skene, aktorë arene dhe Çabej i derdhur në bronz 1

🕔10:58, 1.Jul 2018

  Nga Fatbardh Rustemi Ishte çadër dhe u bë skenë, ky më duket aksioni opozitarë i radhës, pasi në skenën e improvizuar pa afat: mbahen fjalime me gjuhë politikanësh, recitohet me ufe e bufe të mëdha, sikurse dhe aktrohet para

Lexo më shumë