Mllefi 30-vjeçar s’duhet ta cenojë idenë për një Teatër të ri Kombëtar

Mllefi 30-vjeçar s’duhet ta cenojë idenë për një Teatër të ri Kombëtar 1

🕔09:47, 1.Jul 2018

  Nga Jeton Neziraj* Teatri Kombëtar i Shqipërisë, i tillë si është tani, është thuajse jo-funksional: i mungojnë kushtet elementare për punë. A mund të rinovohet ky që është tani dhe t’i ruhet arkitektura e jashtme? Them se po, por

Lexo më shumë
Një tjetër segment i Tiranë-Durrës bllokohet nesër, 6 udhëzime që duhet t’i dini

Një tjetër segment i Tiranë-Durrës bllokohet nesër, 6 udhëzime që duhet t’i dini 0

🕔09:37, 1.Jul 2018

  Një tjetër segment rrugor në Autostradën Tiranë-Durrës, do t’i nënshtrohet rikonstruksionit të hënën. Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se në orën 06:00 të mëngjesit të ditës së nesërme do të nisë ndërhyrja për rehabilitimin e segmentit rrugor Degëzimi Vorë (shinat

Lexo më shumë
Populistët e djathtë marrin për herë të parë presidencën e BE-së

Populistët e djathtë marrin për herë të parë presidencën e BE-së 1

🕔09:28, 1.Jul 2018

  Austria merr sot presidencën e BE-së dhe me këtë për herë të parë e ka kryesinë një koalicion populistësh të djathtë në Bashkimin Europian. Migrimi do të jetë tema qendrore e kësaj presidence. Doris Pundy* Grindja për një politikë

Lexo më shumë
“Botërori i surprizave”, sot luhen Spanjë-Rusi dhe Kroaci-Danimarkë

“Botërori i surprizave”, sot luhen Spanjë-Rusi dhe Kroaci-Danimarkë 1

🕔09:14, 1.Jul 2018

  Dita e parë e fazës së 1/8-ave nxori jashtë Botërorit yje si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, pasi Argjentina dhe Portugalia u eliminuan respektivisht nga Franca dhe Uruguai, duke lënë kompeticionin pa asnjë fitues të Topit të Artë. Sot

Lexo më shumë
Fotoja që bëri xhiron e botës

Fotoja që bëri xhiron e botës 0

🕔09:06, 1.Jul 2018

  Edison Cavani shënoi dy golat e fitores 2-1 të Uruguajit ndaj Portugalisë mbrëmjen e së shtunës. Por, nuk ishte e thënë që sulmuesi i PSG ta mbyllte ditën i lumtur, pasi në minutën e 74 të ndeshjes doli nga

Lexo më shumë
Kopertina, 01 korrik 2018

Kopertina, 01 korrik 2018 6

🕔00:08, 1.Jul 2018 Lexo më shumë