Aktorë skene, aktorë arene dhe Çabej i derdhur në bronz

Aktorë skene, aktorë arene dhe Çabej i derdhur në bronz 1

🕔10:58, 1.Jul 2018

  Nga Fatbardh Rustemi Ishte çadër dhe u bë skenë, ky më duket aksioni opozitarë i radhës, pasi në skenën e improvizuar pa afat: mbahen fjalime me gjuhë politikanësh, recitohet me ufe e bufe të mëdha, sikurse dhe aktrohet para

Lexo më shumë
Seks para djalit 3-vjeçar me të ëmën për ta mësuar, arrestohet babai shqiptar në Itali

Seks para djalit 3-vjeçar me të ëmën për ta mësuar, arrestohet babai shqiptar në Itali 0

🕔10:53, 1.Jul 2018

  Një histori e dhunës dhe poshtërimit vjen nga provinca e Salernos, pikërisht nga Battipaglia, dhe përfundon me arrestimin e një shqiptari 39 vjeçar, i burgosur me urdhër të gjykatësit të Gjykatës së Salernos pas kërkesës së prokurorit publik. Ndaj

Lexo më shumë
Spanjë-Rusi dhe nata kur gjithçka ndryshoi

Spanjë-Rusi dhe nata kur gjithçka ndryshoi 0

🕔10:42, 1.Jul 2018

  Gjithçka ka filluar dhjetë vite më parë. Spanja super fuqi e futbollit është një realitet modern: deri më 26 qershor të 2008-ës spanjollët kishin fituar vetëm një Europian (1964). Nga ajo kohë gjithçka kishte ndryshuar: “Roja”, jo më “Furi”,

Lexo më shumë
Edhe politikani zviceran bën shqiponjën: Xhaka e Shaqiri u provokuan nga serbët (VIDEO)

Edhe politikani zviceran bën shqiponjën: Xhaka e Shaqiri u provokuan nga serbët (VIDEO) 1

🕔10:37, 1.Jul 2018

  Festimi me shqiponjë i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë ka ndezur një debat të madh ku shumë persona publikë dhe politikanë kanë komentuar gjestin e shqiptarëve. Tani edhe “babai” i partisë zvicerane SVP,

Lexo më shumë
Guvernatori i Bankës së Kosovës: Për ne është mirë që Shqipëria të përdorë euron

Guvernatori i Bankës së Kosovës: Për ne është mirë që Shqipëria të përdorë euron

🕔10:20, 1.Jul 2018

  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, në samitin rajonal të Ministrave të Financave, Guvernatorëve të Bankave Qendrore dhe Drejtorëve të Administratave Tatimore që u mbajt në Beçiç të Malit të Zi, theksoi se sfida kryesore vijon të mbetet ruajtja

Lexo më shumë
Teatri, Rama: ”Turbina”, dëshmi për ata që kanë sy të shohin (VIDEO)

Teatri, Rama: ”Turbina”, dëshmi për ata që kanë sy të shohin (VIDEO) 10

🕔10:05, 1.Jul 2018

  Në kulmin e debatit për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe me qeverinë që ka kaluar në mënyrë të përshpejtuar një pr/ligj që i hap rrugë shembjes së godinës aktuale për të vënë në zbatim projektin danez, kryeministri Edi Rama

Lexo më shumë
Ballkani dhe Kampionati Botëror: Vërtet jemi kaq qyqarë?

Ballkani dhe Kampionati Botëror: Vërtet jemi kaq qyqarë? 6

🕔09:56, 1.Jul 2018

  Kur konfliktet politike zbresin në fushën e futbollit situata komplikohet. Sidomos kur kjo ndodh në një Kampionat Botëror. Nacionalizmi është në ofensivë. Një gjendje për të ardhur keq, mendon Krsto Lazarevic. Nga Krsto Lazarevic* Futbolli mund të bëjë që

Lexo më shumë
Mllefi 30-vjeçar s’duhet ta cenojë idenë për një Teatër të ri Kombëtar

Mllefi 30-vjeçar s’duhet ta cenojë idenë për një Teatër të ri Kombëtar 1

🕔09:47, 1.Jul 2018

  Nga Jeton Neziraj* Teatri Kombëtar i Shqipërisë, i tillë si është tani, është thuajse jo-funksional: i mungojnë kushtet elementare për punë. A mund të rinovohet ky që është tani dhe t’i ruhet arkitektura e jashtme? Them se po, por

Lexo më shumë
Një tjetër segment i Tiranë-Durrës bllokohet nesër, 6 udhëzime që duhet t’i dini

Një tjetër segment i Tiranë-Durrës bllokohet nesër, 6 udhëzime që duhet t’i dini 0

🕔09:37, 1.Jul 2018

  Një tjetër segment rrugor në Autostradën Tiranë-Durrës, do t’i nënshtrohet rikonstruksionit të hënën. Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se në orën 06:00 të mëngjesit të ditës së nesërme do të nisë ndërhyrja për rehabilitimin e segmentit rrugor Degëzimi Vorë (shinat

Lexo më shumë
Populistët e djathtë marrin për herë të parë presidencën e BE-së

Populistët e djathtë marrin për herë të parë presidencën e BE-së 1

🕔09:28, 1.Jul 2018

  Austria merr sot presidencën e BE-së dhe me këtë për herë të parë e ka kryesinë një koalicion populistësh të djathtë në Bashkimin Europian. Migrimi do të jetë tema qendrore e kësaj presidence. Doris Pundy* Grindja për një politikë

Lexo më shumë